Viihde ja kevennykset > Kaatopaikka
Vs: Politiikka
Vieras1853:
^ Toivottavasti ihmiset äänestää oman kuntansa kannalta tärkeistä asioista eikä ministereille kuuluvista tai kuulumattomista eduista.
Villerius:
^
Pääministerillä ja hänen tekemisillään on suuri vaikutus siihen miten äänestäjät käyttäytyvät. Halusi pääministeri sitä tai ei.
Pekonen:
Niin nehän on kuntavaalitkin tässä. Kannattaa tosiaan äänestää valtuustoihinkin sellaisia ehdokkaita jotka tietävät mistä rahat tulevat ja mihin ne menevät. Niin, ja mihin ne riittävät.
Unilukkari:
"Marin kertoi pyytäneensä verottajaa pitämään verovuotensa auki, jotta hän voi tehdä veroilmoitukseensa asianmukaiset korjaukset. Marin odottaa siis yhä Verohallinnon lausuntoa pääministerin ateriaedun verokohtelusta."
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008022011.html
Nyt riitti. Vaalikoneen etusivu täynnä demareita, mutta ei vittu enää pysty.
Aikaa esitäytetyn veroilmoituksen tarkastamiseen annetaan kaikille Suomessa verovelvollisille tasan saman verran, mutta kun jäät rysän päältä verekseltään kiinni verorikkeestä ja olet PM - niin tulee mieleen pyytää vielä lisää aikaa, ettei alle tuhanteen euroon jääviä seuraamuksia voitaisi asettaa.
Vieras1776:
^ Eikös tuo ole demareille ja muille vasemmistolaisille tyypillistä toimintaa. Käsi muiden taskussa, ja hallitusvastuussa veronmaksajien taskussa. Ja käsihän pidetään siellä taskussa mahdollisimman pitkään. Get over it.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta