Viihde ja kevennykset > Kaatopaikka
Vs: Politiikka
Pertti Ström:
--- Lainaus käyttäjältä: Kesava - tänään kello 13:20:27 ---Onnea vaan Tamperelaisille veronmaksajille, SDP:läisen pormestari Ilmari Nurmisen päätöksellä teidän rahoja lähetettiin 50.000 eur ulkomaille. Toki pientä Sannan etelä-eurooppalaisten ikkunaremontteihin lähettämiin ja Tytin Saksan maalle hukkaamiin miljardeihin, mutta varmasti tuollainenkin motivoi taas putki-patea lähtemään töihin kello 6 aamulla.
SDP:n mielestä muitten rahoja on aina kiva jakaa ulkomaille ja osoittaa hyvesignalointia ja kerätä poliittisia irtopisteitä.
--- Lainaus päättyy ---
Tää Ilmari "Homo-Illu" Nurminen on vituttanut jo pitkään. Eka poika vaalikampanjassaan lupaa olla "kaikkien tamperelaisten asialla" ja kun vaalit oli käyty niin perussuomalaiset ja kristillisdemokraatit eivät jengiin kelvanneetkaan.
Asiat ovat päin vittua(ei tietenkään Illulla), mutta meillä veronmaksajilla ja rahaa lähetellään(jota ei edes ole) terroristeille Gazaan. Tyyppi on sellainen niljakas shampanja sosialisti. Oikein proto näistä punikkijupeista.
Idiootti:
--- Lainaus käyttäjältä: Kesava - tänään kello 10:24:10 ---Vassarit kumartelevat ihmisoikeuksista piittaamattomalla Kiinalle, ja samaan aikaan paheksuvat hyviä suhteita USA:han. Joku logiikka tässä varmaan on. Onhan?
--- Lainaus päättyy ---
On. Mutta se ei aukene kuin harvoille.
Erään kirjallisen tuotoksen luettuani sain vahvistuksen sille, että Vasemmistoliitto on matkan varrella ottanut mallia Vihreistä ja päinvastoin. Tosin se ei ole auennut, miksi he esimerkiksi puolustavat ja haluavat asioita, jotka oikeasti olisivat haitallisia myös heille, jos joutuisivat tai pääsisi elämään yhteiskunnassa, jota ihannoivat, palvovat ja yrittävät demokraattisiin valtioihin tuoda ja luoda.
Kesava:
--- Lainaus käyttäjältä: Teroterava - tänään kello 14:25:58 ---Yle: Japanilaiset ja suomalaisyhtiö laittoivat yhteistyöt tauolle – Syynä silmienvenyttelykuvat
Jasper Pääkkösen tähdittämä sarja menee ensi vuonna Japanin levitykseen. Nyt tuotantoyhtiön luova johtaja kertoo Ylellä, että on päättänyt lykätä uusien hankkeiden esittelyä maassa rasismikohun vuoksi.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4d5652db-7472-4518-9c92-7182e6312dbb
Varmaan kohta on Jasper Pääkkönen, Elias Salonen, Mikko Nousiainen, Antti Reini ja Alina Tomnikov seuraavaksi maalitettuna persujen toimesta. Onhan ne joka tapauksessa ihan paskoja ja kommareitakin vielä. Pääkkönenkin näytellyt persujen mielestä ihan vääränvärisen ohjaajan elokuvassa.
--- Lainaus päättyy ---
Eikö Zäsperin kalsarit nyt pääsekään Japanin markkinoille?
Teroterava:
Suomi mainittu! Päästiin BBCn etusivulle oikein! Nyt kaikki persut torille.
https://www.bbc.com/news/articles/cde657xj3pxo
Kokoomusjohdon julkiset kannat käynnissä olevassa kohussa ovat myös päivä päivältä tiukentuneet.
Kyseessä on kansainvälisen mainehaitan lisäksi myös pääministerin johtajuus, jota tullaan opposition taholta taatusti haastamaan tämänkin rasismikohun tiimoilta. Kokoomuksen kannatus on lisäksi ollut trendinomaisesti alaspäin jo pitkään, puolueella ei ole varaa meneillään olevan kaltaisiin sotkuihin.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/266a7d8b-aca8-4d6d-9e2f-ca3051d17a87
Orpon johtajuus? :laught:
Jopas sattui.
STT: Petteri Orpo sairastui
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/77327304-b0b5-4898-a88a-0bae1433857f
Petteriä tuuraa nyt Riikka. Saa nähdä sairastuuko Riikka myös kun pitäisi toimittajille vastailla kysymyksiin aiheesta.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta