Voidaan toki luoda objektiiviset mittarit. Mittaristossa ovat varmasti ainakin paino, ikä, kyky kommunikoida, saatavuus ja hinta.
Eikös näitä jo löydy RE:stä - tosin taitavat olla Kyllä/Ei ja Hyvä/Ei hyvä -arvosteluita. Osa turskista näitäkin arvosteluita katselee ja osa niistä vähät välittää. Osan mielestä ne on soopaa, koska se oma tapaaminen ei mene samoin kuin muilla tai suurimmalla osalla turskia, no miksi se edes voisi mennä niin.
No mutta ainahan voit perustaa uudet sivustot ja laittaa mittarit pystyyn.
Mitä järkeä on kirjoittaa raportteja laadusta, varsinkin kun siitä ei makseta? Laadukkasta rapsasta on tosiasiassa vain haittaa koska oven taakse syntyy jono. Muutaman positiivisen kommentin seksiyrittäjästä olen kirjoittanut rapsan perään.
Osa hupakoista ei tosiaan halua rapsoja, vaikka ne olisivat positiivisia. Osa katsoo niistä olevan enemmän haittaa kuin hyötyä.
Jonosta en niinkään tiedä, mutta varmaan ainakin kyselyitä voisi olettaa tulevan enemmän. Se mitkä johtaa sitten tapaamiseen on toinen juttu.
Aika vähän sitä itsekään on jaksanut enää rapsoja vääntää, kun niitä täällä nykyään on muutenkin niin vähän. Kommentointia on kanssa tullut enemmänkin käytettyä.
Hupakoiden palveluiden ostaminen ja RE:n listan käyttöhän on ihan täysin vapaaehtoista, eihän niitä kukaan pakota käyttämään tai katsomaan - eli jättää nuo katsomatta ja turvautuu B&D eli omiin käsiin, niin ei ole mitään ongelmaa.
Itselle niistä löytyy kyllä ihan helposti oikein nautinnollista seuraa


No ehkä muutakin! ( 57 - 70 - 105 - 85 )


