Uutiset:

Kirjoittaja Aihe: Täällä seurataan urheilua  (Luettu 203119 kertaa)

Poissa Merkonomi

  • Full Member
  • Viestejä: 483
  • **** Nauttii muiden arvostusta
Vs: Täällä seurataan urheilua
« Vastaus #1820 : Kesäkuu 07, 2025, 19:51:17 »
Toivottavasti Liverpoolin uusi oik.lai.puolustaja Frimpong on tänään mukana.

Toivottavasti Jolle ja Benkku jyrää Pingpongit maanrakoon
« Viimeksi muokattu: Kesäkuu 07, 2025, 19:52:54 kirjoittanut Merkonomi »
Pidetään vehkeet puhtaina

Poissa Pertti Ström

  • Hero Member
  • Viestejä: 842
  • **** Nauttii muiden arvostusta
Vs: Täällä seurataan urheilua
« Vastaus #1821 : Kesäkuu 07, 2025, 20:05:11 »
0-5. Cody x 3, Frimpong x 1, Virgil x 1
Is she really going out with him?

Poissa Merkonomi

  • Full Member
  • Viestejä: 483
  • **** Nauttii muiden arvostusta
Vs: Täällä seurataan urheilua
« Vastaus #1822 : Kesäkuu 08, 2025, 21:12:20 »
Sinner vastaan Alcaraz. Ranskan avointen finaalin viides erä käynnissä. On ollut hurja jännitysnäytelmä. Matsi näkyy TV5-kanavalla
Pidetään vehkeet puhtaina

Poissa Granado

  • Hero Member
  • Viestejä: 933
  • ****** Rakastajien aatelia
Vs: Täällä seurataan urheilua
« Vastaus #1823 : Kesäkuu 09, 2025, 22:44:56 »
Jalkapallon U21 EM-kisat alkavat keskiviikkona 11.6. Slovakiassa. Suomihan on nyt toista kertaa mukana lopputurnauksessa, jossa pelaa 16 joukkuetta jaettuna neljään neljän joukkueen lohkoon. Lohkojen kaksi parasta jatkaa puolivälieriin jne...Suomi oli mukana vuonna 2009 Ruotsissa pelatussa lopputurnauksessa, ja hävisi kaikki kolme alkusarjan otteluaan maalieron ollessa 1-6. Suomi ei ole mikään ennakkosuosikki tälläkään kertaa, mutta siitä olen varma että lopputulos on parempi kuin vuonna 2009. Suomen lohkossa pelaavat Tanska, Hollanti ja Ukraina. Suomen ensimmäinen ottelu on torstaina 12.6. Hollantia vastaan.
Heil Hitler, Meil Purra!

Poissa Granado

  • Hero Member
  • Viestejä: 933
  • ****** Rakastajien aatelia
Vs: Täällä seurataan urheilua
« Vastaus #1824 : Kesäkuu 15, 2025, 17:49:55 »
Tänään on taas luvassa huippuotteluita Jalkapallon U21 EM-kisoissa. Suomi vastaan Ukraina ottelun kisastudio alkaa jo tunti ennen pelin alkua klo 18.00. Jos ei Suomen peli kiinnosta  8), niin voi katsoa samaan aikaan pelattavaa Englanti-Slovenia ottelua. Illalla tulevat vielä Tsekki-Saksa ja suomalaisittain mielenkiintoinen ja tärkeä ottelu Hollanti vastaan Tanska. Tykkään kovasti tästä turnausmuodosta, missä on mukana vain 16 parasta joukkuetta neljässä neljän joukkueen lohkossa. Tällä systeemillähän pelattiin myös miesten EM-kisat vuoteen 2016 asti, jolloin mukaan pääsi jo 24 joukkuetta. Tässä 16 joukkueen systeemissä ei alkusarjassakaan ole yhtään merkityksetöntä ottelua, vaan jokainen peli on äärimmäisen tärkeä, koska kustakin lohkosta vain kaksi parasta joukkuetta jatkaa puolivälieriin.
Heil Hitler, Meil Purra!