Viihde ja kevennykset > Kaatopaikka
Meni ohi aiheen (Off Topic)
jurzantaa:
--- Lainaus käyttäjältä: Aurora Mature - Helmikuu 18, 2023, 21:01:36 ---Irri ja jurza blokkiin.
--- Lainaus päättyy ---
Vaalirauhaa.
PaksUkko:
”Muutama oman asemansa kohottamista pt:n silmissä yrittävä puudeliturska tietysti komppaa mukana.”
Nimitys on aivan upea ja kannan sitä ilolla. Mutta peruste kirjoittamiselleni osui nyt pahasti väärään.
Omaa asemaani palvelutuottajien silmissä pyrin kohottamaan kohtelemalla heitä arvostavasti, inhimillisesti ja lämmöllä. Sekä noudattamalla palvelutuottajan asettamia normeja ja hinnoittelua.
Olen huomannut tämän linjan tuottavan hyvää oloa ja tyydyttäviä kokemuksia ainakin itselleni.
teme696:
--- Lainaus käyttäjältä: Turuntyttö - Helmikuu 18, 2023, 20:56:26 ---Lyhyesti sanottuna, hän on trolli jolla ei ole muuta tekemistä täällä kun viilata pilkkua ja tarkertua yksittäisiin sanoihin/asioihin.
--- Lainaus päättyy ---
Jep...herää kysymys, että kenen etuja palvelee, että noi kaksi trollia muutaman opetuslapsensa kanssa ovat tehneet tästäkin turskafoorumin jatkeen.
Lifti:
Jos huoran kanssa seurustelee niin saako se ostaa mulle pillurahoillaan uudet tennarit vai voinko saada syytteen?
Freyja:
--- Lainaus käyttäjältä: Aurora Mature - Helmikuu 18, 2023, 19:40:08 ---”Joo, pahoittelut. Haluaisitko avata hieman miten on mielestäsi loogista verrata paritusta ja kirjanpidon ulkoistamista toisiinsa? Kykenen vastaamaan paremmin, mikäli onnistun ymmärtämään logiikkaasi edes jollain tasolla. ”
Suomessa kaikki toiminta, mikä edesauttaa seksinmyyntiä, on paritusta. Kirjanpitäjäsi on lain edessä parittajasi.
Espoon rouva osaa varmasti vastata tähän.
--- Lainaus päättyy ---
Auts!! Kiitos vastauksesta! 😬
Nyt ymmärrän, mitä tuolla ajettiin takaa aiemmin. Kiitos.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta