Uutiset:

Kirjoittaja Aihe: Vakkaria keski-uudeltamaalta  (Luettu 3008 kertaa)

Poissa Jami77

  • Newbie
  • Viestejä: 6
  • * Kelpo kaveri
Vakkaria keski-uudeltamaalta
« : Elokuu 20, 2025, 17:29:50 »
Moikka arvon kanssamatkustajat.

Olisipa mukavaa löytää itselle vakiseuralainen, joka täyttäisi ne PSE-fantasiat, jotka arjessa jää täyttymättä. En juurikaan jaksa juosta baareissa tms. hakemassa yhden yön bingoseuraa ja siksi tosiaan joku varma valinta olisi mukava.
Olen itse siisti 40+ perusäijä, eikä mikään extreme-homma sytytä mutta jos joku osaisi tosiaan keskisen uudenmaan alueelta suositella seuralaista, jonka kanssa ns. vakkarijärjestely onnistuisi, niin saa vinkata!

-J-

Poissa Jami77

  • Newbie
  • Viestejä: 6
  • * Kelpo kaveri
Vs: Vakkaria keski-uudeltamaalta
« Vastaus #1 : Tammikuu 11, 2026, 08:46:37 »
Nostanpa tämän ylös, kun asia tuli uudelleen ajakohtaiseksi nykyisen vakkarin muutettua.

Bonusta, jos palvelukatalogissa on enemmän asioita jotka onnistuu, kuin pitkä lista asioista jotka ei..

-Jami

ModEdit: yksityisviestien pyytäminen kielletty.
« Viimeksi muokattu: Tammikuu 11, 2026, 12:09:35 kirjoittanut Heikki Koo »

Poissa Jakke4809

  • Newbie
  • Viestejä: 10
  • * Kelpo kaveri
Vs: Vakkaria keski-uudeltamaalta
« Vastaus #2 : Tammikuu 11, 2026, 22:21:01 »
Minua kiinnostaa myös vakkari;)

Poissa velihopea

  • Hero Member
  • Viestejä: 842
  • ****** Rakastajien aatelia
Vs: Vakkaria keski-uudeltamaalta
« Vastaus #3 : Tammikuu 11, 2026, 23:19:56 »
^ ja ^^ Mullekin kelpaisi vakkari jostain päin Uuttamaata, mutta ei ihan millainen sattuu. Hommahan menee pojat niin päin, että ensin käydään kopasemassa jokunen huora ja jos jostain tykkää, käydään hänen luonaan useamman kerran. Jos homma miellyttää molempia, siinä on vakkari.

Ei yksikään nainen, siviilissä tai rahallakaan, ilmoittaudu jonkun netissä kirjoittavan anonyymin tyypin vakkariksi tuosta vaan. Jopa huorissakäynnissä miehen tarttee olla aktiivinen, siviilideiteistä nyt puhumattakaan. Muuten voi istua sohvalla kyrpä kourassa vaikka hautaan saakka. Ei tule huorat kotiovelle ja ne siviilideitit vielä vähemmän.

Perse ylös penkistä, luuri kouraan ja soittelemaan / viestittelemään. Huorissa on se hyvä puoli, että kyllä niistä joku aina rahapulassa vastaa, vaikka siviilissä ei flaksi kävisikään ;D

PS. Rahaa palaa siinä vakkarin etsinnässä. Sellasta on tämä elämän sektori.
« Viimeksi muokattu: Tammikuu 11, 2026, 23:22:11 kirjoittanut velihopea »

Poissa Mako75

  • Jr. Member
  • Viestejä: 87
  • * Kelpo kaveri
Vs: Vakkaria keski-uudeltamaalta
« Vastaus #4 : eilen kello 21:28:22 »
Juu minäkin suosisin "vakkaria" mikä minun kohdalla tämä tarkoittaa 1-3kk välein eli en ole mikään kultakaivos. Itsellä on nyt ollut lähiaikoina 2 joita tapaillut nyt useamman kerran mutta nämä ei ole pk seudulta missä asun. Vanha vakkari lähti Helsingistä tauolle ja tauko on nyt kestänyt 2 vuotta ja kieltämättä alkais aika etsiä uutta mutta mikää  hirveä pakko ei ole löytää. Nämä 2 pääsen tapaamaan niin usein että näihinkään ei rahat riitä🤑