Tuurasin tänään pomoa työmaalla. Jätkät olivat menneet sinne jo 06.00 into piukeana ja laittoivat viestin että mestarin kanssa käyty kaikki läpi että ota itse iisi aamu.
Rapsuttelin siinä sitten Amalia kisua, vedin pari jekkua ja yhden oluen. Olin työmaalla klo 08.30. Ja kaikki, vittu ihan kaikki päin vittua tehty. Vittu kaikki! Ai saatana että huusin kuin Gorilla kiimassa. Lähetin ybden britin ja yhden Suomalaisen seniilin kotiin ja painettiin viron poikien kanssa homma pulkkaan.
Tai en mä nyt oikeastaan ketään kotiin lähettänyt. Keskustelin vaan vähän äänekkäästi ja taisin sanoa heitä Putinin jälkeenjääneiksi sukulaispojiksi...niin ottivat sen vähän raskaasti ja lähtivät kotiin. Nyt vedän pari jekkua ja menen kotiin hinkkaamaan Amalia kisua.