Oli kyllä mukavaa katseltavaa Susipeli
Uutiset:
Susijengi kohta taas parketilla. Veikkaan, että tulee tiukka vääntöä Montenegron kanssa.Suomi petrannut puolustuspeliä aiempiin peleihin nähden. Näyttänyt jo hyvältä 👍
 HarryPotter
								HarryPotter
							






 Lähellä täydellisyyttä
							Lähellä täydellisyyttä
						Susijengi kohta taas parketilla. Veikkaan, että tulee tiukka vääntöä Montenegron kanssa.Suomi petrannut puolustuspeliä aiempiin peleihin nähden. Näyttänyt jo hyvältä 👍
 Toki lohkon kovimmat joukkueet tulee seuraavissa peleissä vastaan.
 Toki lohkon kovimmat joukkueet tulee seuraavissa peleissä vastaan. Granado
								Granado
							





 Saisi mikroaaltouunilla pillua
							Saisi mikroaaltouunilla pillua
						Tänään olisi pesäpallon välieriä tarjolla sekä miehille että naisille. Miehissä Sotkamo - Vimpeli ja naisissa Manse - Jussittaret. Molemmat pelit käynnistyvät klo 16.
Molempien sukupuolten välieriä pelataan paras viidestä menetelmällä. Naisten paria Manse johtaa 2-1 joten sillä on mahdollisuus selvitä jo tänään finaaliin jossa vastaan tulee Porin Pesäkarhut. Päivän peli ei kuitenkaan ole mikään läpihuutojuttu ja tulee olemaan se ottelu jota seuraan noista kahdesta vaihtoehdosta.
Miehissä välieriä ei ole pelattu vielä otteluakaan. Pesisihmiset ovat hassutelleet nimeten Vimpelin ja Sotkamon välisiä koitokset termillä El Klassikko ja tämähän on tarjolla tänään käynnistyvässä sarjassa. Toisessa parissa kohtaavat Kouvola ja Manse. Kerron seuraavaksi miten tässä tulee käymään, jotakin on vielä avoimena.
Kouvola on ollut miesten Superpesiksen kärkijoukkueiden joukossa varmastikin 15 viimeistä kautta putkeen, siis yksi niistä joka on tapellut mestaruudesta. Kuitenkaan koko tuona aikana Kouvola ei ole onnistunut voittamaan mestaruutta. Tänä vuonna Kouvola esitti runkosarjassa parempia otteita kuin ikinä ja on sikäli suurin suosikki mestariksi. Tiellä on vain yksi este joka on Sotkamon Jymy ja tämä este on henkisesti Kouvolalle liian suuri.
Kouvola tulee voittamaan omassa parissaan Mansen, siitä ei ole pienintäkään epäselvyyttä. Miten Vimpelin ja Sotkamon parissa käy, tämä tapaus on huomattavasti enemmän avoin. Jo puolivälierissä piskuinen ja sisukas Kitee laittoi Sami Partasen johdattamana Sotkamon pahaan siltaan ja Kouvolan suunnalla ehdittiin jo toivoa että Kitee onnistuisi kaatamaan Sotkamon jonka jälkeen heidän mestaruustiellään ei olisi minkäänlaista estettä. Ja nyt he toivovat että Vimpeli voittaisi Sotkamon samasta syystä. Vimpeli voi ihan hyvin voittaa sarjansa mutta tämä on se avoimena edelleen oleva kohta.
Tavallaan Kouvolassa tuumitaan niinkin että vaikka mestaruus olisi helpoin voittaa jos onnistuisivat välttämään Sotkamon, samalla myönnetään sekin että mikään ei olisi yhtä makoisaa kuin voittaa Sotkamo finaalissa. Mutta tämä kuvio ei vaan ole mahdollista. Kouvolalaisten pää ei vaan riitä Sotkamon kukistamiseen.
 .
.  Granado
								Granado
							





 Saisi mikroaaltouunilla pillua
							Saisi mikroaaltouunilla pillua
						 Granado
								Granado
							





 Saisi mikroaaltouunilla pillua
							Saisi mikroaaltouunilla pillua
						 HarryPotter
								HarryPotter
							






 Lähellä täydellisyyttä
							Lähellä täydellisyyttä
						
 Teroterava
								Teroterava
							



 Huikea tyyppi
							Huikea tyyppi
						 Tietääkö joku, että onko Alinen loukkaantunut vai eikö vain päässyt avaukseen tällä kaudella? Jos ei päässyt, niin kannattaisi varmaan seuraavassa transfer poolissa vaihtaa koulua. Ottajia varmasti löytyisi.
 Tietääkö joku, että onko Alinen loukkaantunut vai eikö vain päässyt avaukseen tällä kaudella? Jos ei päässyt, niin kannattaisi varmaan seuraavassa transfer poolissa vaihtaa koulua. Ottajia varmasti löytyisi. HarryPotter
								HarryPotter
							






 Lähellä täydellisyyttä
							Lähellä täydellisyyttä
						