^Jasmi Joensuu johtaa maailmancupissa naisten sprintticupia. Ei kait se Jasmi niin kovin huono ja heikkokuntoinen hiihtäjä sentään voi olla. 
Uutiset:
 Granado
								Granado
							





 Saisi mikroaaltouunilla pillua
							Saisi mikroaaltouunilla pillua
						 M50Pirkanmaa
								M50Pirkanmaa
							 Kelpo kaveri
							Kelpo kaveri
						Ei mitään Jasminilta pois hieno taistelu mut kun ei riitä niin ei riitä. Koko kausi ollut et on karsinnoissa, alkuerissä / välierissä kova. Sit vaan hyytyy niikuin näissä kisoissa jo aiemmin. Tuntuu että peruskunto vaan ei riitä kaikkiin eriin. Iso peukku kuitenkin tämän päivän suorituksesta joutui vaan liian koville "järjestäjien" virheen takia jo karsinnassa. Viestiin vaan sitten valmennusjohdolta iso päätös pistääkö sen ankkuriksi vai alkuosuuksille..Vaiko ollenkaan. Kolme selvää viestivalintaa on Niskanen, Matintalo ja Pärmäkoski, sitten Jasmin lisäksi vaihtoehtoja taitaa olla Kähärä ja Ryytty, Lylynperä lienee viimeisin vaihtoehto ja muita ei taida enää olla. Normaalioloissa Jasmi olisi kaiketi noista ykkösnimi mutta kadottiko energiansa parisprinttiin on kysymys johon haeskellaan vastausta kuten myös millä osuudella saa pienimmän vahingon aikaiseksi.
Mää valitsisin Jasmin Kähärän,siis pyllypeli kaveriksi.Ei mitään Jasminilta pois hieno taistelu mut kun ei riitä niin ei riitä. Koko kausi ollut et on karsinnoissa, alkuerissä / välierissä kova. Sit vaan hyytyy niikuin näissä kisoissa jo aiemmin. Tuntuu että peruskunto vaan ei riitä kaikkiin eriin. Iso peukku kuitenkin tämän päivän suorituksesta joutui vaan liian koville "järjestäjien" virheen takia jo karsinnassa. Viestiin vaan sitten valmennusjohdolta iso päätös pistääkö sen ankkuriksi vai alkuosuuksille..Vaiko ollenkaan. Kolme selvää viestivalintaa on Niskanen, Matintalo ja Pärmäkoski, sitten Jasmin lisäksi vaihtoehtoja taitaa olla Kähärä ja Ryytty, Lylynperä lienee viimeisin vaihtoehto ja muita ei taida enää olla. Normaalioloissa Jasmi olisi kaiketi noista ykkösnimi mutta kadottiko energiansa parisprinttiin on kysymys johon haeskellaan vastausta kuten myös millä osuudella saa pienimmän vahingon aikaiseksi.
Seksifoorumilla kun ollaan niin kerron senkin että tuosta porukasta Katri Lylynperä olisi mulle ykkösvaihtoehto petikumppaniksi, varavaihtoehtona Pärmäkoski.

IL-TV:ssä alkamassa suora lähetys Köpiksestä ammattinyrkkeilyn otteluillasta, jossa seuraavaksi vuorossa Niklas Räsäsen ja Hamza Husseinin titteliottelu WBC:n alemman raskaansarjan mestaruudesta.
IL-TV:ssä alkamassa suora lähetys Köpiksestä ammattinyrkkeilyn otteluillasta, jossa seuraavaksi vuorossa Niklas Räsäsen ja Hamza Husseinin titteliottelu WBC:n alemman raskaansarjan mestaruudesta.
Aijai, pahalta näyttää, turpiin tulee ja huolella, 8. erään asti oli vielä suht tasaista.

 DeiDei
								DeiDei
							

 Näyttää hyvää esimerkkiä
							Näyttää hyvää esimerkkiä
						
UCL:ssa Atletico ja Real vastakkain ratkaisevassa 2. osaottelussa. Voi tulla kuuma peli...Pitkän kaavan mukaan haetaan jatkajaa, ei 180 minuuttia riittänyt

 HarryPotter
								HarryPotter
							






 Lähellä täydellisyyttä
							Lähellä täydellisyyttä
						 Änäriä sitten vasta loppupeleissä ja paikan päällähän sekin on huomattavasti parempaa
 Änäriä sitten vasta loppupeleissä ja paikan päällähän sekin on huomattavasti parempaa