Viihde ja kevennykset > Kaatopaikka

Mikä nauratti tänään?

<< < (348/531) > >>

Lifti:
Tuolla yhdellä jäänyt levy päälle  :laught:

Pekonen:

--- Lainaus käyttäjältä: Villerius - Lokakuu 30, 2022, 08:48:34 ---^
Punaisten penkkien perusteella näin juuri taitaa olla.

--- Lainaus päättyy ---
Lukuisten tyhjien penkkien määrästä voi myös päätellä että puolueella on joskus ennen muinoin ollut jäseniä paljon enemmän kuin nykyään. Tämän perusteella veikkaisin myös vasemmistoliittoa.

MariaEnkeli:
Ei oikein naurata, että politiikka ei edelleenkään meinaa pysyä siellä omassa perkeleen ketjussaan!  :whipping:

Vieras0342:

--- Lainaus käyttäjältä: Lifti - Lokakuu 30, 2022, 14:11:32 ---Tuolla yhdellä jäänyt levy päälle  :laught:

--- Lainaus päättyy ---

Toivottavasti hellapoliisi lifti laittaa levyn päältä, ettei talo pala.

Mutta asiaan: Kaikki ei ole urheiluihmisiä, mikä on surullista.  :'(

Jantteri katsoo jotain neitimäisiä urheilulajeja, kuten nyrkkeilyä tai vielä säälittävämpää lätkää, ja kutsuu itseään karjuksi.

Protip: juoppo espanjaksi on (el) borrachon.   

Pekonen:
E
--- Lainaus käyttäjältä: MariaEnkeli - Lokakuu 30, 2022, 16:15:24 ---Ei oikein naurata, että politiikka ei edelleenkään meinaa pysyä siellä omassa perkeleen ketjussaan!  :whipping:

--- Lainaus päättyy ---

Ei hätää, ihana MariaEnkuli.
Tämä ilmiö on uskoakseni tilapäinen ja johtuu siitä ettei politiikka-osiossa ole juuri käsitelty politiikkaa vaan eri voimalaitosten tehonsäätö systeemejä (todella mielenkiintoinen aihe sinänsä) ja tällöin politiikka on ikäänkuin loikannut tilapäisesti tähän ketjuun. Tilanne normalisoitunee pian.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Siirry pois tekstitilasta