Viihde ja kevennykset > Kaatopaikka
Vs: Politiikka
Vieras0240:
^ Enemmän poliittista peliä kun todellista uhkaa. Jos nyt joku isku tulee, niin vastaan etukäteen: "yksittäistapaus"
teme696:
^toi osoitti tietämättömyyttä asiasta.
Kesava:
--- Lainaus käyttäjältä: teme696 - Toukokuu 28, 2021, 23:36:33 ---Ääriajattelu leviää erityisesti sosiaalisen median ja muiden verkkoalustojen kautta.
--- Lainaus päättyy ---
Takku.net
Vieras0240:
--- Lainaus käyttäjältä: teme696 - Toukokuu 28, 2021, 23:44:26 ---^toi osoitti tietämättömyyttä asiasta.
--- Lainaus päättyy ---
Muutama raksaliivit päällä oleva "liiviläinen" saattaa saada jotain älykästä päähänsä ja kun tulee seurauksia niin tuleekin itku: "kun se vaikutti niin hyvältä idealta" (sillai Hessu Hopon äänellä).
Suurempi uhka on maahanmuuttajataustaiset mielenosoitukset ja niiden äityminen väkivaltaisiksi mellakoiksi. Eikä sekään iso uhka ole. En jotenkin näe, että meidän Pertit ja Pirkot alkaa polttopulloja heittelemään kaduilla tai autopommeja räjäyttelemään kuten Lähi-Idässä
teme696:
Mitä me Supolla tehdään kun meillä on Billheili kertomassa Suomen turvallisuuden uhka-arvioista. :laught:
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta