Viihde ja kevennykset > Kaatopaikka
Vs: Politiikka
FortySexN2:
Lopettakaa nyt jo tuo uhriutuminen ja salaliittoteoriat 'trollitehtaista' ja 'suomettumisesta'. Zilliacuskin totesi Verkkouutisissa , ettei tämä ole mikään Aasian kärkiuutinen. Se vie täysin pohjan tuolta teidän fantasialtanne, että kyseessä olisi joku ulkovaltojen masinoima ajojahti.
Totuus on paljon nolompi: Sarahin moka olisi unohtunut viikossa, jos persujen oma poliittinen johto ei olisi päättänyt tehdä siitä numeroa. Teidän omat kansanedustajanne ja meppinnehän tätä levittivät ja pitivät yllä 'solidaarisuuden' nimissä. On turha syyttää mediaa tai kiinalaisia siitä, että omat edustajanne halusivat julkisuutta irvistelemällä ja onnistuivat siinä.
Kesava:
--- Lainaus käyttäjältä: FortySexN2 - tänään kello 10:58:06 ---Lopettakaa nyt jo tuo uhriutuminen ja salaliittoteoriat 'trollitehtaista' ja 'suomettumisesta'. Zilliacuskin totesi Verkkouutisissa , ettei tämä ole mikään Aasian kärkiuutinen. Se vie täysin pohjan tuolta teidän fantasialtanne, että kyseessä olisi joku ulkovaltojen masinoima ajojahti.
--- Lainaus päättyy ---
Niin, kyllä tämä oli pitkälti meidän oman opposition masinoima ajojahti.
--- Lainaus käyttäjältä: FortySexN2 - tänään kello 10:58:06 ---Totuus on paljon nolompi: Sarahin moka olisi unohtunut viikossa, jos persujen oma poliittinen johto ei olisi päättänyt tehdä siitä numeroa.
--- Lainaus päättyy ---
No itse asiassa se oli se typerä missipomo joka päätii tehdä asiasta numeron.
VanGils:
--- Lainaus käyttäjältä: Villerius - tänään kello 09:28:19 ---Kyseinen ”rasistikohu” on suomettumisen suomen ennätys. -70 luvun suomettuminen jää kirkkaasti kakkoseksi.
Näiden kuvien jakelu sosiaaliseen mediaan oli typerää ja varsin lapsellista, mutta niistä koitunut julkinen kohu on ollut vähintään yhtä lapsellista.
--- Lainaus päättyy ---
Juuri näin. Kyseessä onkin vihervasemmiston eduskuntavaali kampanja, jossa isänmaan etu on toissijainen asia.
Koko lapsellisesta asiasta ei olisi noussut edes kohua, jos missiorganisaatio ei olisi halunnut kohottaa kasvojaan ja nostanut asiaa otsikoihin. Toivottavasti Uoti saa oikeudessa vaadittua junan alle heitetylle neitokaiselle kunnon vahingonkorvauksen.
Kun asiaton käyttäytyminen on myönnetty ja anteeksi pyydetty, pitäisi myös opposition ymmärtää tehdä kaikkensa Suomikuvan saaneen kolhun korjaamiseksi.
Lifti:
--- Lainaus käyttäjältä: Villerius - tänään kello 10:53:00 ---^
Lähes kaikki vihervasemmiston kommentit ovat vihapuhetta.
--- Lainaus päättyy ---
Se minua ihmetyttääkin että miten jaksaa vihata joka ikinen päivä
RobertLey:
--- Lainaus käyttäjältä: Pertti Ström - Joulukuu 17, 2025, 15:24:57 ---
--- Lainaus käyttäjältä: Kesava - Joulukuu 17, 2025, 13:20:27 ---Onnea vaan Tamperelaisille veronmaksajille, SDP:läisen pormestari Ilmari Nurmisen päätöksellä teidän rahoja lähetettiin 50.000 eur ulkomaille. Toki pientä Sannan etelä-eurooppalaisten ikkunaremontteihin lähettämiin ja Tytin Saksan maalle hukkaamiin miljardeihin, mutta varmasti tuollainenkin motivoi taas putki-patea lähtemään töihin kello 6 aamulla.
SDP:n mielestä muitten rahoja on aina kiva jakaa ulkomaille ja osoittaa hyvesignalointia ja kerätä poliittisia irtopisteitä.
--- Lainaus päättyy ---
Tää Ilmari Nurminen on vituttanut jo pitkään. Eka poika vaalikampanjassaan lupaa olla "kaikkien tamperelaisten asialla" ja kun vaalit oli käyty niin perussuomalaiset ja kristillisdemokraatit eivät jengiin kelvanneetkaan.
Asiat ovat päin vittua(ei tietenkään Illulla), mutta meillä veronmaksajilla ja rahaa lähetellään(jota ei edes ole) terroristeille Gazaan. Tyyppi on sellainen niljakas shampanja sosialisti. Oikein proto näistä punikkijupeista.
--- Lainaus päättyy ---
Tuosta Nurmisesta sen verta kun jäi aikanaan mieleen miten oli kovasti huolissaan siitä, kuinka mm v 2015 länsirajan ylittäneiden "turvapaikan hakijoiden" jälkeläisiä tullaan kohtelemaan Suomen peruskouluissa. Tämä siis kymmenen vuotta sitten kun istui ensimmäistä kauttaan eduskunnassa. Nyt voisi Tampereen pormestarina tehdä excursion Helsingin ja yleensäkin pk-seudun kouluihin. Vaikka mitäpä sekään hyödyttäisi, ei varmasti myöntäisi kuinka nämä nyt peruskouluikäiset jälkeläiset ovat paikkansa kouluissa ottaneet jopa siinä määrin että pahimm... parhaimmissa tapauksissa kantasuomalaisia oppilaita luokassa on 3-4 missä näitä muita yli kolmekymmentä. Kynnelle kykenevät kantasuomalaiset muuttaneet perheineen kehyskuntiin.
Sekin jäi tuosta kaverista mieleen, ettei Kaipolan tehtaiden tilanne tuolloin huolettanut. Nyt ei olekaan enää mitään mikä niiden suhteen huolettaisi.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta