Viihde ja kevennykset > Kaatopaikka
Vs: Politiikka
Vieras0087:
https://www.is.fi/jalkapallo/art-2000006255496.html
Litmanen heittä eetteriin vihervasemmistolaista marxilaista unelmahöttöä ja suureellista kommunistipropagandaa: "Suurten maiden, kuten Saksan tai Brasilian ero pienempiin maihin, kuten Qatariin tai Suomeen ei ole enää kovin suuri." Täytyisi saada Suomeen Mestarin johtama persuhallitus, niin saataisiin Litmasenkin höpinöihin edes jotain rotia. Ikävä kyllä ei taida Littikään sitä päivää täällä telluksen päällä nähdä, että Saksan ja Brasilian ero Suomeen ei jalkapallossa olisi "kovin suuri". Vaikka Litmanen on kerran valittu muistaakseni Euroopan kolmanneksi parhaaksi jalkapalloilijaksi, niin ei se näköjään tarkoita sitä että mies jalkapalloilusta mitään ymmärtäisi :).
Kesava:
--- Lainaus käyttäjältä: Aurora Mature - Lokakuu 01, 2019, 21:40:16 ---
--- Lainaus käyttäjältä: Azazello - Lokakuu 01, 2019, 21:27:13 ---En ole demareiden ystävä enkä aikanaan tiennyt ärsyttävämpää ihmistä kuin Urpilainen, kun tämä oli oppositiodemareiden puheenjohtaja. Tänään Urpilainen oli tosi vakuuttava komissaaritentissä. Olin tästä jopa aika ylpeä. Toki pääsi aika helpolla mutta silti.
--- Lainaus päättyy ---
Olkoot kuinka oikealla tai vasemmalla tahansa, niin kukaan ei voi sanoa ettei Urpilainen osaa englantia.
--- Lainaus päättyy ---
Täts not passipul...
Kapu:
Mukavasti Rinteen jengi pudonnut gallupeissa. Pysyisipä vaaleihin saakka.
Vieras0043:
Perussuomalaiset ovat sementoineet itsensä kärkeen ja vieläpä reilusti ja hallituksella pitäisi olla päällä se kuherruskuukautensa. Jännä nähdä miten mielipiteet tulevat kehittymään kun Rinteen koplan kaikki tekoset alkavat vaikuttamaan kansan arkeen.
Mutta ei tässä mitään sillä onhan meillä yksi vaihtoehtokin tälle olemassa ja se on Perussuomalaiset.
Kesava:
--- Lainaus käyttäjältä: DeeDee - Lokakuu 03, 2019, 10:37:00 ---Perussuomalaiset ovat sementoineet itsensä kärkeen ja vieläpä reilusti ja hallituksella pitäisi olla päällä se kuherruskuukautensa. Jännä nähdä miten mielipiteet tulevat kehittymään kun Rinteen koplan kaikki tekoset alkavat vaikuttamaan kansan arkeen.
--- Lainaus päättyy ---
Eipä tämä hallitus tule ensi syksyä näkemään...viimeistään keväällä jo rytisee...
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta