Uutiset:

Kirjoittaja Aihe: Minkälaista maksullista seuraa naiset etsivät?  (Luettu 1172 kertaa)

Poissa AnnaVonB

  • Sr. Member
  • Galleria (18)
  • Viestejä: 1060
  • ******* Saisi mikroaaltouunilla pillua
Vs: Minkälaista maksullista seuraa naiset etsivät?
« Vastaus #20 : eilen kello 22:11:01 »
Jos ostaisin seksiä tai muuta eroottista palvelua niin minulle olennaista olisi:

- Siisti ja huoliteltu ulkoasu. Ei tarvitse olla nuori, komea tai tikissä mutta täytyy olla puhdas mies siisteissä vaatteissa. Hyvä suuhygienia on aivan ehdottoman tärkeä asia vaikka en edes suutelisi.

- Hyvä kirjoitustaito on seksikästä ja älykkyys sytyttää. En kuole myötähäpeään vaikka kaikki yhdyssanat ei menisikään oikein,  mutta pitää osata kuvailla itseään ja palveluaan hyvin sekä ilmoituksessa, että viestinnässä muutenkin.

- visuaalinen viestintä olisi syytä olla sellaista että se miellyttää omaa silmää, ei kullikuvia. Jos hakisin seuralaista illanviettoon pitäisi kuvista näkyä miten mies pukeutuu viedessään minut ulos, jos taas hakisin Domia haluaisin nähdä miten mies pukeutuu sessioon, minkälaisia välineitä hänellä on. Jos hakisin hierontaa haluaisin nähdä miehen kädet ja käsivarret kuvissa. Kädet, käsivarret, peppu, hartiat, selkä, rintakehä on juttuja mitä haluaisin nähdä kuvissa, joko kokonaan tai osittain pukeutuneena.

- Jotta miespuolinen pt saisi minut asiakkaaksi hänellä pitäisi olla tunneälyä ja ymmärrystä naisen seksuaalisuudesta, sen tulisi käydä ilmi hänen ilmoituksensa ja nettisivujensa kautta.

- Luotettava ja turvallinen, hyvät arvostelut tai suositus tutulta.

- ostaessani luksuspalveluita, jollaiseksi lasken myös tämän, arvostan paikan rauhoittavaa ja tyylikästä sisustusta, miellyttävää äänimaailmaa, ja myös sujuvaa asiakaspalvelua jossa minut ja tarpeeni huomioidaan yksilöllisesti. Odottaisin miespuolisen palveluntarjoajan palvelutason olevan vähintään yhtä korkea kuin omani, ja nyt en tarkoita palveluvalikoiman laajuutta vaan palvelun tasoa, yksityiskohtien huomioimista, viestintää, kommunikointia, kokonaisuutta.

^ jep, se että oma kumppani antaa sulle persehieronnan oman makkarin sängyssä ei kyllä ihan varsinaisesti vastaa sitä kokemusta että nyt mä oon maksanut siitä että mulla on lupa olla sataprosenttisen itsekäs ja nauttia luksuksesta ja hemmottelusta minkä reunaehdot mä sanelen. ihan samalla tavalla miehetkin ostaa joskus seksiä koska ne haluaa saada just sitä mitä ne haluaa ja niiden omat halut ja tarpeet huomion keskipisteeks vaikka kotona peitto heiluiskin säännöllisesti.

No tämän kommentin voi taas jättää täysin omaan arvoonsa.
Luksusta saa kyllä kotioloissakin, jos arvostaa kumppaniansa ja hänen hyvinvointi on yhtään tärkeää.

Isalla on värikkäät sanavalinnat mutta olen samaa mieltä. Voin saada mahdolliselta omalta kumppanilta mieletöntä luksushierontaa kotona, mutta se on eri asia kuin ostopalvelu. Lakanallella menee sekaisin parisuhteen edut ja se mitä tässä ketjussa on pointtina.

Kun maksan luksuspalvelusta en maksa vain työstä, maksan elämyksestä joka muodostuu kaikkien aistien kautta.

Olen ostanut joitain kertoja eroottista hierontaa. Ensimmäisellä kerralla se toteutettiin hotellissa, mutta kyseinen hotellihuone oli jääkylmä ja tärisin kylmästä koko hieronnan ajan. Onneksi PT kääri mut peittoihin niin hyvin kuin mahdollista, mutta kyllähän se vähän laski tunnelmaa. Oli erittäin henkilökohtaisesti räätälöityä palvelua älykkään, tyylikkään ja siistin miehen toteuttamana, rapsakin löytyy siitä täältä. Myöhemmillä kerroilla olen ostanut outcall-palvelua, mulla on ollut kiva keikkakämppä tai hotelli johon PT on tullut mun luokse.

Nyt kun olen itse kiinnittänyt paljon huomiota yksityiskohtiin omissa palveluissa ja kehittänyt niitä, on myös rima noussut sille minkälaista palvelua ostaisin. Pitäisi olla luksuspalvelu joka irrottaa arjesta eli palvelun hintaan kuuluisi se, että pt:llä on tasokas ja miellyttävä paikka johon menisin ja jossa minut ja kaikki aistini hemmoteltaisi päästä varpaisiin. Tästä palvelusta maksaisin mielelläni ihan samaa hintatasoa mitä itsekin veloitan.
« Viimeksi muokattu: eilen kello 22:13:43 kirjoittanut AnnaVonB »
💎 Turku 10.-11.2. 💎

Poissa Aapeli60

  • Hero Member
  • Viestejä: 940
  • *** Näyttää hyvää esimerkkiä
Vs: Minkälaista maksullista seuraa naiset etsivät?
« Vastaus #21 : eilen kello 22:26:15 »
Näissä palveluissa naiset ovat paljon vaativampia asiakkaita. Miehelle tuntuu riittävän että on omat hampaat ja tekee lämpimän paskan, eikä sekään aina niin tarkkaa ole.

Poissa AnnaVonB

  • Sr. Member
  • Galleria (18)
  • Viestejä: 1060
  • ******* Saisi mikroaaltouunilla pillua
Vs: Minkälaista maksullista seuraa naiset etsivät?
« Vastaus #22 : eilen kello 22:27:09 »
Lisään vielä tälläisen ajatuksen:

Jos ostaisin seuralaispalvelua niin pointti olisi saada ne täydelliset treffit ilman tinderöintiä tai muuta turhaa viestittelyä. Ilman epävarmuutta siitä tulenko ghostatuksi, tai siitä onko tyyppi kasvotusten täysin kyvytön huomioimaan mun tarpeita, puhumattakaan siitä että tulisin vain käytetyksi tyypin omien seksitarpeiden tyydytykseen.
💎 Turku 10.-11.2. 💎

Poissa AnnaVonB

  • Sr. Member
  • Galleria (18)
  • Viestejä: 1060
  • ******* Saisi mikroaaltouunilla pillua
Vs: Minkälaista maksullista seuraa naiset etsivät?
« Vastaus #23 : eilen kello 22:28:50 »
Näissä palveluissa naiset ovat paljon vaativampia asiakkaita. Miehelle tuntuu riittävän että on omat hampaat ja tekee lämpimän paskan, eikä sekään aina niin tarkkaa ole.

Ehkä joillekin, mutta ei ainakaan mun asiakkaille. Tiedän että he on miehiä jotka arvostaa kaikkea sitä vaivaa ja panosta mitä palveluihini laitan.
💎 Turku 10.-11.2. 💎