Viihde ja kevennykset > Kaatopaikka
Vs: Politiikka
Vieras0240:
--- Lainaus käyttäjältä: Pekonen - Kesäkuu 06, 2021, 17:06:48 ---Sen olen huomannut että kaikista tiukimmat piirit ja ahtaimmat käsitykset tuntuu olevan näissä vihervasemmistolaisissa twitter-piireissä. Siellä ollaan niin suvaitsevia ja laajakatseisia älykköjä mutta samaan aikaan vihataan persuja yli kaiken. Ja pistäpä sinne yksikin poikkipuolinen mielipide niin sinut blokataan välittömästi. Ellei tällainen ole ahdasmielisyyttä niin mikä sitten? Täyttää myös edellämainitun rasismin määritelmän. Suoraan sanottuna persupiirit tuntuvat huomattavan vapaamielisiltä näihin tiukkiksiin verrattuna. Ehkä tässä on selitys puolueiden ehdokkaiden rikostilastojen eroihin. Perussuomalaisilla ei ole koskaan ollut kovin tiukkaa seulaa ehdokkaidensa suhteen, eli annetaaan äänestäjien päättää.
--- Lainaus päättyy ---
Tästähän voisi ajatella, että vihervasemmisto on keksinyt termin "rasismi", että pääsevät harjoittamaan syrjintää ilman leimautumista ;D
Kesava:
^ Intersekstionaalisen feminismin aatten alla voi rauhassa syrjiä kaikkia "oikeita" kohteita. Tää on just sitä uuskieltä. Käytännössä intersektionaalinen feminismi on juurikin rasismia puhtaimmassa muodossaan. Paska on paskaa vaikka sen nimeäisi uudelleen.
Vieras1776:
^ Eikös tuo ole sitä "koulutuksen josta ei saa leikata" ja temeläisen "yleissivistyksen" ydintä.
Vieras0240:
--- Lainaus käyttäjältä: Kesava - Kesäkuu 06, 2021, 17:26:10 ---^ Intersekstionaalisen feminismin aatten alla voi rauhassa syrjiä kaikkia "oikeita" kohteita. Tää on just sitä uuskieltä. Käytännössä intersektionaalinen feminismi on juurikin rasismia puhtaimmassa muodossaan. Paska on paskaa vaikka sen nimeäisi uudelleen.
--- Lainaus päättyy ---
Vihervasemmisto on vahvasti kulttityyppistä. Johtaja tai pieni johtajisto päättää miten ajatella mistäkin tai kenestäkin. Jaetaan sitten propagandaa jota luetaan tiedotteista ensimmäisenä aamulla.
Tämän huomaa hyvin kun keskustelee naamatusten vihervasemmistolaisten kanssa spontaanisti, niin heillä menee tosiäkkiä hermo ja ainoa mitä he päätyvät hokemaan on: "juuri tuollaisten takia asiat huonosti".
Tämä johtuu siitä, että livetilanteessa ei olekkaan käytettävissä liiteaineistoa ja pitääkin alkaa itse miettimään mikä on oikein ja järkevää. He eivät kykene itse miettimään asioita ja saamaan järkevää lopputulosta päässään, koska he miettivät, että mitähän minun piti heidän mielestään miettiä.
Ainakun huomaat, että (live) keskustelussa joku alkaa painostaa ja kiihtyä, tiedät hänen olevan hukassa.
Eli joo, lukeminen tyhmentää, koska silloin et ajattele omilla aivoilla
Pekonen:
--- Lainaus käyttäjältä: Billheili - Kesäkuu 06, 2021, 17:14:45 ---
--- Lainaus käyttäjältä: Pekonen - Kesäkuu 06, 2021, 17:06:48 ---
--- Lainaus päättyy ---
Tästähän voisi ajatella, että vihervasemmisto on keksinyt termin "rasismi", että pääsevät harjoittamaan syrjintää ilman leimautumista ;D
--- Lainaus päättyy ---
Rasisti-korttia heiluttelee juuri ne samat piirit joiden vanhemmat ja isovanhemmat aikoinaan heiluttivat neuvostovastainen-korttia. Aivan sama logiikka on tässäkin takana.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta