SeksiSaitti
Keskustelua paikkakunnittain => Itä-Suomi => Aiheen aloitti: nullinkuppi - Kesäkuu 14, 2026, 07:53:54
-
Havaintoni mukaan ”nimekkäät” pt:t ovat alkaneet tämän vuoden keväästä lähtien vältellä Lappeenrantaa ja tilalle on tullut kaikenlaista ”epäkuranttia” tarjontaa. ”Nimekkäät” näyttäisivät vierailevan lähikaupungeissa (Kouvola, Mikkeli, Savonlinna) mutta Lappeenranta tuntuu jäävän nykyään keikkakalenterista väliin. Mistähän johtuu? Onko asiakaskunta vähentynyt (tai huonontunut) niin paljon, ettei innosta tulla visiitille?
-
Välttelevät Lappeenrantaa? Onpas yllättävää!
-
Muutama aikaisemmin Lappeenrannassa tapaamani pt kommentoi tuota kysyessäni mm. näin:
”Liikaa juntteja ja tinkijöitä.”
”Muutama asiakas, joita en halua tavata uudelleen.”
”Vain yksi tai ei yhtään asiakasta päivässä.”
”Oli virhe tulla Lpr:ään matkalla Joensuuhun kun ei tule asiakkaita.”
-
Vierailin tällä viikolla Lappeenrannassa. Yhteydenottoja tuli selvästi vähemmän kuin viime vuoden kesäkuussa. Ehkä siellä on nyt vain tiukkaa taloudenpitoa turskilla, minkä kollegat on huomanneet?
Itse en tavoittele kiireisiä päiviä (enkä sellaisiin kykenekään 😆💦), joten mulle Lpr keikka oli just sopiva.
Kiitos paikallisille herroille, jotka kannatti tämän "ei-nimekkään" hupakon reissailua! Mulle Lappeenranta pysyy vakiokohteena 🧡
-
Vieläkö siellä vaikuttaa se paikallinen "opas"?
-
Aloittajalta kyllä pakko vielä kysyä, että ajattelitko kaupungin vetovoiman hupakoiden silmissä kasvavan, kun kutsut siellä yhä vierailevia epäkuranteiksi???
Tarjoan vaihtoehdoksi esim. "ei-juuri-minua-itseäni-kiinnostavaa" 😘
-
Pahoittelut huonosti valitusta ilmauksesta.
Tarkoitin tuolla vierailijoita, joiden ilmoituksessa mainitut asiat (kuvat, palvelut) eivät vastaa todellisuutta. Siis olen kyllä ollut kiinnostunut näistä vierailijoista mutta tavattua joutunut pettymään kun vastassa onkin ollut kuvausta vastaamaton neito ja palvelutaso heikko.