Uutiset:

Kirjoittaja Aihe: Matkailua naisen takia toiseen kaupunkiin ?  (Luettu 2397 kertaa)

Poissa Lifti

  • Vaari
  • Sr. Member
  • Viestejä: 11744
  • ******** Lähellä täydellisyyttä
Vs: Matkailua naisen takia toiseen kaupunkiin ?
« Vastaus #20 : Elokuu 25, 2026, 07:25:35 »
Eihän se ole mies eikä mikään, joka ei pillun perässä ole muutaman kerran muuttanut uuteen kaupunkiin  :laught: (rakas Jumala, älä enää ikinä anna olla mun niin sekaisin)

Poissa TreSetä

  • Newbie
  • Viestejä: 35
  • * Kelpo kaveri
Vs: Matkailua naisen takia toiseen kaupunkiin ?
« Vastaus #21 : Elokuu 25, 2026, 14:50:21 »
Kyllä suurin osa reissuista on ihan muista syistä, tytöt sitten bonuksena päälle, mutta silloin tällöin tulee matkustettua myös tytön takia. Tälle vuodelle tähän mennessä 1 reissu tytön takia tehty ja toinen tiedossa, mutta enempää en usko tulevan.

Poissa HuliVili

  • Sr. Member
  • Viestejä: 9147
  • ******* Saisi mikroaaltouunilla pillua
Vs: Matkailua naisen takia toiseen kaupunkiin ?
« Vastaus #22 : Elokuu 25, 2026, 15:52:12 »
Muistanpa erään kerran kun jouduin yllättäen perumaan tapaamisen koska junat eivät liikkuneet henkilökunnan mielenilmauksen takia eikä prätkäkään ollut käytettävissä koska oli talvi. Pt kysyi ilmeisen huvittuneena että "eikö taksit muka kulje" johon vastasin "tiedätkö paljonko maksaa ajaa yhteensä reilu 200 km taksilla". Hänellä oli mennyt täysin ohi se että tulen tosiaan yli sadan kilsan päästä häntä tapaamaan ja piti mua ohari-ollina. 😁
Livekonsertit 2026: 21  (2025:31, 2024:20)

Poissa Suorasuu

  • Jr. Member
  • Viestejä: 56
  • ** Piristää muiden päivää
Vs: Matkailua naisen takia toiseen kaupunkiin ?
« Vastaus #23 : tänään kello 07:08:38 »
En koskaan. Käyn vain sellaisten luona jotka ovat sopivasti matkani varrella. Suosin kehäteiden varrella olevia, koska heidän luo on helppo ajaa ja kätevä pysäköidä.
Jumbo, Sello, Iso Omena ja lähimaastot. Hki keskustaan en ajele kenenkään takia, eikä tämä johdu siitä etten siellä osaisi sukkuloida kun 10v olen kantakaupungissa asunut.

Poissa HartSport

  • Newbie
  • Viestejä: 4
  • * Kelpo kaveri
Vs: Matkailua naisen takia toiseen kaupunkiin ?
« Vastaus #24 : tänään kello 07:36:41 »
Tulee mieleen se vanha vitsi: miksi kiinalainen polki polkupyörällä bordelliin?

No pillun takia 🫢

Poissa Blain

  • Hero Member
  • Viestejä: 979
  • ***** Huikea tyyppi
Vs: Matkailua naisen takia toiseen kaupunkiin ?
« Vastaus #25 : tänään kello 11:17:47 »
Potentiaalisen vaimon takia? Toki.
Maksetun seuran takia? Never.


Poissa Tunnustautuja

  • Sr. Member
  • Viestejä: 2778
  • ****** Rakastajien aatelia
Vs: Matkailua naisen takia toiseen kaupunkiin ?
« Vastaus #26 : tänään kello 12:33:14 »
Huh huh. Ihan kohta Helsingistä Espooseen😅

Poissa Suokukko

  • Newbie
  • Viestejä: 35
  • * Kelpo kaveri
Vs: Matkailua naisen takia toiseen kaupunkiin ?
« Vastaus #27 : tänään kello 21:16:47 »
Työauto liikkuu milloin missäkin ja siinä matkalla löytynyt liikuntapaikkoja :behind:. Jokusen kerran tullut ajettua erään ihanan naisen syleilyyn :inlove:yli pari sataa km yhteensä, mutta kenenkään tuntemattoman tai normi tytön takia en siihen lähtisi.
Kosteikkoniittyjen ja pehmeiden paikkojen erikoismies