Keskustelua paikkakunnittain > Etelä-Suomi

Mukavaa seuraa kouvola

<< < (2/2)

Mikko 195:
Mikäköhän ...tu siinä on kun hutsu ei osaa laskea ikäänsä tai käydä vaakassa?
Raivostuttaa joskus todella. Jos ilmoittaa 30v ja 50kg ja Tupuna on 42v ja 65kg niin asiasta pitäisi valittaa kuluttajariitalautakuntaan. Tuotteessa/palvelussa on virhe. Ei vastaa kuvausta.

wilpertti:

--- Lainaus käyttäjältä: Mikko 195 - Tammikuu 13, 2022, 17:41:31 ---Mikäköhän ...tu siinä on kun hutsu ei osaa laskea ikäänsä tai käydä vaakassa?
Raivostuttaa joskus todella. Jos ilmoittaa 30v ja 50kg ja Tupuna on 42v ja 65kg niin asiasta pitäisi valittaa kuluttajariitalautakuntaan. Tuotteessa/palvelussa on virhe. Ei vastaa kuvausta.

--- Lainaus päättyy ---

Koitin jo silloin ehdotella, et laittaisi oikean ikänsä, kun iäkkäämmilläkin, kuin 40v, on menekkiä. Veti porot nokkaan ja käänsi keskustelun minun ikään ja laittoi siihen reilusti hyvän miehen lisää :D.
Sanoisin, että ei mene paljoa pieleen, jos väitän, että nykyään ikä alkaa kuutosella, ehkä painokin, pituus lienee 162-165, mutta kuten jo aiemmin mainitsin, laitteissa ei moittimista  :headbang:

Jäätelöauto:
Jos kohde ei vastaa ilmoituksessa annettuja tietoja niin kannattaa sanoa asiasta ovella ja lähteä pois.
Joo tiedän, siinä kun on kyrpä jo puoli hölmönä ja 2vko paineet kasseissa niin huonohan siitä on perääntyä  >:(

sahuri:
Muutaman kerran sovittu aika pari tuntia ennen aikaa ilmoittaa ettei näin lyhyellä varotus ajalla? Kerran kävin ilmoittamassa osoittees ei vastannu puhelimeen se siitä  :wanker:

wilpertti:

--- Lainaus käyttäjältä: sahuri - Tammikuu 16, 2022, 10:14:35 ---Muutaman kerran sovittu aika pari tuntia ennen aikaa ilmoittaa ettei näin lyhyellä varotus ajalla? Kerran kävin ilmoittamassa osoittees ei vastannu puhelimeen se siitä  :wanker:

--- Lainaus päättyy ---

Olenkohan ainoa, joka on päässyt tapaamiseen asti

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[*] Edellinen sivu

Siirry pois tekstitilasta