Uutiset:

Kirjoittaja Aihe: Matkailua naisen takia toiseen kaupunkiin ?  (Luettu 385 kertaa)

Poissa Herra50

  • Full Member
  • Viestejä: 108
  • ** Piristää muiden päivää
Matkailua naisen takia toiseen kaupunkiin ?
« : tänään kello 11:28:06 »
Kuinka usein matkustatte toiseen kaupunkiin naisen takia ?
Jyväskylän tarjonta on ollut melko heikkoa omasta mielestäni jo pitkään, tulee silloin tällöin hypättyään junaan ja lähdettyä Tampereelle tai Helsinkiin pääasiassa kuuman näköisten Latino naisten takia. Helsingissä otan yleensä hotelli huoneen 1-2 yöksi, Tampereelle voi tehdä reissun päiväksi ilman hotellia. Suomalaisiakin on muutama, joiden takia voi tehdä reissun pääkaupunkiin, vaikka heidän hintansa on hieman korkeampi.

Poissa Tulli

  • Hero Member
  • Viestejä: 549
  • ***** Huikea tyyppi
Vs: Matkailua naisen takia toiseen kaupunkiin ?
« Vastaus #1 : tänään kello 11:34:00 »
Lähes joka kerta…
Yleensä käyn Hml-Hki rataosuudella majailevien hupakoiden luona. Helsingissä useimmin jo valikoiman takia.
Tissit 😍

Poissa Mustelmann

  • Sr. Member
  • Viestejä: 1936
  • ****** Rakastajien aatelia
Vs: Matkailua naisen takia toiseen kaupunkiin ?
« Vastaus #2 : tänään kello 11:49:33 »
Nykyään matkustan aina toiseen kaupunkiin naisia tapaamaan. Varmaan 90 prosenttia kaikista maksutreffeistäni on tapahtunut Tampereella, vaikka sinne on täältä matkaa 90 km. Omalla paikkakunnalla ei tarjontaa juuri ole, joten siksi näin.

Poissa FortySexN2

  • Sr. Member
  • Viestejä: 3470
  • ******* Saisi mikroaaltouunilla pillua
Vs: Matkailua naisen takia toiseen kaupunkiin ?
« Vastaus #3 : tänään kello 12:02:20 »
Ise kuten pari muutakin täällä matkustelevat pillun perässä enemmänkin. Euroopan vapaamielisissä kaupungeissa ja jopa Aasiassa, esim Pattayalla.
Suomessa harvemmin, pääkaupunkiseudun tarjonta on ihan hyvää. Tietysti voidaan tarkkaan ottaen pitää matkustamisena eri kaupunkeihin pks sisällä, mutta ei sen enempää.
do. or do not. there is no try.

Poissa Kalamaja

  • Full Member
  • Viestejä: 232
  • *** Näyttää hyvää esimerkkiä
Vs: Matkailua naisen takia toiseen kaupunkiin ?
« Vastaus #4 : tänään kello 13:42:21 »
Omalla kohdallani on enemmän sääntö kuin poikkeus, että joudun asuinpaikkakunnaltani reissaamaan muualle tyttöjen perässä. Kyllähän täällä noita hupakkoja aina silloin tällöin käy, mutta harvemmin ne ovat sitä mitä haen, joten pitää lähteä merta edemmäs kalaan. Taitaa tälläkin viikolla olla edessä reissu Tampesteriin, ellei sitten työ haittaa harrastamista.

Mitä tulee pk-seutuun, niin en laske matkustamiseksi sitä, jos pitää Helsingistä lähteä Espooseen tai Vantaalle tai toisinpäin. Teillä on siellä maan paras valikoima.