Uutiset:

Kirjoittaja Aihe: Miten liikuit tänään?  (Luettu 316442 kertaa)

Poissa Entto

  • Sr. Member
  • Galleria (2)
  • Viestejä: 5070
  • ******** Lähellä täydellisyyttä
Vs: Miten liikuit tänään?
« Vastaus #2860 : Tammikuu 13, 2026, 19:16:32 »
^ sama
Kävin tyydyttämässä vakkarin  ja itseni.
Saitin Bud Spencer

Paikalla Xenia

  • Newbie
  • Viestejä: 28
  • * Kelpo kaveri
Vs: Miten liikuit tänään?
« Vastaus #2861 : Tammikuu 15, 2026, 13:54:39 »
Kävelen tai ajan pyörällä aina. Tänään kävelin. Joskus jos on kehno sää, niin julkisia ja kun on menoa muualle maakunnasta, niin sitten vr tai bussi. Laival kans joskus hemmottelen itseäni, mutta lentokonees en oo ollut ikinä kun on kamala lentopelko. :o
Rakkaat herrasmiehet, jotka ovat luonani käyneet. Pyytäisin teitä antamaan rehellisen reportaasin minun ketjuuni, jossa kerrot mitä tykkäsit ilottelusta kanssani. Tahdon kehittyä ja oppia uutta jatkuvasti. Te jotka ette ole käyneet luonani, niin oikein lämpimästi tervetuloa! :) LOVE AND LIGHT, XENIA

Poissa Villerius

  • Sr. Member
  • Viestejä: 16129
  • ******** Lähellä täydellisyyttä
Vs: Miten liikuit tänään?
« Vastaus #2862 : Tammikuu 15, 2026, 15:39:05 »
Lumikolan perässä aivan liikaa... :sheep:
”Opi rakastamaan vihaa. Syleile sitä. Nauti siitä. Olet ansainnut sen. Jokainen on oikeutettu omaan mielipiteeseensä ja jokaisella tulisi olla mielipide sinusta. Vihaajat ovat positiivinen ongelma. Kukaan ei vihaa hyviä, he vihaavat parhaita.”
- Kobe Bryant

Poissa jan#91

  • Sr. Member
  • Viestejä: 5848
  • ******* Saisi mikroaaltouunilla pillua
Vs: Miten liikuit tänään?
« Vastaus #2863 : Tammikuu 15, 2026, 16:38:28 »
Ihan omin jaloin on tänäänkin työmatkat kävelty.

Poissa Merkonomi

  • Hero Member
  • Viestejä: 740
  • ***** Huikea tyyppi
Vs: Miten liikuit tänään?
« Vastaus #2864 : Tammikuu 15, 2026, 16:53:39 »
Pari tuntia tennistä ja saunat päälle. Huomenna on tiedossa lätkää.
Pidetään vehkeet puhtaina

Poissa HuliVili

  • Sr. Member
  • Viestejä: 8771
  • ******* Saisi mikroaaltouunilla pillua
Vs: Miten liikuit tänään?
« Vastaus #2865 : Tammikuu 15, 2026, 19:34:25 »
Joo kyllä lumikolaa tuli taas ulkoilutettua ihan riittävästi. :weightlifting:
Livekonsertit 2025: 31  (2024:20)

Poissa JulianMiesNokia

  • Full Member
  • Galleria (56)
  • Viestejä: 338
  • **** Nauttii muiden arvostusta
Vs: Miten liikuit tänään?
« Vastaus #2866 : Tammikuu 15, 2026, 19:52:47 »
Joo kyllä lumikolaa tuli taas ulkoilutettua ihan riittävästi. :weightlifting:

Sama juttu. Kyllä taas kalorit paloivat  :weightlifting:
Palveluntarjoaja
JuliaK:n aviomies :-)
Nokia - Tre alue
Tavattavissa joka päivä

Poissa Tunnustautuja

  • Sr. Member
  • Viestejä: 2037
  • ***** Huikea tyyppi
Vs: Miten liikuit tänään?
« Vastaus #2867 : Tammikuu 15, 2026, 20:25:07 »
Ja lisää valkoista kultaa tulee. Lumikola tykkää siitä että sitä käytetään.

Poissa jan#91

  • Sr. Member
  • Viestejä: 5848
  • ******* Saisi mikroaaltouunilla pillua
Vs: Miten liikuit tänään?
« Vastaus #2868 : Tammikuu 15, 2026, 20:42:02 »
Tulihan tuota kolaa vähän työnneltyä. Mutta niin vähäistä pyryttelyä ollut täällä, ettei siihen montaa kaloria tarvinnut polttaa.

Poissa Cece

  • Sr. Member
  • Galleria (1)
  • Viestejä: 3008
  • ******* Saisi mikroaaltouunilla pillua
Vs: Miten liikuit tänään?
« Vastaus #2869 : Tammikuu 15, 2026, 20:45:30 »
Autolla ja lumitöitä traktorilla
Valon Soturi

Poissa Granado

  • Sr. Member
  • Viestejä: 1318
  • ******* Saisi mikroaaltouunilla pillua
Vs: Miten liikuit tänään?
« Vastaus #2870 : eilen kello 17:46:51 »
Pyöräilin Malagasta Torremolinokseen ja takaisin. Uuden sähköavusteisen polkupyörän, jonka lopultakin sain pitkän harkinta-ajan jälkeen ostettua, mittariin kertyi reilut 50 kilometriä. Nyt ei tarvitse enää lainailla velipojan polkupyörää ja säätää aina satulaa itselle sopivaksi. Pyöräilin rantabulevardeja ja meren rantaa myötäileviä pyöräteitä. Reitti oli kyllä mukava ja hyvin kaunis. Kivoja kahviloita terasseineen oli paljon matkan varrella. Torremolinos sijaitsee noin 20 kilometrin päässä Malagasta, ja se on noin puolimatkassa matkalla Fuengirolaan. Torre oli se ensimmäinen Costa del Solin lomakaupungeista johon suomalaiset alkoivat tehdä joskus 1960-luvun alussa niitä keihäsmatkojaan tai mitä ne olivat. Ennen turismia Torremolinos, kuten Fuengirolakin, oli vaan pieni, uinuva ja köyhä kalastajakylä. Torremolinos on vieläkin suomalaisten, ruotsalaisten ja englantilaisten suosima lomakaupunki, missä etenkin nuoriso tuntuu viihtyvän hyvin. Kesäisin siellä on kuulemma jatkuvat bileet 24 tuntia vuorokaudessa ja seitsemänä päivänä viikossa. Torre on nuorison suosimien yökerhojen keskus Costa del Solilla, ja Malagastakin nuoriso ajelee sinne lähijunilla ja takseilla juhlimaan. En kovin hyvin tunne tätä puolta Aurinkorannikon elämästä, sillä olen ajatellut että se bilenuoriso ei ehkä ole minulle enää se kaikkein sopivin viiteryhmä  :).

Nyt talvella se Torremolinos näyttää kyllä rauhalliselta ja ihan viihtyisältä lomakaupungilta. Olen pari kertaa aikaisemminkin siellä käynyt, vaikka siellä ei oikein ole mitään kovin erikoista minua kiinnostavaa. Kyllä Torremolinoksessakin on paljon suomalaisia eläkeläisiä ja muita talvehtimassa, mutta en itse tunne Torren suomalaisia. Mutta kyllä siellä joitakin suomalaisia ravintoloita ja baareja näyttää olevan. Iltapäivälehdestä olen lukenut, että esim. eläköitynyt jääkiekkovalmentaja Hannu Jortikka viettää Torressa aina talvensa. Mutta nyt on kyllä kiva kun on tämä oma polkupyörä. Costa del Solilla on mielenkiintoisia pyöräilyreittejä mitä pyöräillä. Vaikean astmani vuoksi mitkään ryskälajit eivät minulle oikein sovi. Sauvakävely, pyöräily, kaupungilla tallailu ja senoritojen kanssa painiminen ovat niitä minun liikuntalajejani  :behind:

Heil Hitler, Meil Purra!