« Vastaus #23276 : Kesäkuu 05, 2025, 19:09:16 »
Vasemmistoliiton kansanedustaja Anna Kontula ei suostu tuomitsemaan terroristijärjestö Hamasin hyökkäystä Israeliin toimittaja Sanna Ukkolan ohjelmassa.
Taisi olla onnistunut sumutusliike taas kerran Sukkolalta tuoda Israel -fan boy Tontti ja Vassarien suorasuu Kontula "keskustelemaan".
Siellä sitten pauhaavat aikansa ja poterot kaivetaan syvemmälle, hienoa.
Keskusteltiinko Suomen asekaupoista Israelin kanssa ja sen kansalliselle puolustukselle asettamasta uhkasta, kun olemme hiljaisesti sitoutuneet tukemaan terroristivaltiota?
En tiedä, mutta mitä mieltä olet noista Kontulan kommenteista? Jokin aika sitten vasemmalta laidalta hyökättiin Halla-ahon kimppuun kun hän ei heidän mielestään tuominnut Kiurun ”pahoinpitelyä” (= jonkun kännisen huitaisu)
oikeilla sanoilla.
Niin onko siis melestäsi ihan ok kansaedustajalle ettei hän halua tuomita ollenkaan, millään sanoilla, Hamasin terroristista iskua jossa mm. raiskattiin, kidutettiin ja tapettiin naisia, lapsia, miehiä?
« Viimeksi muokattu: Kesäkuu 05, 2025, 19:14:13 kirjoittanut Penaattori »
Jotka osaa, ne tekee mitä vaan
Jotka ei, ne ryhtyy opettamaan
- Juice Leskinen