SeksiSaitti
Viihde ja kevennykset => Pelit => Aiheen aloitti: FortySexN2 - Tammikuu 27, 2025, 22:34:43
-
Musk bannasi heti alkajaiksi nipun häntä kritisoineita toimittajia, Navalnyin vaimon yms tätä kritisoineita ja lisää algoritmeja sensoroimaan erimielisten tai kilpailijoiden postauksia kuten Bannonin. Algoritmit lisäksi suosivat profiileja joilla maksullinen profiili. Toimittajien bannien syyn keksiminen kesti tovin, Navalnyin vaimon banneja sanottiin vahingoksi (toveri Putler pyysi?) Melkoinen sananvapauden absolutisti.
Muskin Ex vaimo kertoo, että Elonin rankingit pelimaailmassa ovat tämän itsensä tekemiä ;D Samaa tasoa kuin Trumpin gtolf-saavutukset. Sopii hyvin Trumpin First Ladyksi, kuten Ana Navarro taannoin tämän nimesi :)
-
Mikään yhteisö ei ole poliittisesti sananvapaa. esimerkkinä vaikkapa facebok lähes kaikkien
isojen ryhmien ypeet on vihervasemmistoa . ikävät vastustajat tehdään naurunalaiseksi jos se ei
toimi luodaan säännöt joiden tulkinnanvaraisuus takaa että voi jakaa bannia mistävaan .
voidaan pistää joku tuttu tai oma 3 nikki ärsyttämään tyyppi sitten jos sanot yhdenkin
väärän sanan tästä tehdään valitus ja omaosa tietenkin pimitetään. jne jne
-
Muski on perusmulkku siinä missä muutkin.
Niin kauan kuin poltellaan hippityttöjen kanssa pilveä pellolla, voidaan unelmoida paremmasta maailmasta MUTTA sitten kun saa edes hitusen valtaa, niin sieltä se mulkkuus pilkistää.
-
Muski on perusmulkku siinä missä muutkin.
Niin kauan kuin poltellaan hippityttöjen kanssa pilveä pellolla, voidaan unelmoida paremmasta maailmasta MUTTA sitten kun saa edes hitusen valtaa, niin sieltä se mulkkuus pilkistää.
Kuvaa kyllä tämän mulkun muodonmuutosta. Entinen liberaali, nykyinen mielipidevaikuttaja-miljardööri, joka ajaa miljardöörien vallan maksimointia.
Mulkjärdööri.
-
Muskihärkä haluaa olla "ukkoylijumala", jolla valtakyrpä seisoo koko ajan tanassa - tosin periaatteella kaikki minulle ja mahdollisimman nopeasti. Low saattaa hyvinkin olla oikeassa.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/2d9b93ce-cb98-4ed5-b299-42cfdc2bf883
-
Muutama vuosi sitten Musk joko sekosi lopullisesti, tai sitten hän ei enää totellut PR-osastonsa käskyjä.
Ketamiinikoukussa oleva sekopää..., ensimmäinen merkki oli kun hän syytti suomalaista sankarisukeltajaa pedofiiliksi. Siis se tapaus, jossa lapsia oli jäänyt vangiksi tulvan täyttämään kaivokseen, ja Musk olisi halunnut kehittää sukellusveneen (kuukausien työ, lapset olisivat kuolleet) joka olisi voinut (ei olisi!) mennä tiukoista tunneleista läpi ... mutta kun suomalainen pelasti lapset, Musk lähti haukkumaan häntä.
Mainittakoon myös, että Musk ei ole ikinä keksinyt mitään. Isällään oli eteläafrikan aparthaid-maassa smaragdikaivos, Musk sijoitti perintöään paypaliin, joka sattumalta onnistui, ja Musk sitten laittoi voitot ostamaan SpaceX:n ja Teslan, joiden toimintaa hän ei onnistunut täysin tuhoamaan (noissa firmoissa on ihmisiä, joiden ainoa tehtävä on yrittää estää Muskia pilaamasta businesta). Toki, Musk tuhlasi valtavan määrän rahaa saadakseen Twitteristä (nykyään Xhitter) oman propagandakanavansa.
-
^Kerropa tarkemmin mihin lähteisiin nojaat tietosi? Voin melkoisella varmuudella sanoa että puhut täyttä soopaa suurelta osin.
Olen nimittäin ollut hyvin kiinnostunut Elon Muskin touhuista todennäköisesti paljon ennemmin kuin kukaan tällä foorumilla olijoista tiesi hänestä yhtään mitään eli vuodesta 2009. Tästä syystä olen tullut melko tutuksi muutaman Atlantin takana olevan tubettajan kanssa joista joku on aika paljonkin yhteydessä Elon Muskin, on jopa haastatellut häntä.
Tiedän myös tarkkaan hänen lapsuutensa ja nuoruutensa vaiheet, hänen muuttonsa Kanadaan ja Yhdysvaltoihin, kuinka hän tienasi ensimmäiset rahansa lapsena Etelä-Afrikassa, ensimmäiset ohjelmat jotka hän teki ja möi, hänen veljensä.
He nukkuivat toimistossa jossa pitivät ohjelmistoyritystään ja kävivät pesulla NMKY:ssä salaten sen työntekijöiltään.
Elon Musk ei todellakaan tullut Amerikkaan smaragdeja taskussaan kuten uskottelet.
https://youtu.be/d6TksmldG7E?si=40BLmHJSWk4AemT8
Kerropa sitten vielä kuinka Elon Musk, jos kerran pärjäilee isänsä omaisuudella voi onnistua jatkuvasti asioissa jotka muut tuomisevat mahdottomaksi. Ensimmäiset kaupalliset oikeasti toimivat sähköautot.
Uudelleen käytettävät avaruusraketit, nyt on jo hyvin pitkällä sellainen joka vie ihmisen Marsiin saakka eli starship:
https://youtu.be/ILMgpD3gj1o?
si=P4Fvh1Luj02u6zZr
Onnistuisiko tällainen pelkältä lottovoittaja-sekopää-miljonääriltä?
Homma mikä tuntuu nykyään olevan Nasallekin ylivoimaista toteuttaa?
Elon Muskista samoin kuin Donald Trumpistakin tuli valtamedian silmissä sekopäitä vasta siinä vaiheessa kun he alkoivat haastamaan vallassa olevia korruptoituneita poliitikkoja joiden vaikutusvalta ulottuu syvälle yhteiskunnan rakenteisiin.
Teslan tulevaisuuden myyntivaltti ei muuten välttämättä olekaan enää autot.
-
Suomalainen osallistuja:
"Mutta sankari Mikko Paasi on, sanan kaikessa merkityksessä. Hän osallistui juuri valtavaan operaatioon, jonka lopputuloksena pelastettiin 13 thaimaalaisen henki."
https://yle.fi/a/3-10301217
Okei, syytti pedofiiliksi suoraan englantilaista operaation johtajaa, eikä suomalaista, siinä olet oikeassa, mutta silti törkeä ja järjetön syytös:
"Miljardööri Musk nöyrtyi ja pyysi anteeksi – Thaimaan pelastusoperaatiossa mukana ollut sukeltaja harkitsee oikeustoimia Elon Musk haukkui hänen apunsa tyrmännyttä brittisukeltajaa Vern Unsworthia Twitterissä pedofiiliksi."
https://yle.fi/a/3-10310893
Muskin sukellusveneidea oli kelvoton ja tarpeeton:
"The head of the rescue mission thanked Mr Musk for his offer. But he said the sub could not be used. The equipment they brought to help us is not practical with our mission," Narongsak Osotthanakorn explained."
https://www.bbc.com/news/technology-44779998
-
Todennäköisesti on. Kuten Hesarin yleisönosato on tarkoitettu vain omanmielisille. Jne.
-
Suomalainen osallistuja:
"Mutta sankari Mikko Paasi on, sanan kaikessa merkityksessä. Hän osallistui juuri valtavaan operaatioon, jonka lopputuloksena pelastettiin 13 thaimaalaisen henki."
https://yle.fi/a/3-10301217
Tappajasta sankariksi. Oikeastaan ihan hieno tarina oikeuslaitoksesta, mahdollisuudesta muuttaa Kontulasta Espooseen ja vanhempien rahoilla puuhailusta Thaimaassa. Muille kun sille Jodelle,jonka siis Mikko dösässä ampui.
Toivottavaa olisi että samanlaisia tarinoita kuultaisiin myös Koskelassa Atson murhanneista, itse tosin toivon että näiden luuserien tarina päättyisi joko yliannostukseen tai Bilteman köyteen.
-
Onkohan verorahoilla rahoitettu Yle tarkoitettu vain omanmielisille?
Luulen että on.
Onkohan Helsingin Sanomat tarkoitettu vain omanmielisille?
Ehkä ei. Mutta sellainen se on. Koska sen tilauksen, toisin kuin Ylen voi peruuttaa.
-
Ihan hyvä tuo Ylen ja X:n vertaus. Sananvapaus on vain lumetta noissa piireissä
-
^ X ei tietääkseni ole rahoitettu verorahoilla. :D
-
^ X ei tietääkseni ole rahoitettu verorahoilla. :D
Olet tuossa aivan oikeassa, voin varmistaa epäilyksesi. 👍
Musk vain julistaa olevansa sananvapausabsolutisti 😁
-
^ Niin ja Orpo julistaa Hölmölän olevan maailman paras lähes kaikessa, :laught:
-
En oikein ymmärrä pelin luonnetta, mutta muistaakseni presidentti Stybb sanoi jossain tentissä että Ukraina on jo voittanut tämän sodan. Muutema vuosi sitten sama hyypiö väitti että Ruotsi on yksi maailman turvallisimmista maista. :laught:
-
^ Ja nyt se imee tikkaria Mynchenissä kaikkien muiden deiroopan "johtajien" kanssa ja ihmettelee miten tässä näin pääsi käymään. :D
-
On! Pöljät, jotka on eri mieltä. Sisäpiiri kertoo, että Putinilla on Trumpin huoratappovideo. Jotka on Ryssissä käynyt, tietää, että tuo on mahdollista US -skitsolle rahalla. Pienemmät suomirahapojat sai tehdä myös aika paljon omaatuhmaa. No, Trump sai tehdä mitä halusi ja Vladimir kuvasi.