Viihde ja kevennykset > Kaatopaikka

Vs: Politiikka

<< < (4662/4662)

DeiDei:
^ Ei. Eikä Presidenttimme Pride- Allukaan pahemmin mieti kun osallistuu palestiina- lippuja heiluttavien homostelijoiden kulkueeseen.  ;D

DeiDei:

--- Lainaus käyttäjältä: Merkonomi - Kesäkuu 05, 2025, 17:58:25 ---Hienoa että Orpo järjesti persuille koulutuspäivän. Tosin opit taisivat kaikua kuuroille korville, ainakin Rydmanin ja Rantasen lausuntojen perusteella.

https://yle.fi/a/74-20165908

"Hallituksen ministereille on järjestetty tunnin mittainen koulutus rasismista ja sen ilmenemismuodoista Suomessa. Paikalla olivat kaikki hallituspuolueiden puheenjohtajat ja valtaosa ministereistä."

"Koulutus on osa hallituksen rasisminvastaista hanketta, jonka suunnittelu käynnistyi sen jälkeen kun perussuomalaisten ministereiden rasistiset kirjoitukset tulivat julkisuuteen."

--- Lainaus päättyy ---

Kiva että Petterillä on jotain puuhaa, kun se tunnin juna meni jo.  ;D

DeiDei:

--- Lainaus käyttäjältä: antero pee - eilen kello 06:00:04 ---
--- Lainaus käyttäjältä: Penaattori - Kesäkuu 06, 2025, 22:54:39 ---Todella idioottimainen kommentti. Haluaisit siis, että terroristijärjestö Hamas olisi vahvempi, että se voisi paremmin puolustautua.

--- Lainaus päättyy ---

Noiden lauseiden väliin kuuluu kaksoispiste eikä piste.

--- Lainaus päättyy ---

Niin naisillakin on yleensä kaksoispiste, vaikka jotkut nykyään väittävät että naisillakin voi olla vaan piste.  ;D

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[*] Edellinen sivu

Siirry pois tekstitilasta