Viihde ja kevennykset > Kaatopaikka
Ukrainan sota/Nato-keskustelu
Villerius:
--- Lainaus käyttäjältä: Pekonen - Helmikuu 24, 2022, 08:24:47 ---Trumpissa oli vikansa ja yksi niistä Putinin ihailu. Mutta Trum ei ihaillut Putinin päämääriä vaan tämän taitavuutta toteuttaa siirtojaan.
--- Lainaus päättyy ---
Tosiaan. Putin on mestari juuri siinä mitä hän nyt tekee.
Azazello:
Vaikka kyse vakavasta asiasta, nauratti kun Putinkin otti esiin n*tsikortin. Sen käyttö kertoo aina että järkevät perustelut ovat loppuneet.
Kapu:
--- Lainaus käyttäjältä: Entto - Helmikuu 24, 2022, 06:49:15 ---... on tullut yöllä rajan yli - Ukrainan rajan.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008608788.html
--- Lainaus päättyy ---
Juu. Kokoukset on nyt pidetty.
Lifti:
Ukraina lanataan tasaiseksi ja koko alueesta tulee perunapeltoa.
Bidenin runkkari vikisi niillä pikkuisilla pakoitteilla. Putin nauroi makeasti ja paineli rajan yli.
Villerius:
--- Lainaus käyttäjältä: Lifti - Helmikuu 24, 2022, 08:48:43 ---Ukraina lanataan tasaiseksi ja koko alueesta tulee perunapeltoa.
--- Lainaus päättyy ---
Maissipeltona tuottaisi enemmän. Ukrainahan oli aikoinaan Neuvostoliiton vilja-aitta, eikä ihan syyttä.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta