Viihde ja kevennykset > Kaatopaikka
Pekingin talviolympialaiset - keskustelu
MariaEnkeli:
--- Lainaus käyttäjältä: Villerius - Helmikuu 06, 2022, 07:17:11 ---
--- Lainaus käyttäjältä: MariaEnkeli - Helmikuu 05, 2022, 21:13:55 ---Aikookos moni herätä seurakseni katsomaan Enniä ens yönä? 😅
--- Lainaus päättyy ---
Katsoin ja petyin.
Samalla oli jokseenkin huvittavaa kuunnella, miten suomenkieli on muuntunut. Ei tällaiset boomerit, kuten minä oikein tahdo ymmärtää.
No teme tulee pian ja selittää miten boomeri olenkaan. :laught:
--- Lainaus päättyy ---
Sama, ei ollut Ennin päivä. Harmillisen paljon kaatumisia muutenkin.
Lifti:
--- Lainaus käyttäjältä: Aurora Mature - Helmikuu 06, 2022, 07:46:34 ---Torjuntaprosentti yli sata.
--- Lainaus päättyy ---
Aika rajussa kännissä täytyy olla kun tämän naama vakavana sanoo. Ja kello ei ollut edes aamu kasiin ehtinyt. Respect.
Aurora Mature:
Jalonen ja joukkuelääkäri lisäävät pökkyä pesään. Taitaa epäonnistua Kiinan valtion maineen parantaminen epäonnistua.
Seuraako joku muiden maiden kirjoittelua asiasta?
https://yle.fi/urheilu/3-12304362
Vieras0361:
--- Lainaus käyttäjältä: teme696 - Helmikuu 05, 2022, 20:24:14 ---Vai onko Olympialaiset sittenkään "kaikki pelaa" - turnaus? Tästä ei ole kuin pari vuotta niin Räty torjui mitalipeleissä 97 kiekkoa 94:stä kun Suomi otti MM-hopeaa. Täytyy aika pihalla olla, jos kuvittelee jotenkin, että Rädyn pois jättämisellä ei ole vaikutusta joukkueen pelaamiseen.
--- Lainaus päättyy ---
Ei kukaan varmaankaan niin kuvittele. Räty on edelleenkin todennäköisesti maailman paras naismaalivahti.
Mutta kun tilanne vaikutti siltä, että Räty alkoi kasvaa joukkuetta suuremmaksi ja niin ei voi antaa käydä. Varsinkin naisjoukkuelajeissa täytyy valmentajan pitää yksilöt todella hyvin kurissa tai homma ei pysy enää yhtään hanskassa. Jopa 10v.tytöissä on todella uppiniskaista kurittomuutta kun kokeilevat rajojaan. Ja ne rajat pitää laittaa. Muuten ei tule mitään.
Oikeastaan Matti Nykäsen jälkeen ei yksilöille olla enää annettu mitään erikoisvapauksia. Eikä pidä antaakaan. Sama linja pätee koko maailmassa. Muuten niitä vapauksia olisi hakemassa joukkueellinen.
Se on vaan hyvää viestiä, että joku jätetään pois jos ei sopeudu. Jopa menestyksen kustannuksella
joey_t:
Olipa miesten skiathlon hieno kisa. Venäjälle kaksoisvoitto mutta Iivo sai pronssia ja Hyvärinen seitsemäs. Suomalaisilta paremmin kuin uskoin. Remi Lindholm oli 25.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta