SeksiSaitti
Seksi ja rentoutuminen => Rentoutuminen/hieronnat => Aiheen aloitti: versusterminus - Lokakuu 23, 2022, 12:13:15
-
Firma tarjoaa ensivuoden alusta muutaman satasen e-passia jolla voi maksaa esim. hieronnan, oletteko löytäneet hierojia joille käy maksuksi e-passi ja jotka tarjoavat myös lisäpalveluita?
-
Hakua käyttämällä olisi löytynyt aloittamani vanha lanka. Siellä tätä jo kertaalleen pohdittiin ja silloin tultiin suunnilleen seuraavankaltaiseen tulokseen: "koska ne paikat joissa ePassia käytetään tulee olla työnantajasi hyväksymiä, ei alapään eroottinen hieronta tai huorissakäynti ePassilla tule ihan heti onnistumaan".
Ja tuo on kyllä mielestäni harmi. Mikäs muu sitä hyvinvointia lisäisi ja pahoinvointia poistaisi kuin kauniin naisen hellä kosketus?
-
Kalliossa on yksi jolle kävi liikuntasetelit ja hieronnan lopuksi käsityöt, jos halusi.
-
Joo tiedän myös vastaavan. Elektroninen maksaminen kuitenkin hankalaa tämän alan palveluntarjoajilla.
-
Kappas, sain useamman YV:n jossa kyseltiin palveluntarjoajasta, jonka hieronnan maksaminen onnistuu liikuntaseteleillä.
Harmikseni huomasin kuitenkin että kaikilla YV:n lähettäjillä oma viestihistoria koostui lähinnä erilaisten kokemusten kyselemisestä sen sijaan että olivat aktiivisesti rapsanneet omia kokemuksiaan ja tuottaneet lisäarvoamuille foorumilaisille.
Siksi vastaankin tässä teille kollektiivisesti: :whipping:
En tarkoita tätä siis millään pahalla, mutta palatkaa asiaan kun viestihistoriassanne on enemmän antamista kuin ottamista. Pätee myös normielämään :drinking: Tällaiset forumit eivät tuota kellekään arvoa, jos tieto liikkuu vain yv:llä ja palstalle ei tuoteta raportteja.
-
Se kantsii sitten huomioida, että firma näkee missä on sähköisiä seteleitä höylätty.
Toki mistäs sen tietää vaikka HR dirrikka lady tästä innostuisi puhutteluun toimistolla after-hours...
-
Yleensähän hierojat on toiminimen takana. Tuskin HR osasto rupee käymään läpi kaikkien toiminimien koko palvelukuvausta läpi... Jollei sit oo myös kiinnostusta osaston Pertsalla aiheeseen... Ja haluu myös eroon setelistään :laught:
-
Ei E-passia kuka tahansa hupakko saa maksutavaksi, vaan E-passille rekisteröityminen vaatii y-tunnuksen ja sen, että yritys tarjoaa palveluita, joita E-passilla voi maksaa eli esim. ammattimaista hierontaa. Jos hierontayrittäjä tekee sivubisneksenä seksityötä ja hyväksyy siinäkin maksun E-passilla, niin siitä ei saa tietää kukaan muu kuin pt ja asiakas. Maksu näkyy yrityksen nimellä ja rahat tilittyy samalle tilille kuin niiden selkähieronta-asiakkaidenkin. Lähteenä tälle ihan henkilökohtainen kokemus 😉
-
Vieläkö tälläistä löytyy, itsellä olisi tarve tuhlailla e-passia :blowjob:
-
Ei kai tuon pitäisi olla mahdottomuus? Siis normaali hierontamesta, missä halutessaan saa kokonaisvaltaisen hieronnan. Eihän noista voi/pidä julkisesti huudella.
-
^Siis normaali hierontamesta joka tarjoaa maksumahdollisuuden epassilla. Ei kaikki normaalit hierontamestat kelpuuta epassia. Epassi vetää välistä jokaisesta käytöstä ja pt maksaa lystin.
-
No mitenhänsellasen löytää jos kukaan ei kerro? Kysyy jokaiselta otatko suihin?
-
^Siis normaali hierontamesta joka tarjoaa maksumahdollisuuden epassilla. Ei kaikki normaalit hierontamestat kelpuuta epassia. Epassi vetää välistä jokaisesta käytöstä ja pt maksaa lystin.
Provisio taitaa olla 10% luokkaa
-
Jos tällaisia paikkoja on, niin sehän olisi pt.lle oikea kultakaivos ainakin loppuvuodesta.
Itselläni sen verran iso työnantaja että uskaltaisi ainakin huoletta käyttää, joten jos tällainen paikka löytyy niin siitä mielelläni kuulisin.
-
Ei kai tuon pitäisi olla mahdottomuus? Siis normaali hierontamesta, missä halutessaan saa kokonaisvaltaisen hieronnan.
Ei ihan, mutta lähes mahdottomuus kyllä, jos yhtään tunnet normaalien hierontamestojen toimintaa. Riippuen tietysti siitä, mitä tarkoitat normaalilla hierontamestalla.
Jos tällaisia paikkoja on, niin sehän olisi pt.lle oikea kultakaivos ainakin loppuvuodesta.
Ei olisi kultakaivos.
Itselläni sen verran iso työnantaja että uskaltaisi ainakin huoletta käyttää
Mutta aika moni laillistettu hieroja ei uskaltaisi omalta puoleltaan käyttää. Siinä riskeeraa bisneksensä monellakin tapaa.
Uskokaa jo, epassit ym. eivät ole kannattava juttu päätoimiselle seksinmyyjälle. Ja itsensä normaalilla hieronnalla elättävälle laillistetulle hierojallekaan ne eivät kannata satunnaiseen seksipalvelumyyntiin.
-
Jos tällaisia paikkoja on, niin sehän olisi pt.lle oikea kultakaivos ainakin loppuvuodesta.
Itselläni sen verran iso työnantaja että uskaltaisi ainakin huoletta käyttää, joten jos tällainen paikka löytyy niin siitä mielelläni kuulisin.
Miksi kaikki kuvittelee epassin olevan joku yrittäjälle kultakaivos? Miten se että maksaa palvelun rahan sijasta edulla tekisi siitä palveluntarjoajalle jotenkin erityisen kannattavaa? Uskokaa nyt että se epassi vetää välistä. Miettikää omalle kohdalle, saatte palkan joko rahana tai e-passina. Saman verran tulee valuuttaa molemmissa, rahan saa pitää omalla tilillä mutta epassista tilität epassille jotain 5-10% tuloista. Missä kultakaivos?
Epassi toimii ehkä sellaisilla yrittäjillä jotka elää volyymilla. Kuntosaliketjuille jotka voi ottaa paljon asiakkaita kerralla sisään ja monet maksavat sitä jäsenyyttä käyttämättä ollenkaan palvelua niin heille tämä voi olla kultakaivos. Mutta hierojat on ihan eri asia. Hierojilla on rajallinen mahdollisuus ottaa asiakkaita vastaan ja jokainen asiakas käyttää ennemmin tai myöhemmin sen ostamansa palvelun. Hierojan maksimikapasiteetti on 6-8 asiakasta päivässä. Sen maksimikapasiteetin voi täyttää joko asiakkailla jotka maksaa rahalla ja kaikki jää itselle tai epassilaisilla josta osa tilitetään epassille. Epassi asiakkaista jää vähemmän käteen.
Mun vakituinen hieroja (ei myy mitään tämän foorumin palveluita) ei tarjoa edellä mainituista syistä liikuntasetelimaksua ollenkaan. Ei yksinkertaisesti kannata. Siitä jää vähemmän käteen ja tulee hänelle epämieluisaa asiakaskuntaa koska työsuhde eduilla maksavat ovat yleensä pihejä ja valitsevat hierojan maksutapojen eikä palvelun laadun perusteella. Vakkarihieroja pyörittää toimintaa tietyn vakkariasiakasringin pohjalta eli jos et käy joka kuukausi niin et ole hänelle soveltuva asiakas.
Seksipalveluissa ihan samat jutut. Hyvällä palveluntarjoajalla kalenteri täyttyy jo rahalla maksavista asiakkaista eikä sinne tartte ottaa mitään pihejä työsuhde eduilla maksavia jotka käy sen 1-2 kertaa vuodessa. Miksi tarjota epassia kun voi ottaa maksun käteisenä. Puhumattakaan sitten miten paha imagotappio ja ongelmavyyhti syntyy siitä jos/kun joku ääliö vuotaa yleiseen tietoon sen että normaalissa hieromossa voi ostaa seksiä työsuhde edulla. Silloin siinä on ongelmissa yrittäjät ja mahdollisesti asiakkaatkin.
ps miten sinun työnantajan koko vaikuttaa siihen että tästä ei muka voisi jäädä kiinni?
-
Matssonni ja Kunnollinen Tullimies puhuvat asiaa.
Juuri näistä syistä en ole ottanut työsuhde-etuja käyttöön, vaikka toiminimellä toimiva hieroja olenkin.
Ne eivät olen mikään kultakaivos, vaiva ja kulu ennemminkin.
-
^ enpä tuota tiennytkään. Onneksi nykyinen työnantaja ei epassia käytä ja aikaisemmissakin työpaikoissa noi edut jäi melkein järjestään käyttämättä.
Eikös kunnon kulkumulkku muutenkn piilot karvalakin matkalaskuun?
-
Minä kysyin taannoin yhdeltä? Pt:ltä: voinko maksaa lippupalvelun lahjakortilla, kun tiedän, että käy festareilla. Sopi
Epassilla voi ostaa lippupalvelun lahjakortin ja sen voi käyttää kuka vaan