Seksi ja rentoutuminen > Rentoutuminen/hieronnat
Stadin hierojat (ei thaikku)
Ollin kuppi:
Naapurissa Isabella, nimim kissa12345, 36 v Herttoniemessä. Monta ilmoa aktiivisena.
Muodot näyttivät sopivan runsailta, hinta sopivalta ja lady noin yleisesti ihan houkuttelevalta.
Asunto oli läävä, mutta likainen ja sotkuinen. Asiakaspalvelua en voi kommentoida, koska en sellaista havainnut.
Muotoa tytössä oli sitten reippaasti enemmän kuin kuvista voi päätellä. Nuo kilot olisi kyllä hienosti kannettavissa ja käytettävissä, jos sellaiseen löytyisi tahtoa.
Lakana oli puhdas kuten pyyhekin ja niistä plussat. Toplessista piti maksaa pari kymppiä ekstraa, jote se siitä olettamastani sopivasta hinnasta. Nänneihin ei tietenkään saanut koskea.
Selän hieronta hanskat kädessä hyvin monotonista edes takaisin leivontaa. Ei yhyään herkempää kosketusta eikä yhtään rytmin muutosta, hipaisua tms. Ees taas metronomin tarkkudeella
Kalun käsittely samalla voimakkuudella, rytmillä tatsilla jne. Toiveeksi hän esitti, että kerro sitten kun tulet. Ajattelin, että ehkä jotakin löytyy temppukorista, mutta sieltä ilmestyi talouspaperi toiseen kouraan, joka kruunasi homman tympeyden.
Jos Isabella luet tämän, niin ennen kuin pyydät poistamaan, ota vähän opiksesi. Siivoa, laita hoitotilaan joku juttu, älä juttele kuin naapurin ranelle joka tulee kolmatta kertaa samalla viikolla lainaamaan viiskymppistä.
Vähän vaihtelua kosketukseen, pikku hipaisu ja oletko kuullut, että monia osia kehosta voi - aivan niin, hyväillä.
Antzu:
Moikka ! Olen tulossa Espooseen huomenna ja tarkoitus mennä hierontaa nauttimaan🌞.
Onko kokemuksia Ellly nimisestä hierojasta ?
Tarkoitus saada mukava hieronta ja kylkeen vähän käsihoitoa tms.
Nimimerkki " hyvää hieroja espoossa"
Kitos vastauksesta jos joku tietää kokemusta ?
Antzu:
Moikka !
Vastaanpa itse eli en mennyt hänen luo. Ensinnäkin vaikea sopia aikaa..vastaa tai ei vastaa Whatsuppiin, kun sopii jotain..hänellä olikin muuta tekemistä sovittuna aikana..?
Menin toiselle palvelujantarjojalle, sain heti sovittua puhelimitse molemmille sopivan ajankohdan. :headphones:
Turhat säädöt pois 😉
bast:
Muutamia uusia hierojia taas kokeilleena hieman arvosteluja:
Leea
Pääsee tämän kolmikon kärkeen. Sijainti oli tämän kolmikon osalta syrjässä, mutta ehdottomasti pienen ajomatkan arvoinen. Hieronta tapahtui yllätykseksi ulkoilmassa. Leea kyseli ja varmisteli ammattimaiseen tapaan preferenssejä ja toiveita, ja ohjeisti antamaan palautetta jos jokin tuntuu epämieluisalta jne. Hieronta itsessään oli todella hyvää - ehkä kaikkien kokemuksieni kärkikastia.
Loppuhieronnat myöskin oli hierontakokemusten osalta ehdotonta kärkikastia, ehkä sitä kirkkainta sijaa myöten. Leea kuunteli hyvin toiveitani ja otteet oli sellaisia, joita harvoin tulee vastaan.
Palvelu kokonaisuudessaan oli todella hyvää, ja voin kyllä varauksetta suositella Leeaa useiden useiden useiden hierojakokemusten vertailun puolesta.
Stella
Saitilla paljon kehuttu eturauhashieroja Stella koettu myöskin. Hierontataidot ihan ok -tasoa. Ei tajunnan räjäyttävää hierontakokemusta, vaikka kerroin että voi ihan kunnolla hieroa. Loppukäsittely taas oli erinomaista kiusoittelua ja käsittelyä pidemmän kaavan mukaan. Vaikutti myös mukavalta persoonalta. Juteltiin hänen keikkailuistaan ja kaikesta maan ja taivaan välillä. Venyi vähän yliajallekin.
Voisin vierailla uudelleen.
Stela
30 min hieronta käsityöllä. Hieronta ajan puitteissa aikalailla keskimääräistä thaikkuhierontaa vähän paremmalla tasolla. Ei missään mielessä hieronnan arvoinen kokemus. Viehättävän näköinen ja ilmoittamaansa ikäänsä nähden hyvin säilynyt. Hieroi rinnat paljaana.
Hierontataidot: 3/5
Käsihommat oli vähän mekaanisen puoleinen rutiinisuoritus.
Vaikka palvelu oli odotuksiin nähden pettymys, niin puhtaasti Stelan ulkonäön ja olemuksen puolesta voisin antaa uusintayrityksen. Vaikutti mukavalta persoonalta ja varmisteli että olin tyytyväinen palveluun - kyseli tulenko uudelleen. Ehkä
--
Useita hierojia kokeilleena omat ehdottomat suositukset hierojiksi muille ovat
- Kallion urheiluhieroja (muuttanut tosin uuteen sijaintiin)
- Leea
- Stella (ei Stela) -- palaa muistaakseni lokakuussa taas Suomeen
Hierojien taso tuntuu vaihtelevan todella paljon niin hierontataitojen kuin käsityötaitojen osalta. Kokemukset eittämättä ovat aina subjektiivisia, mutta osa tälläkin saitilla paljon kehuja saaneet hierojat ovat ainakin itselleni olleet jollain tavalla latteita pettymyksiä.
Toivottavasti näistä oli jollekulle jotain iloa. Mielelläni otan vastaan lisää suosituksia vaikka privana, jos jollakin on mielessä oikeasti hierontataitoisia helmiä em. lisäksi.
Antzu:
Moikka !
Ana massaje/massage ilmoittelee naapurissa ja RE : ssa.
Onko kokemuksia ?
Kivat on ainakin kuvat ym.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta