Lainaus käyttäjältä: arskatheman
5 min ennen tapaamista WA heräsi, ja ilmeni että neiti heräsi siinä samalla…oltiin kuitenkin puolen päivän yli…selitystä tuli että koira kipee joten ei antanut nukkua.
Tämä on kyllä aika luovasti kirjoitettu versio tapahtumista. 😄
Ensinnäkään mun unirytmi ei kuulu asiakkaalle eikä siitä tarvitse rakentaa mitään fanfictionia keskustelupalstalle. Puhelin ei myöskään “herää samaan aikaan kuin minä”.
Harmi että en voi nukkua useinkaan puoleenpäivään asti..😭
Lainaus
Selvästi näin ei ollut taikka sitten hänellä muita ongelmia, se pikku villakoira nyt kuulosti aika meriselitykseltä hölmöilylle…
Mulla ei ole villakoiraa. Mutta kiitos luovasta panoksesta tähänkin kohtaan

Yleisesti ottaen on aika erikoinen tapa alkaa kirjoittaa julkisesti oletuksia tai väitettyjä yksityiskohtia toisen elämästä, varsinkin alalla jossa turvallisuus ja anonymiteetti ovat molemminpuolin toivottuja, jos ei vaatimus.
Lainaus
Itse ajelin ison kirko toiselta puolelta
Ilman saman päivän varmistusta.
Ilman osoitetta.
Omasta päätöksestä.
En ymmärrä miten asia muuttuu minun vastuukseni.
Tapaamiset varmistetaan aina samana päivänä molemmin puolin ennen osoitetta ja ohjeita.
Se käytäntö ei muutu vaikka joku kirjoittaisi siitä novellin foorumille.
Lainaus
Hänellä ilmon mukaan viimeinen viikko menossa ainakin toistaiseksi, olisi mielestäni kannattanut pistää luukku säppiin jo aiemmin
Luulen että jos olisin lopettanut aina silloin kun joku netissä on sitä suositellut, olisin lopettanut jo vuosia sitten. Harmiksi tai iloksi jatkan silti. 😄
Vaikka elämässä tulee välillä vastoinkäymisiä, aikataulusäätöjä ja virheitäkin kuten kaikille ihmisille, niin en ole lopettamassa yrittämistä tai tätä työtä yhden tai ees useamman värikynällä kirjoitetun tarinan vuoksi 💕
Lainaus
Molopää luepa viestini alusta alkaen uudelleen, laskin että neljä tämän ketjun kategoriaan kuuluvaa luettelin ja koska tämä oharinainen näytti olevan aika monen aiemmiin ketjuun kirjoittaneen toivelistalla koin että varoituksen sana on paikallaan, varsinkin kun kyseinen neito aktiivisesti viimeistä viikkoaan Helsingissä mainostaa.Ja korjataan nyt vielä tämäkin vaikka et minuun ole ollut asian tiimoilta yhteydessä enkä ole tuo Molopää..
Oliko sinulla muitakin ongelmia mitä haluat tässä vielä nostaa?
en ole viime viikolla ilmoittanut poistuvani Helsingistä tai “lopettavani täällä”. Olen kirjoittanut että ilmoitus voi olla hetken pois näkyvistä, kuten se oli vapun aikaan. Ne ovat kaksi eri asiaa. 😄
Jos tämä ala vaatisi täydellisiä ihmisiä täydellisillä elämäntilanteilla, täällä olisi aika hiljaista. 😄
Lainaus
Olisi tarjonnut parin tunnin päähän uutta aikaa
Tarjottiin ajan siirtoa tai toista aikaa? En ymmärrä elikkä, ei peruutusta?
Väitetty versio poukkoilee..
Jos uusi aika ei sopinut, se on täysin fine. Mutta “pussisilmäinen hupakko” ja muut mielikuvitusosuudet kertoo ehkä enemmän kirjoittajan omasta harmituksesta kuin todellisesta tilanteesta.
Korvauksista vielä: en ole koskaan nähnyt käytäntöä, jossa toive ajan ulkopuolisesta ajanvarauksesta, ilmeisesti pt:n puolelta maksettaisiin hyvitystä, eikä se ole realistinen tai toimiva malli kummallekaan osapuolelle.
Ja yleisesti: tapaamiset varmistetaan molemmin puolin samana päivänä ennen osoitetta ja ohjeita. Näissä voi joskus tulla väärinkäsityksiä puolin ja toisin, koska ihmisillä on erilaisia tapoja kommunikoida, mutta tämä on ollut minun käytäntöni aina. Ajattelen että se on molempien etu.
Toivon että tämä aihe ei enää jatku täällä saitilla, eikä vie muiden ketjuja sivuraiteille.
Jatkossa vastaan tällaisiin asioihin vain yksityisviesteissä.
Varoitus: Milena on tänään kiimaisella tuulella ja lemmenluolan ovet aukeaa klo 13 jälkeen… huomenna ehkä jo aiemmin 😋Ihanaa loppuviikkoa turskat. Pussisilmällä on sauna lämpiämässä, sitä ennen lenkille kun therealarska paistaa taivaalla 🌞
Jos ihan rehellisiä ollaan niin kaikki pitäisi nussia. On siinä saatanallinen savotta.
No joo… vuosien projekti. Tervetuloa silti nussimaan.


