Uutiset:

Kirjoittaja Aihe: Sähköpostiosoitteen kirjoittamisen vaikeus  (Luettu 452 kertaa)

Poissa JulianMiesNokia

  • Full Member
  • Galleria (56)
  • Viestejä: 417
  • **** Nauttii muiden arvostusta
Sähköpostiosoitteen kirjoittamisen vaikeus
« : eilen kello 16:46:42 »
Hohhoijaa

Älkääkäpä nyt kaikki turskat loukkaantuko, mutta miten vaikeaa on oman sähköpostiosoitteen kirjoittaminen. Esimerkiksi tähän kahden hutsun talouteen on tänään tullut kuudessa tunnissa 8 (kahdeksan!) yhteydenottoa naapurisivuston kautta joissa on väärin kirjoitettu sähköpostiosoite. Vastaukset ampunut takaisin viestillä osoitetta ei löydy.

Ja tämä ei ole ensimmäinen kerta. Harmi sinällään että viesteistä voi ymmärtää että siellä oltaisi oltu oikeasti tarpeessa. Joten please 🙏 Olkaa tarkkoja niiden osoitteiden kanssa. Me rouvan kanssa pidämme kunnia-asiana että vastaamme jos kysytään. Emme halua dissata ketään.

Niin ja ehkä on syytä tarkentaa miksi sähköposti on paras tapa lähestyä meitä. Meillä kun on kahden palveluntarjoajan talous niin meillä pitää olla kalenteri hallussa. Sähköpostilla on helpointa toimia ja päivittää kalenteria. Vältytään ikäviltä yllätyksiltä.

Kiitos ja anteeksi.
Palveluntarjoaja
JuliaK:n aviomies :-)
Nokia
Tavattavissa joka päivä

Poissa namnam

  • Full Member
  • Viestejä: 279
  • ***** Huikea tyyppi
Vs: Sähköpostiosoitteen kirjoittamisen vaikeus
« Vastaus #1 : tänään kello 05:20:23 »
Valitkaa se "sähköposti tarkastetaan" niin näin ei käy. Ja vuosien kokemuksella väitän, että osa ainakin tekee sen tahallaan, mehustelevat vain ja laittavat väärän sähköpostin, koska eivät edes halua vastausta.
Milf, mature, gilf Jyväskylä

Poissa joey_t

  • Sr. Member
  • Viestejä: 7401
  • ******** Lähellä täydellisyyttä
Vs: Sähköpostiosoitteen kirjoittamisen vaikeus
« Vastaus #2 : tänään kello 06:37:03 »
Naapurisivustolla on erilaisia vaihtoehtoja vastaustavoille. Jos pt haluaa että käytetään mailia, vastaukset voi ohjata käyttäen lomakepohjaa johon turska näpyttelee oman mailiosoitteensa ja tässä toiminnassa typon mahdollisuus on olemassa.

Toinen vaihtoehto on se että pt ilmoittaa yhteystiedoiksi oman mailiosoittensa jolloin turskan on mentävä omaan sähköpostiinsa ja kontaktoida sitä kautta. Kun menetellään näin, turskan sähköpostiosoitteessa ei voi olla kirjoitusvirhettä.
älkää kaatako piimäpurkkia porstuassa mennessänne