Se laskutaito ja se elämänhallinta...hohhoijaa..ja tämmöset hoitaa/on hoitanut yhteisiä asioitamme.Mitäs Janille kuuluu, onko ollut sairauslomalla vai miten päivänsä ovat kuluneet?
KYMPPITONNIEN PIKAVIPPIKIERRE! EX-KANSANEDUSTAJA JANI TOIVOLA RYPEE RAJUSSA VELKAHELVETISSÄ!
"Jani suhtautuu velkakäräjiinsä ilmeisen välinpitämättömästi, sillä hän ei ole vastannut yhteenkään kanteeseen määräaikaan mennessä."
https://www.seiska.fi/Uutiset/Kymppitonnien-pikavippikierre-Ex-kansanedustaja-Jani-Toivola-rypee-rajussa-velkahelvetissa
Hallituksesta varmastikin voisi löytyä vielä vapaana oleva avustajan paikka mikäli Jani ei ole onnistunut löytämään itselleen sopivaa työpaikkaa.

.
Et vissiin pahemmin politiikkaa seuraa...kunhan tietämättömänä taas jotain kirjoittelet jotain joka sattui lehden sivuilta löytymään. Mistään mitään tietämättömälle tiedoksi, että tuollaista tapahtuu eduskunnassa jatkuvasti...kyselytunneilla ja täysistunnoissa. Ja kyllä..myös lukihäiriöisille naisille on naurettu miesten toimesta....usko pois, että sitä tapahtuu myös tässä maailmassa, että miehet nauravat ja vähättelevät naisia.
