Uutiset:

Kirjoittaja Aihe: Tallinnan strippipaikat  (Luettu 1692 kertaa)

Poissa Aikarampaa

  • Newbie
  • Viestejä: 4
  • * Kelpo kaveri
Tallinnan strippipaikat
« : Lokakuu 13, 2025, 12:40:48 »
Edellisestä visiitistä tissibaariin on jo liki kaksikymmentä vuotta.

Tallinnassa näyttäisi olevan vielä muutama.
Onko suosituksia? Vai onko kaikissa iso kusetuksen vaara?

Poissa STT

  • Hero Member
  • Viestejä: 622
  • **** Nauttii muiden arvostusta
Vs: Tallinnan strippipaikat
« Vastaus #1 : Lokakuu 13, 2025, 20:31:32 »
Vieläkö Lasso-baari on toiminnassa?

Poissa Poju__84

  • Newbie
  • Viestejä: 12
  • * Kelpo kaveri
Vs: Tallinnan strippipaikat
« Vastaus #2 : Lokakuu 31, 2025, 12:24:26 »
Tuas taannoin tuli käytyä vähän kattomasssa Tallinnan rosteribaari tarjontaa ja kyllähän niitä siellä useempi on.

Parissa tuli käytyä ja parilla sanalla raportti niistä
1. Paikka siinä Vanhankaupungin suulla, MusicBar paikan vieressä, Istuskeltiin siinä MusicBarissa yhden olen verran katsomassa että onko ns ilolintuja liikenteessä, ei ollut kun ehkä yksi ei ollut meistä kiinnostunut (onneksi)
Sitten ajateltiin et katotaan nyt se viereinen mesta siinä, Sisään oli 15€ ja Baaritiskiltä ns. normihintaiset isot oluet+ 5€-arvoisia Pelirahoja parillakympillä.
-> Esiintyjiä oli aika vähä ja tahti oli muutenkin hidas näytöksille, toki väkeäkään ei ollut paikalla.
-> Privaa tarjottiin ahkerasti ja paikassa ilmeisesti saunakin...
-> Ei mitenkään kusetuksen makua eikä mitään erikoista ihmeellistä, semmonen sanotaan hyvin päivänvalon kestävä paikka.

2. Paikka en tiedä mistä löydettiin tai miten juuri tänne päädyttiin mutta Norjan suurlähtystön alakerrassa oleva Isompi Clubi ilmeisesti hyvin vanha ja perinteinen paikka, paikalla monta privakoppia,uima-allasta jne Mutta nämä tietty isolla rahalla vain käyttöön.
-> Täällä enemmän perinteinen jokaiselle liimas oma esiintyjä kylkeen kiinni ja ladydrink 50€ joka oli vähä niinkkun pakotettu ostamaan.. Noh tällä sai kyllä seuraa ja ihan OK esityksen yleisessä tilassa, jonka jälkeen perinteinen tippu-priva vonkaaminen
-> Eli ihan Perus mesta, tytöt ihan hyvärunkoisia nuoria alkuperämaa RU/UA

Mutta ei nytte kummastakaan kokemuksesta jääny sellasta fiilistä että pitää ihan heti mennä uudestaan.. Jos muilla on muualta kokemuksia niin kiva olis lueskella