Tuossa edellä on Kalamajalla ja Miiralla hyviä kommentteja ja järkeviä ajatuksia ihastumisesta, jota tapahtuu tässä skenessä väkisinkin - ja jota on eriasteista.
Parin takavuosien huippuvakkarin kanssa kai jonkinlaista ihastumista oli olemassa, vaikka itse olin kai se ihastuneempi. Viestejä kuitenkin vaihdeltiin puolin ja toisin tapaamisten välilläkin, usein myös sellaisista asioista, joita ei ns. normaalissa asiakassuhteessa jaeta. Eli vähintään jostain ystävyyden oloisesta oli kyse.
Se on sitten jo ihan toinen juttu, että ymmärtää, että on pt:lle ns. premium-asiakas, saa ehkä prioriteetin ajanvarauksissa, mahdollisesti jotain ekstrapalvelua ja jopa ”ystävämyyntihintaan”. Omassa päässäni kuitenkin aina muistutan itseäni, että ”huora on huora”, niin kauan kuin palvelusta rahalla maksan.
Sorry, jos joku tuosta ilmaisusta loukkaantuu, mutta itseäni se muistuttaa maksuseksin realiteeteista, vaikka kuinka ois ihanaa tapaamisilla ja viestintää niiden välillä.
Mutta seksi paranee huomattavasti, jos on edes jonkinlainen ihastumisen tunne toiseen. Tunteet tekevät ihmisestä ihmisen ja laittavat hormonitoimintaan vauhtia. Muutenhan sitä voi vaikka puuta nussia tai omaa rasvaista kättään
Tämä on klassinen aloittelija turskan ajatusmaailma.
Miten se seksi paranee ihastumalla, kun se on yksipuolista?


