SeksiSaitti
Seksi ja rentoutuminen => Maksullinen seksi => Aiheen aloitti: Vilmaliini - Heinäkuu 13, 2025, 21:41:15
-
Täällä törmää usein fraasiin 'eikä kelloa katsottu', kun puhutaan asiakaskokemuksesta. Mitä tällä oikeastaan tarkoitetaan?
Että palveluntarjoaja oli niin taitava, ettet edes huomannut hänen seuraavan ajankulua?
Että aikaa ei seurattu lainkaan, ja käynti hinnoiteltiin muulla perusteella?
Vai että olit niin jumalattoman kova panomies, ettei käyntiä yksinkertaisesti raaskittu lopettaa?
Vai jotain ihan muuta?
-
Odotan uteliaana vastauksia!
-
'eikä kelloa katsottu',
Laukeamisvaikeuksista kärsineelle turskalle annettiin 5min ylimääräistä aikaa tehdä homma loppuun omin käsin - suihkussa.
-
Kai se on sitä illuusiota luova juttu. Jos koko homma on selkeästi rytmitetty kellon mukaan ja sitä jopa ihan oikeasti vilkuillaan niin hommassa on ihan erilainen meno kuin jos ajan kulumisen seuraaminen on asiakkaalle täysin näkymätöntä. vs "10 min jäljellä. tule nyt äkkiä!"
Fiksu tyttö rytmittää homman muuten, vaikka soittolistalla. Kun Kummelin Rumat Ihmiset alkaa soimaan, tietää typerinkin turska lähteä kotiin vaikka kelloa ei katseltu. :sheep:
-
Ymmärrettävästi kelloa yleensä katsotaan, eli ajan kulumista seurataan, mutta ei aina. Toisinaan jo tapaamisen alussa neito on ilmoittanut, ettei ajan kanssa ole niin tarkkaa. Käytännössä tämä on tarkoittanut sitä, että varattu tunnin aika on venähtänyt vaikkapa puoleentoista tuntiin. Tähdennän, että itse en koskaan yritä venyttää tapaamista yliajalle, mutta jos neito ei tee elettäkään lähteäkseen pois luotani, en pistä sitä pahakseni. Tai jos neito sanoo sovitun ajan lopussa, että voidaan kyllä jatkaa vielä, niin yleensä jatkan ihan mielelläni.
Ehdottomasti suurin osa tapaamisista on omalla kohdallani päättynyt silloin, kun on sovittu. Jotkut hupakot kuitenkin suhtautuvat tapaamisten pituuteen varsin suurpiirteisesti, eli toisin sanoen "kelloa ei katsottu".
-
Sitä että tapaaminen meni yliajalle sovitusta, mutta pt ei valittanut siitä asiakkaan kuullen.
Yhden kanssa mulla muodostui yhteisymmärrys, jossa pt aina sanoi ettei ole kiirettä. Loi kivaa tunnelmaa, vaikkei siinä koskaan oikeasti juuri puolta tuntia enempää yliajalle menty.
Noin muuten voin todeta, että niin se ei ole mennyt, että yli tunnin panemisen jälkeen oltaisiin vaan spontaanisti jatkettu ilman ajatustakaan lopettamisesta. Jotkut koittaa hoitaa homman loppuun vaikka vähän yliajalla, mutta jos siinä on yhtään hereillä asiakkaana, niin tajuaa kyllä että kelloon todellakin on katsottu…
Köllöttelyyn tai jutusteluun on joskus enemmänkin aikaa. Mutta tällaiset ei ole asioita joista julkisesti kauheasti huutelisi. Joten oma fiilis on, että rapsojen fraasina tämä liittyy enemmän lyhyisiin aikoihin ja niiden venymiseen.
-
niin ettei tunnin ajalla aleta 30min jälkeen jo ajamaan suihkuun.
-
Yleensä asiakkaana varaan pidemmän ajan kuin kuvittelisin tarvitsevani.
Ja, jos homma on hoidettu ennenkuin tuo aika on päättynyt, ja jos PT pyytää etten vielä lähtisi, vaan jäisin halimaan/juttelemaan ... erittäin imartelevaa. (K.o. aika on tietysti jo kalenteriin minulle merkattu, ja PT ei mitään menetä, paitsi omaa odottamatonta vapaa-aikaansa). (Jos mennään yli varauksen ajasta, joka tietysti mahdollista vain jos seuraava sloti on PT:llä tyhjä -- mutta vielä imartelevampaa, ja arvostan erittäin suuresti.)
Jo jos itse tarjoan, minun puoleltani kelloa ei tarkemmin katsota ... siis, jos menisi tunnilla yli, niin saattaisin ryhtyä katselmaan julkisen liikenteen aikatauluja, vaikka kuinka hauskaa olisi ollutkaan. Etten antaisi vaikutelmaa, että kyseessä olisi muu kuin ajan myynti, toimin puhtaasti transaktionaalisesti, jotta välttäisin väärinkäsitykset.
-
niin ettei tunnin ajalla aleta 30min jälkeen jo ajamaan suihkuun.
Hitto, tuo on omasta ajatusmaailmasta niin kaukana ettei aina tule ajatelleeksi että noinkin saattaa käydä.
-
Puoli tuntia on venähtänyt 10 minuutilla tms. Joskus on ihan pyydetty jäämään hiukan yliajallekin pussailemaan ja halimaan. Pitemmällä tapaamisella on ehkä sovittu 2 tunnin hinnasta, mutta siinä on sitten mennytkin koko ilta, 4-5h samaan piikkiin, kun pt:lla ei ole ollut kiire minnekään. On pantu niin monta kertaa kuin haluttaa, käyty ehkä syömässä tämän päälle, juteltu niitä näitä ja sen sellaista. Poikkeuksia toki nämä, mutta ovat jääneet mieleen.
Ihan paras on ollut overnight, joka venyi n. puolen vuorokauden mittaiseksi. Kyllä oli kassit tyhjät ja kelloa ei todellakaan katsottu, tosin pt taisi aamupäivästä vielä jonkun toisenkin pokan ottaa 😅
-
Tässähän on kyse puhtaasta peliliikkeestä, jossa hinnoittelu annetaan asiakkaalle muodossa:
30 min
45 min
60 min
Mutta PT tietää itse myyvänsä ne +5 minuuttia tai +10 minuuttia.
35 min
50 min
70 min
Asiakas luulee, että sai extraa ja kelloa ei katseltu. Ja hintoja vakoilevat toiset PT:t luulee, että polkuhintoja ei ole tarjottu ;)
-
Silloin kun kelloa ei katsottu, niin se tarkoittaa juurikin sitä mitä tuossa edellä lukee. Ei voi olla niin vaikeaa ymmärtää.
-
Se on juurikin onnistunut vierailu,kun panettaa niin pannaan ja muutenkin homma skulaa..silloin ei kelloa vilkuilla,menipä tuossa
aikaa mitä tahansa..
-
Jos olen ottanut tunnin ajan ja huora vilkuilee kelloa 5min välein epätoivoinen ilme kasvoillaan, en voi käyttää termiä "kelloa ei katseltu"
-
Vai että olit niin jumalattoman kova panomies, ettei käyntiä yksinkertaisesti raaskittu lopettaa?
Joillakin varmasti tätä.
-
Mulla kävi kerran toisin päin eli pt sanoi: "Et kai sä nyt tuu, kun katsot sitä kelloa koko ajan" ja kun kiitin ja olin lähtemässä sovitun ajan jälkeen pois sanoi: "Mun luota ei mies tulematta lähde pois" ja hoideltiin hommat käsipelillä loppuun..
En oo koskaan törmännyt PT:hin, jotka "katsoo kelloa ja hoputtaa", mutta toisaalta en oo ulkomaalaisten luona käynyt.
Muutamilla kokeneemmilla kurtisaaneilla on sängyn vieressä ollut isolla digitaalisella kellotaululla varustettu herätyskello, josta ymmärtää itsekin niin sanotusti yskän. Ei kuitenkaan ajastettuna..
-
Että palveluntarjoaja oli niin taitava, ettet edes huomannut hänen seuraavan ajankulua?
Kiireetön "kelloa ei katsottu" tapaaminen tarkoittaa hyvinkin pitkälti tätä.
Jotta minulle asiakkaana jää mielikuva että pt:lle on ollut tärkeää tyydyttää tarpeeni vastineeksi saadusta korvauksesta.
:whipping:
On käynyt niin että olen varannut 45min ajan ja 15min jälkeen on kyselty enkö jo voisi tulla.
Joskus on käynyt myös niin että laukeaminen on ollut aivan lähellä ja pt:onkin alkanut ehdotteleen suihkuun menoa kun aika on lopussa, sinäänsä tämä ihan oikein mutta mielestäni pientä pelisilmää saisi olla.
On ollut myös niinkin että 60 min aika on venähtänyt 90min huomaamatta, tosin pt on jo tullessani tapaamiseen sanonut että kiirettä ei ole.
:sheep:
-
Mulle itselleni ei sovi minuuttiaikataulu, koska en voi sietää kellon kanssa kilpaa panemista. Siitä johtuen mun puoli tuntinen on hyvin usein lähempänä kolmea varttia, kuin puolikasta. Ja tunti saattaa olla joskus jopa lähempänä puoltatoista, kuin tuntia. Tapauskohtaista. Kun rentouttava taustamusiikki loppuu 30/60min kohdalla, jutustellaan kuulumiset loppuun (jos on kesken), asiakas käy mahdollisesti pesulla ja sitten pukeutuu.
-
Kun en omassa kommentissani hoksannut tota näkökulmaa niin komppaan tässä erikseen. Kyse on kiireettömyyden tuntemuksesta, eikä mistään yksittäisestä tavasta millä se saavutetaan.
Eli ”kelloa ei katsottu” ei välttämättä ole ajan venymisestä, vaan myös vastakohtana näille jotka koittaa saada turskan ulos kämpästä mahdollisimman nopeasti.
”Kelloa ei katsottu” voi siis olla ihan vaan että edes se sovittu aika käytetään kaikessa rauhassa ja pt vaikka ehdottaa hierovansa jos asiakas rupeaa hötkyilemään suihkuun vaikka aikaa vielä olisi.
-
tuo sovittu aika on erikoinen monilla thaikuilla ?moni kun laskee et aika alkaa kun astut ovesta sisään ja puolentunnin hommailut jää varttiin😂vielä jos otat siihen hieronnan jää ajat lähinnä hepin kasteluun😂🤣sitten jos saat sovittua hinnan siten et saat tulla kerran?he alkavat hermostua et kestää liian kauan🤣😂no löytyy näistäkin sentään helmiä jokka hoitaa homman kunnolla😁👍
-
Eli loppujen lopuksi kyseessä on ei kiireen tunne tapaamisessa. Kun kyseessä on ainakin omassa palvelukokonaisuudessa itsestäänselvyys niin ei tule ajatelleeksi että joku on saattanut saada palvelua jossa hoidetaan hommat kymmenessä minuutissa ja stop.
Usein viesteissä kysytään kuinka tarkka olen ajankäytön suhteen ja olen pitänyt ihan höhlänä, miten niin, 30min on 30min.
Auttaisiko jos vastaisi en hoputa eikä tapaamisessa ole kiireen tuntua mutta toivon että varaat pidemmän ajan jos tiedät että puoli tuntia on liian lyhyt aika ja hommat jää yleensä puolitiehen. Ei noinkaan voi vastata ???
Minusta on väärin että pidetään huonona asiakaspalvelijana jos pitää aikatauluista kiinni. Oletuksena ei pidä olla että aina on mahdollisuus venyttää aikaa, vaikka tyttö ei toteuta pisto, ravistus ja ulos -konseptia.
Niin ja kiva lukea asiakasmiesten ajatuksia! :drinking:
-
Se on juurikin niin, että pt on aikatauluttanut päivänsä ja taksoittanut palvelunsa siten, että tapaamiseen saadaan aikaan tunnelma, että hommat menevät omalla painollaan eteenpäin, eikä tarvitse kesken kaiken alkaa kelloa vilkuilla.
Tämä ei tarkoita välttämättä kuin hyvin pientäkin puskuria ajankäytössä. Siinä lopussa voidaan viidessä minuutissa saada ihmeitä aikaan, jonka uupuminen olisi voinut jättää ihan eri tunteen hommasta. Yhtä usein saattaa asiakas silti jo lähteä vähän ennen ajan täyttymistä kuin sen jälkeen.
Yksi erittäin hyvä taito pt:lle onkin, että osaa huomaamattomasti ohjata asioita eteenpäin, niin että asiat saadaan suurinpiirtein sovitussa ajassa valmiiksi ilman, että asiakkaalle tulee tunne, että hän kyttää kelloa tai musiikkia.
Luin juuri eräältä ulkomaiselta palstalta australialaisen hierojan kertomusta uransa päätöksen jälkeen. Hänellä oli täysin systemaattista se, että tapaaminen pyrittiin aina hoitamaan alle maksetun ajan vähintään vartilla. Näin sai omaa tuntihintaansa korotettua huomaamattomasti. Hieronnassa, kun vielä ne ekstrat on se, jolla tienasi, niin ei paljoa hyödyttänyt hieroa pitkään. Ekstrat kuitenkin maksoi saman oli pidempi tai lyhyempi sessio. Naisasiakkaat olivat kuulemma pahimpia. Heidän kanssaan meni aina koko aika ja olivat kitsaampia antamaan tippiä.😄
-
Mulle itselleni ei sovi minuuttiaikataulu, koska en voi sietää kellon kanssa kilpaa panemista. Siitä johtuen mun puoli tuntinen on hyvin usein lähempänä kolmea varttia, kuin puolikasta. Ja tunti saattaa olla joskus jopa lähempänä puoltatoista, kuin tuntia. Tapauskohtaista. Kun rentouttava taustamusiikki loppuu 30/60min kohdalla, jutustellaan kuulumiset loppuun (jos on kesken), asiakas käy mahdollisesti pesulla ja sitten pukeutuu.
Vivecan kirjoitus täyttä totta! Ei minkäänlaista kiireen tuntua tai hoputusta havaittavissa! Päinvastoin itse itseäni hoputin hänen kanssaan ja yleensäkin, ettei vahingossakaan menis yliajalle ja sais mainetta ajan venyttämisestä! 😇
Mutta erään toisen suomihupakon kohdalla oli kyllä tosi kiireen tuntua! N. 20min kohdalla tuli isoääninen hälytys puhelimesta tai jostain! Se vei kyllä tunnelman täysin pois jopa niin täysin,että meinasi ekan kerran jäädä laukeaminen kokonaan saavuttamatta vaikka olin juuri sillä hetkellä lähellä laukeamista! 🙈 No apinan raivolla loppuun niin tulihan se kuitenkin ennen ajan loppumista! 🤣
-
Kyse ei välttämättä ole kiirettömyyden illuusiosta. Voi olla niin, että turska on päivän ainoa tai viimeinen asiakas.
Eivät kaikki seksiyrittäjät ole kellokorttityyppiä, jotka ovat tarkkoja siitä, ettei maksettu aika saa ylittyä minuutillakaan. Kiireettömyys on myös yksi tapa pitää huolta siitä, että asiakas tulee uudestaan. Tietenkin, jos tietää, ettei edes ole tarkoitus hankkia kanta-asiakkuuksia, niin voi käyttäytyä tylysti turskia kohtaan.
Itse olen ollut siitä onnekas, että parin viime vuoden aikana vain yksi seitsemästä seksiyrittäjästä on ollut kellokorttityyppiä. Kuusi on ymmärtänyt, että asiakaspalveluun kannattaa panostaa, varsinkin kun hyvä asiakaspalvelu ei tosiasiassa edes maksa seksiyrittäjälle mitään.
-
Mulle itselleni ei sovi minuuttiaikataulu, koska en voi sietää kellon kanssa kilpaa panemista. Siitä johtuen mun puoli tuntinen on hyvin usein lähempänä kolmea varttia, kuin puolikasta. Ja tunti saattaa olla joskus jopa lähempänä puoltatoista, kuin tuntia. Tapauskohtaista. Kun rentouttava taustamusiikki loppuu 30/60min kohdalla, jutustellaan kuulumiset loppuun (jos on kesken), asiakas käy mahdollisesti pesulla ja sitten pukeutuu.
Mäkään en tykkää kellon kanssa kilpailemisesta, minkä takia teenkin mieluiten pitkiä tapaamisia jolloin ei tule kiireen tunnetta vaikka olisikin tietoinen kellonajasta. Luovuin jo pitkän aikaa sitten vartin ajoista kokonaan koska se minuuttipeli ei kertakaikkiaan tunnu musta hyvältä palvelulta. Nyt olen jo jonkin aikaa harkinnut puolen tunnin ajoista luopumista kokonaan, samasta syystä, mutta en ole vielä tehnyt ratkaisuja.
Mä itse pyrin siihen, että asiakas ei tiedä mun seuraavan kelloa (aina se ei onnistu, mutta se on tavoite) ja opettelen jatkuvasti paremmin ohjailemaan tapaamista hienovaraisesti niin, että hommat saadaan hoidettua sovitussa ajassa ilman, että tulee vaikutelmaa kellon seuraamisesta puhumattakaan hoputtamisesta.
Joskus asiakkaat stressaavat kellosta ja vilkuilevat sitä. Jos huomaan, niin kiellän kyllä katsomasta kelloa. Ajan kulun seuraaminen on mun tehtävä, asiakkaan tehtävä on rentoutua ja nauttia eikä se onnistu kelloa katsomalla.
Mun toive on joka kerta, että asiakkaalla on lähtiessään kokemus että "kelloa ei katsottu", vaikka katsoinkin. Että tunnelma ja fiilis on rento ja kiireetön.
-
Kun tekee riittävän pitkään niin yllättävän hyvin oppii myös "tuntemaan" milloin on mennyt n.30min ja milloin noin 60min, kelloa katsomatta. Ja se lienee se, että kiireen tuntua ei sitten ole 😉
Joskus olen yliajalla kyllä laittanut turskan vielä nuolemaan tai sormettamaan mulle orgasmin. Eli yleensä yliaika on puhtaasti itsekästä 😁
-
Joskus olen yliajalla kyllä laittanut turskan vielä nuolemaan tai sormettamaan mulle orgasmin. Eli yleensä yliaika on puhtaasti itsekästä 😁
Tokihan tällainen passaa vallan hyvin 👅 :D
-
Joskus olen yliajalla kyllä laittanut turskan vielä nuolemaan tai sormettamaan mulle orgasmin. Eli yleensä yliaika on puhtaasti itsekästä 😁
Joskus on ehkä tullut sorruttua tähän itsekin, mutta siitä tulee jotenkin syyllinen olo lopulta itselle.
-
Heidillä oli oikea asenne asiakaspalvelun suhteen.
-
Joskus olen yliajalla kyllä laittanut turskan vielä nuolemaan tai sormettamaan mulle orgasmin. Eli yleensä yliaika on puhtaasti itsekästä 😁
Joskus on ehkä tullut sorruttua tähän itsekin, mutta siitä tulee jotenkin syyllinen olo lopulta itselle.
Vai syyllinen olo..😯
Kerran olin varannut kehuja saaneelta tsekkimimmiltä tunnin ajan..
Tunnin aikana mimmi sai orgasmin ainakin kahdesti ja minä tietenkin kerran.
Siinä kun tasasimme hengitystä,mimmi kysyin mitä olen suunnitellut vierailun jälkeen,kerroin ettei minulla ole mitään suunnitelmia.
Kehui minun nuolemistaitoja ja pyysi nuolemaan vielä yhten orgun..ja tein työtä käskettyä..
Vierailun päätteeksi mimmi kysyi mitä on velkaa silmää iskien..sanoin selvitellään se sitten seuraavalla vierailulla,iskien silmää hänelle..
-
Joskus olen yliajalla kyllä laittanut turskan vielä nuolemaan tai sormettamaan mulle orgasmin. Eli yleensä yliaika on puhtaasti itsekästä 😁
Joskus on ehkä tullut sorruttua tähän itsekin, mutta siitä tulee jotenkin syyllinen olo lopulta itselle.
Aijaa, ei mulla tuu. Olen reipas tyttö ottamaan oman nautintoni 😆
-
Joskus olen yliajalla kyllä laittanut turskan vielä nuolemaan tai sormettamaan mulle orgasmin. Eli yleensä yliaika on puhtaasti itsekästä 😁
Olen näistä bruukannut laskuttamaan 100€/15min.
-
Mun toive on joka kerta, että asiakkaalla on lähtiessään kokemus että "kelloa ei katsottu", vaikka katsoinkin. Että tunnelma ja fiilis on rento ja kiireetön.
Tässä on erittäin hyvin tiivistettynä.
-
Se ’kiireetön tapaaminen’ on vain hyvin ajoitettu palvelu pt:ltä. Ei kukaan kello kaulassa pysty laueta, ekoilla tapaamisilla on annettu myöten ajassa mutta tutustuessa ja monesti tavanneena oon myös itse ollut valmis lähtemään jo aikaisemmin monesti pois kun niin sanotusti hommat hoidettu ja höpöttelyt höpötelty
-
Kyse ei välttämättä ole kiirettömyyden illuusiosta. Voi olla niin, että turska on päivän ainoa tai viimeinen asiakas.
Eivät kaikki seksiyrittäjät ole kellokorttityyppiä, jotka ovat tarkkoja siitä, ettei maksettu aika saa ylittyä minuutillakaan. Kiireettömyys on myös yksi tapa pitää huolta siitä, että asiakas tulee uudestaan. Tietenkin, jos tietää, ettei edes ole tarkoitus hankkia kanta-asiakkuuksia, niin voi käyttäytyä tylysti turskia kohtaan.
Näin kun kotonaan ottaa vastaan siviilielämän ”ehdoilla”, niin koskaan ei ole tulossa asiakasta heti toisen jälkeen. Jo pelkästään naapurisovun takia on toimittava matalalla profiililla herättämättä huomiota. Mutta ihan ymmärrettävää, että keikkaillessa tai toimeentuloa ansaitessa toki kannattaa juurikin luoda se illuusio siitä kiireettömyydestä, kuin antaa ilmaista aikaa.
-
Anteeksi nyt vaan, mutta ilmaista on se, kun ei maksua peritä.
Kun tulen tapaamiselle, silloin ei siis ilmaistapaamisessa peritä centtiäkään.
Jos maksan sanotaan nyt vaikka 100€ 30min palvelusta, mutta vosu pitkittää tapaamisen 45minuuttiin, maksan silloin 100€ 45min palvelusta.