Viihde ja kevennykset > Kaatopaikka

Vs: Politiikka

<< < (1215/4869) > >>

Villerius:
^
Eihän sitä voida, kun halutaan takaisin kivikaudelle.  :)

Vieras0240:

--- Lainaus käyttäjältä: Villerius - Toukokuu 06, 2021, 20:25:16 ---^
Eihän sitä voida, kun halutaan takaisin kivikaudelle.  :)

--- Lainaus päättyy ---

En minä sinänsä vastustaisi 10%:n energialaskun kasvamista jos se tehtäisiin kotimaan energiatuotannolla (lisäisi vientiä eli palautuu takaisin (edellyttäen, että EU paketti hyväksytään:))) ja että sillä pelastetaan maapallo. Energian sääntelyä en hyväksyisi, mutta toisaalta jos joku vetää Helenin kaukolämpölinjat kiinni Tiistaina klo 14.00 niin pahapa siinä kerrostalossa on protestoimaankaan alkaa

herra48:
^Vihreät voivat palata juurilleen. Haluaisin kyllä nähdä hutisalon jossain laavulla värjöttelemässä koska puutahan ei saa polttaa. 

Villerius:
Vihreiden juurilleen palaamisesta tuli mieleen "Koijärvi" ja vuoden 1979 kevät.
Eikös sitä "Koijärvi-liikettä" pidetty vihreiden alkuna? En minä jaksa muistaa.

Pekonen:
^Joo, vanhoista kuvista tunnistaa useita kaivinkoneeseen itsensä kahlinneita nykypäivän vihreitä vaikuttajia, osa jo edesmenneitäkin. Ainakin Osmo Soininvaara ja olipa siellä Pekka Haavistokin tekemässä juttua nuorena toimittajana.Olisiko ollut vuosi 1980.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Siirry pois tekstitilasta