Se oli sarkasmia. Kun Venäjä hankkii etulinjonaan, ei me Suomessa olle turvassa, paitsi jos haluamme elää Venäjällä.
Mut mitä jos Venäjällä on parempaa tekemistä kuin sotia?
Putin on vanha mies, ja vielä pitäisi ehtiä tehdä jotain suurta, josta hänet muistetaan, kuten Stalin.
Putin ei halua tulla muistettavan pienenä miehenä, jonka aikana Nato ui Vladimirin liiveihin ja Venäjä menetti suurta valta-asemansa.
Putin kärsii Napoleon-syndroomasta ja haluaa, että venäläiset pystyttävät patsaita hänelle ja nimeävät, jonkun kaupungin Putingradiksi, hänen kuolemansa jälkeen.


Persuilun kovaa ydintä on osallistua propagandasotaan vieraan vihamielisen vallan joukoissa. Ollilla vahva meno muutenkin twitterissä, jossa se sönköttää, että Suomi maksaa Nato jäsenyydestä ottamalla lisää maahanmuuttajia. 