Uutiset:

Kirjoittaja Aihe: Varoittava tarina turskille  (Luettu 2498 kertaa)

Poissa Lifti

  • Vaari
  • Sr. Member
  • Viestejä: 11576
  • ******** Lähellä täydellisyyttä
Vs: Varoittava tarina turskille
« Vastaus #40 : eilen kello 10:06:38 »
Muistan kuulleeni vastaavanlaisen kylppäriin lukittautumistarinan aiemminkin.
Muistat aivan oikein. Tätä käsiteltiin oikeudessakin. Johnny Depp lukitsi itsensä monet kerrat vessaan kun Amberilla paloi käpy.

Oli oikein lutuisia ja korvapuustin tuoksuisia ne nauhat jotka oikeudessa kuultiin kun psyko hakkaa vessan ovea ja lurittelee hunajaisia lemmenlurituksia iki-ihanalle Johannes Teppiselle.
Vanhuus ei tule yksin, se tulee löysän munan kanssa.

Poissa Opiskelijarakastelija

  • Full Member
  • Viestejä: 162
  • ** Piristää muiden päivää
Vs: Varoittava tarina turskille
« Vastaus #41 : eilen kello 10:57:50 »
Nyt jäi pillut panematta tai sitten selvisit säikähdyksellä, sitähän ei tarina lopulta kerro miten tässä olisi käynyt mutta ainakin maksoit oppirahat jostakin :stiletto:

Olkoon tarinan opetus se että ei ikinä narkkareille
Kauniit naiset pillukolmion sisällä

Poissa Tapsatee

  • Newbie
  • Viestejä: 34
  • * Kelpo kaveri
Vs: Varoittava tarina turskille
« Vastaus #42 : eilen kello 22:50:03 »
Tätä tällä palstalla ihmettelen, että kun turska joutuu uhkaaviin tilanteisiin ja tulee ryöstetyksi ja joskus jopa pahoinpidellyksi pirihuoran ja huoran poikaystävien toimesta, niin aina sille pirihuoralle löytyy puolustelijoita jotka yrittävät kääntää tilanteen päälaelleen ja rikoksen uhrin eli turskan syyksi. Enkä nyt tarkoita vain tätä lankaa, vastaavia ollut paljon ennenkin.

Hupakot on keskenään solidaarisia, mutta pitääkö olla solidaarinen myös näitä selviä rikollisia kohtaan? On myös rehellisten hupakkojen etu, että pirihuorat, narkit ja rosvot tuodaan esiin ja tehdään tästä harrastuksesta turvallisempi kaikille.
Onko antaa aiempia keissejä?
Ja siis pirihuoralla voi olla kavereita jotka puolustelee, tai sitten ei.
Aivan ilmaiseksi todennäköisesti harva kuitenkaan lähtee ketään puolustelemaan.

Ja jos lähtee, niin silloinhan puhutaan jo ihan eri tason rikoksesta. Ja näillä sanoilla huijareilla voi olla ennestään jo useampi uhri, (ja todennäköisesti onkin) niin siitä voidaan kyllä sarjoittaa rikokset, mikäli kaikki uhrit ilmoittautuisivat.

Ennakoidakin pystyy, eli osoitetiedot esimerkiksi pystyy saamaan täysin salaisiksi tarvittaessa.
Ja anonyymiys hupakoidessa on erittäin hyvä juttu jo pelkiltäänkin, vaikka mitään ei olisi salattu etukäteen.

Eli suosii pelkkiä incall-tyylin tapaamisia, ja ei tule omalla autolla mestoille, ja käyttää prepaidia tai vastaavaa.
Ja jos vielä varmanpäälle pelaa, nii ei kannata henkilökortteja tai muuta mukanaan.