Tarja Halonen muuten myönsi tälle lukiotyttöjä hyväksikäyttäneelle roistolle kulttuurineuvoksen arvonimen 2011.
Uutiset:
VNK yrittää taas suojella Sannaa, eikä suostu antamaan julki viestejä joilla Sannan uudet bestikset taivuttelivat Sannan perumaan kulttuurialan leikkaukset. Että sellaista avoimmuutta tällä kertaa.Minä arvaan:"Jos et peru leikkauksia niin me ei enää ikinä biletetä sun kaa!"
No, eiköhän tuo vielä katsota loppupelein oikeudessa
"Julkisoikeuden professori Tomi Voutilainen Itä-Suomen yliopistosta pitää VNK:n 6päätöstä monin tavoin ongelmallisena."
https://yle.fi/uutiset/3-12246808
Sanottua...Niinpä. Alkaa olemaan rikollisjärjestöön verrattavissa oleva liitto. Yleishyödyllisyys pitää poistaa.
Mitä vahvempi AKT, sitä heikompi BKT.
Terroristi ja rikollisjärjestöhän tuon on, ei kunnioita oikeuden päätöksiä.Sanottua...Niinpä. Alkaa olemaan rikollisjärjestöön verrattavissa oleva liitto. Yleishyödyllisyys pitää poistaa.
Mitä vahvempi AKT, sitä heikompi BKT.
Turha puhua enää Suomesta oikeusvaltiona ellei näitä laittomasti toimivia järjestöjä saada kuriin.Eihän edes Putin valehtele niin räikeästi kuin suomalainen vasemmistopolitiikko.
HS kävi läpi kaikkien yhdeksän eduskuntapuolueen aluevaaliohjelmat. Niissä on toinen toistaan pitempiä listoja sote-palveluiden parannusesityksistä. Ohjelmat eivät kuitenkaan sisällä käytännössä lainkaan konkreettisia esityksiä siitä, miten parannukset rahoitetaan.
...
KENTIES kaikkein pisimmälle ohjelmassaan menee vihreät. Puolue esittää varovaisestikin laskettuna yli kolmekymmentä menolisäyskohdetta. Ne sisältävät hoiva-alan palkkojen nostamista, lääkärien määrän lisäämistä, uusia perhekeskuksia, maksutonta ehkäisyä, mielenterveyspalveluiden lisäämistä ja niin edelleen.
Ohjelman hinta vuodessa liikkuisi väistämättä miljardeissa euroissa. Puolueella itsellään ei ole kustannusvaikutuksista minkäänlaista arviota.
Kuten jo tuolla aiemmin mainitsin on hallituksemme suosio hiipumassa.Kansikuvapääministeri.
HS: Hallituksen suosio hiipuu – kannatus on kuitenkin yhä poikkeuksellisen korkea
Hallituksen suosio on huvennut.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5a694235-0381-45bf-8e50-ec9a96d0b506
Bile-Sanna on esillä lähinnä viihdejutuissa. Kun on kyse asiapitoisista asioista hän loistaa poissaolollaan. Liekö puhelin taas unohtunut...
Täällähän on oikein juridiikan ammattiosaajia...not.
Jatkakaa...hyvät naurut tästä saa.