Uutiset:

Kirjoittaja Aihe: Miesten metoo  (Luettu 26627 kertaa)

Poissa Kissamainen

  • Full Member
  • Viestejä: 192
  • *** Näyttää hyvää esimerkkiä
Vs: Miesten metoo
« Vastaus #80 : Tammikuu 05, 2025, 08:33:43 »
Sota ei lopeta mitään muuta kuin rauhan. Kaikki muu jatkuu ja useimmiten paha kertautuu.
Aivan, eikä rauhaa saa sodalla.

Poissa Pekonen

  • Sr. Member
  • Viestejä: 4076
  • ******* Saisi mikroaaltouunilla pillua
Vs: Miesten metoo
« Vastaus #81 : Tammikuu 05, 2025, 09:08:24 »
^ Tuliko puheeksi, että saako nainen käyttää miehen pieksemiseen kättä pidempää? Naisilla ei välttämättä ole lyöntivoimaa yhtä paljon kuin miehillä, joten pelkkä nyrkki tai avokämmen tuskin riittää viestin perille saamiseksi. Harjanvarsi tai mattopiiska sen sijaan tekee pienestäkin naisesta tehokkaan rankaisijan.

Tuo on myös hyvä huomio, ettei mies saa paeta ulos tunteiden kuumentuessa. Tosimies ottaa naisen raivon vastaan tyynesti ja laskee saamansa mustelmat kiitollisena hyvästä oppitunnista.
Tähän on olemassa vanha hyväksi todettu konsti nimeltä käsilaukku joka on kätevä naamioida naisten esineiden kanto ja säilytysapuvälineeksi.
Toki sinne voi oikeastikin esineitä laittaa vaikkapa matkasilitysrauta jolloin sen teho miesten rankaisuvälineenä ainakin kolminkertaistuu.
Woke:"If You don't reinforce my illusions you are a bad person. Support my selfishness or I will hate you".

Poissa Artturi

  • Full Member
  • Viestejä: 220
  • *** Näyttää hyvää esimerkkiä
Vs: Miesten metoo
« Vastaus #82 : Toukokuu 11, 2025, 15:00:10 »
Miehillä on logiikka mutta naiset pystyy käsittelemään tunteitaan paremmin.

Hmm... en ole huomannut itse samaa 🤔 Ihmiset on niin ihanan erilaisia ja jos niitä alkaa pakottaan mielessään johonkin muottiin niin menettää tosi paljon. 😊

En ole itsekkään huomannut mitään vastaavaa.

Poissa Transuchaser9000

  • Full Member
  • Viestejä: 233
  • ** Piristää muiden päivää
Vs: Miesten metoo
« Vastaus #83 : Toukokuu 12, 2025, 12:00:28 »
Oikeasti aika graavi juttu, mutta sota lopettaa kaiken tällaisen paskanjauhannan miesten ja naisten rooleista.

Jos pitää tapella kodin, isänmaan tai jopa uskonnon puolesta, niin ketkä sen tekevät? Lähtökohtaisesti miehet, ehkä joillain naisilla vahvistettuina. Epäonnistuessaan maata puolustavat miehet havaitsevat kuinka mm. tämän saitin viiden tähden oliot, ne r-alkuiset raiskaavat kaikki saatavilla olevat naiset. Niin oksettavaa kuin tuo onkin, kyseessä on ihan vain Homo Sapiens - lajille ominainen, lajityypillinen käyttäytyminen. Häviäjän naiset raiskataan, jotta myös hävinneen puolen miehet voidaan häpäistä ja samalla levittää omaa geeniperimää.

Jotta kansakunta säilyisi, niin joidenkin pitää niitä lapsiakin synnyttää. Valitettavasti cis-mies ei sitä voi tehdä, mutta mies on ihan hyvä panemaan ja palaamaan sen jälkeen rintamalle. Synnyttäminen jää cis-naisten hommaksi. Joskus isä pystyy auttamaan, joskus ei, jos sotatila vallitsee.

Edellämainittu on todellisuutta vuonna 2024 Ukrainassa. Suomessa se oli todellisuutta 80 vuotta sitten, toivottavasti ei enää koskaan. Molemmat isoisäni taistelivat maamme itsenäisyyden puolesta ja selvisivät. Enpä muuten täälläkään länkyttäisi näitä juttujani ::)

Kaikesta huolimatta toksinen feminismi ja överiksi mennyt woke-kulttuuri on merkittävä suomalaista yhteiskuntaa tuhoava voima. Ollaan me vaan toksisia sikoja ja ylpeitä sellaisia. Viime kädessä suojellaan rynkky kourassa oman maan naisia r***** raiskauksilta.

Tässähän tätä asiaa on. Ukrainalaiset naiset oli niin vahvaa ja itsenäistä, kunnes ... tuli ja ampui miehet paskaksi konetykeillä ja droneilla. Eukot pakkasivat kimpsunsa ja kamsunsa ja painoivat suomeen tosieskolistalle myymään persettä. Kymmeniä vuosia feministien elvistelyä siitä kuinka "kyllä naisetkin pystyy" katosi kuin pieru saharaan kun piti ottaa rpg kauniiseen käteen ja juosta itse bmp3:n tykin eteen.

Jokainen voitettu sota on sodittu miehillä. Historiankirjat ja nykyään kaoticin nettisivut myös todistavat tämän.

Mielipuuhaani viskilasin kanssa onkin etsiä rintamavideoilta naisia. 0 löydetty toistaiseksi.

Kiitos tämänkin sodan, vahvat ja itsenäiset naiset ovat taas todistaneet itsenäisen vahvuutensa. Kiitos siitä ryssille.

-TC9K