Viihde ja kevennykset > Kaatopaikka
Ukrainan sota/Nato-keskustelu
Pertti Ström:
Ei soinut Varpunen jouluaamuna Ukrainassa vaan ilmahälytys. Terroristivaltio V×näjä kohdisti iskunsa Ukrainan energiasektoriin ja yhden ohjuksen kerrotaan loukanneen NATO-maa Romanian ilmatilaa, mutta ei saa eskaloida mitenkään tilannetta.
Ystävä kertoo viettävänsä joulupäivää 10 tuntia ilman sähköä.
Lifti:
Tämä on kyllä aikamoinen väsytystaistelu ja loppua ei näy. Eikä meidän suuri valkoinen toivokaan "Donald Duck" saa hommaa maaliin vaikka kuinka lupaili.
Pertti Ström:
Hyvä haastattelu venäläisen sotarikollisen ja uusnat.sin Jan Petrovskin/Voislav Tordenin appiukosta.
Yksi kysymys nousee päällimmäisenä mieleen. Miksi Suomi antoi sotarikollisen uusnat.sin perheelle oleskeluluvan kesällä 2023?
Ei niinkään yllättäen maanpetturi desantti J. Bäckman nousee esille myös.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010939955.html
Pertti Ström:
Olisi kiva kuulla sivuston "trumpistien" mielipiteitä siitä tekikö Suomi väärin kun taisteli Talvisodan?
orjamies:
--- Lainaus käyttäjältä: Pertti Ström - Tammikuu 24, 2025, 11:02:13 ---Olisi kiva kuulla sivuston "trumpistien" mielipiteitä siitä tekikö Suomi väärin kun taisteli Talvisodan?
--- Lainaus päättyy ---
Aina voisi jossitella entä jos olisi suostunut ehtoihin... sopimus jos se olisi pitänyt olisi
jälkikäteen ollut hyvä + kuolleilta olisi vältytty...
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta