Kankaanpäässä on varmaan aika huolletta kahden vuoden ajan saanut ajella hirvipeijaisista tms. kännissä kotiin, kun poliisi on kytännyt terroristisolua. 

Uutiset:
Tuli mieleeni:Mietin ihan samaa sanoituksilla "kyttä on n a t s i paska!"
-kun noita Kankaanpään 'urhoja' on käyty pidättämässä, ovatko he huutaneet: "Kyttä on n a t s i s i k a!"
Tuli mieleeni:
-kun noita Kankaanpään 'urhoja' on käyty pidättämässä, ovatko he huutaneet: "Kyttä on n a t s i s i k a!"
Onko Sebastian valjastettu persujen toimesta viemään huomio pois Kankaanpään tapauksesta itseensä tekaistulla kohulla?Lähtikö mielikuvitus laukalle?
Persujen Sebastian Tynkkynen on ilmeisesti viime yönä sekoillut baarissa jotain ja omien sanojensa mukaan saanut naiselta turpaansa. Sebua siteeraten "täysillä lyötiin nyrkillä naamaan". Huomattavaa on, että Sebulla ei ole mitään pahoinpitelyyn viittaavaa jälkeä naamassa. Sebu aikoo taas kuluttaa veronmaksajien rahoja viemällä asian oikeuteen ja pitää tilannetta poliittisena hyökkäyksenä. Asiassa on luultavasti yhtä paljon totuutta kuin Sebun elokapinaan liittyvässä "hyökkäyksessä", jossa Sebastian itki konstaapelille että elokapinallinen tyttö on kavalasti solminut hänen kengännauhansa yhteen, jonka seurauksena Sebu kertomansa mukaan oli tuiskahtanut naamalleen turpeeseen.
Konstaapeli oli lyhyesti todennut: Teillä on jaloissanne tarralenkkarit.
Onko Sebastian valjastettu persujen toimesta viemään huomio pois Kankaanpään tapauksesta itseensä tekaistulla kohulla? Onneksi Sebun kohdanneella naisella ei ollut sentään vasaraa mukana.
^no kieltämättä on toi vähän huvittavaa, että mihin saakka persut ovat valmiita menemään harhaan johtamisessa ja uhriutumisessa.Antaako Persu-vastaista propagandaa harjoittava vasemmisto asiaan liittyen tuomitsevan lausunnon vai onko ok että opposition kansanedustajia lyödään baarissa? Hehän ovat logiikkasi mukaan vastuussa tapahtuneesta.
Ois kiva nähdä miten viherpiiperöllä menee ku alkaa kämppä kylmeneenNe laittaa töpselin seinään ja ostaa 55c/kWh sähköä.
Suomen turvejätti lopettaa energiaturpeen tuotannon, käyttö romahtaa koko maassa: ”Ollaan markkinataloudessa eikä tehdä sellaista tavaraa, joka ei käy kaupaksi”
https://www.hs.fi/talous/art-2000008441212.html
![]()