Viihde ja kevennykset > Kaatopaikka
Ukrainan sota/Nato-keskustelu
Entto:
^Trump taisi kuitenkin luottaa enemmän Putiniin kuin CIAhan.
HarryPotter:
--- Lainaus käyttäjältä: Entto - Huhtikuu 06, 2022, 10:32:36 ---^Trump taisi kuitenkin luottaa enemmän Putiniin kuin CIAhan.
--- Lainaus päättyy ---
Vaikea sanoa, paljonhan oli puhetta Trumpin ja Putten hyvistä väleistä.
Sivulliselle näytti siltä, että Trump luotti vain itseensä ja Twitteriin
Villerius:
Trump halusi näyttää, että uskoisi Putiniin sitä kuitenkaan tekemättä.
antero pee:
Trump on tuossa oikeassa. Jos USA olisi lähtenyt NATO:sta kuten Trump toivoi, tilanne saattaisi tällä hetkellä myös olla parempi eurooppalaisen puolustuksen järjestämisen ja Ukrainan tukemisen kannalta.
Lisäpisteet: Trumpin lasi juotu tyhjäksi jo ennen kuin video alkaa, muilla koskemattomat! :laught:
HarryPotter:
--- Lainaus käyttäjältä: antero pee - Huhtikuu 06, 2022, 11:05:43 ---Trump on tuossa oikeassa. Jos USA olisi lähtenyt NATO:sta kuten Trump toivoi, tilanne saattaisi tällä hetkellä myös olla parempi eurooppalaisen puolustuksen järjestämisen ja Ukrainan tukemisen kannalta.
Lisäpisteet: Trumpin lasi juotu tyhjäksi jo ennen kuin video alkaa, muilla koskemattomat! :laught:
--- Lainaus päättyy ---
Hyvä pointti, mutta en tiedä pelkääkö Venäjä ketään muuta kuin USA:aa? Varmaan omasta mielestään eivät pelkää ketään. Mietin, että olisiko Puten ollut jopa helpompi hyökätä jo aikaisemmin Ukrainaan ja muuallekin. Jos siis USA ei olisi ollut NATO:ssa.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta