Viihde ja kevennykset > Kaatopaikka

Ukrainan sota/Nato-keskustelu

<< < (114/521) > >>

Hetvield:
Mä näen niin, että Ukrainalaiset taistelee meidänkin puolesta tällä hetkellä. Mihin tää maailma meneekään, niin kauan kun maailmassa on ryssiä niin me ei olla vapaita.

Putin ajaa venäläiset todella pahaan ahdinkoon

Azazello:

--- Lainaus käyttäjältä: Hetvield - Maaliskuu 04, 2022, 20:44:00 ---Mä näen niin, että Ukrainalaiset taistelee meidänkin puolesta tällä hetkellä. Mihin tää maailma menemään, niin kauan kun maailmassa on ryssiä niin me ei olla vapaita.

--- Lainaus päättyy ---

Joo, Eestin vanha pressa heitti somessa läpän missä paistin pannulla oli iso kimpale voita ja kirjoitus, että suomalaiset ymmärtää vitsin. En kuitenkaan ihan kaikkia venäläisiä dumais, tunnen tosi hyviäkin tyyppejä. Sellaisia jotka seuraavat maailman uutisia ja jotka eivät ole systeemin aivopesemiä.

Samaa mieltä, että Ukraina tappelee meidänkin puolesta.

Aurora Mature:

--- Lainaus käyttäjältä: Azazello - Maaliskuu 04, 2022, 20:36:31 ---
--- Lainaus käyttäjältä: HuliVili - Maaliskuu 04, 2022, 19:23:54 ---Mutta minkä peliliikkeen tekee Sauli tänään Washingtonissa..?

--- Lainaus päättyy ---

Odotamme Salen tiedotustilaisuutta ihan piakkoin.

--- Lainaus päättyy ---

Ihan totta. Oletko varm? Mistä tiedät. Puhut höpöjä?

Hetvield:
^^
Tottakai on hyviä venäläisiä.
Mutta ...t haluaa vahvan johtajan, yhden sellaisen,
Keisarin ja nyt ne on saanut sellaisen. Joka valitettavasti johtaa kansakunnan helvettiin

Azazello:

--- Lainaus käyttäjältä: Hetvield - Maaliskuu 04, 2022, 20:54:02 ---^^
Tottakai on hyviä venäläisiä.
Mutta ...t haluaa vahvan johtajan, yhden sellaisen,
Keisarin ja nyt ne on saanut sellaisen. Joka valitettavasti johtaa kansakunnan helvettiin

--- Lainaus päättyy ---

Just näin. Tää on niiden historian taakka, mutta nuoripolvi näkee ja oppii onneksi muuhunkin. Kestää ikävä kyllä aikansa että näitä valistuneita on tarpeeksi.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Siirry pois tekstitilasta