Keskustelua paikkakunnittain > Helsinki/pääkaupunkiseutu

ennakkomaksun pyytäjistä varoitus

<< < (7/10) > >>

Kellopeliappelsiini:

--- Lainaus käyttäjältä: Ulla - Lokakuu 22, 2022, 01:02:05 ---Jos et ikinä maksanut seksityöntekijlle ennenkon, miten voit väittää, että joku huijaa?

--- Lainaus päättyy ---

Oletko oikeasti noin typerä vai esitätkö tyhmää?

Sutki67:
Aikamoista paskanjauhantaa. Eiköhän tämä nyt ole selvääkin selvempi juttu. Jos joku kinuaa ennakkomaksuja, niin unohda nyt helvetissä koko juttu. Varmin tapa tässä skenessä on se, että lyödään massit horolle käteen täysimääräisesti pelipaikalla ja duunataan mitä duunataan.
Sen jälkeen ei ole mitään epäselvyyksiä mistään, paitsi ikuinen itku siitä kun meni rahat hukkaan, kun horo ei ollut sitä mitä piti.

M.U. Tiainen:

--- Lainaus käyttäjältä: Liisasisun - Lokakuu 18, 2022, 23:51:05 ---Kylläpä taas pt:nä itse harkitsin vakaasti ennakkomaksua, kun vuorokauden aikana tuli yhdet oharit, yksi "positiivinen koronatesti kaverilla" ja pari muuta viime hetken peruutusta. Noille ajoille olisi ollut muitakin tulijoita. Toivonpa kyllä, että 10-20€ ennakkomaksut alkaisi yleistymään. Anonyymiys säilyy vaikkapa mobilepaylla, kun laittaa sen prepaid-numerolla keksitylle nimelle.
Mm. monista kursseista ja koulutuksista maksetaan ennakkomaksu. Se voisi olla seksityössäkin normaalia toimintaa. Harmillista toki, että epärehelliset kollegat pilaa tämän rehellisiltä.

--- Lainaus päättyy ---

Itse lisään, (niinkuin näennäisdemokratioissa on tapana: yksi mokaa, kaikki kärsii) mahdolliset oharit hintoihin, jotka muut ns. syyttömät sitten maksaa. Tosin en ole pillunmyyntialalla.

Ulla:
Jos tekisi kotikäyteja on paljon epärehellisiä liikkeellä, jotka halyttää hupakoittaa ja sitten ei vastaa puhelimeen, varsinkin ulkomaailaiset. Sentaki hupakot pyytää taksiin ennakkomaksuja.
Kaikki hupakot netissä ovat rehellisiä.

M.U. Tiainen:

--- Lainaus käyttäjältä: Ulla - Lokakuu 22, 2022, 22:27:45 ---Jos tekisi kotikäyteja on paljon epärehellisiä liikkeellä, jotka halyttää hupakoittaa ja sitten ei vastaa puhelimeen, varsinkin ulkomaailaiset. Sentaki hupakot pyytää taksiin ennakkomaksuja.
Kaikki hupakot netissä ovat rehellisiä.

--- Lainaus päättyy ---

Onneksi se taksikuski on rehellinen.  :laught:

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Siirry pois tekstitilasta