Uutiset:

Kirjoittaja Aihe: Ihastuminen PT:hen  (Luettu 4073 kertaa)

Poissa Weird Knight

  • Newbie
  • Viestejä: 35
  • * Kelpo kaveri
Vs: Ihastuminen PT:hen
« Vastaus #20 : Joulukuu 23, 2025, 22:57:54 »
En sitten tiie, onko kyseinen tapaus ihastunut tai jtn, ku lähettelee itsestään selfieitä ja kyselee omatoimisesti näkemistä. Sitku käy näkemässä, kokkailee sun muuta.

Poissa Pikkulerssi

  • Full Member
  • Viestejä: 121
  • * Kelpo kaveri
Vs: Ihastuminen PT:hen
« Vastaus #21 : Joulukuu 23, 2025, 23:06:20 »
^ Kyse on oletettavasti lähinnä hyvästä asiakaspalvelusta. Olet miellyttävä asiakas, josta lortto mielellään haluaa pitää kiinni. Ja voi toki olla että ilmassa on myös hiukan aitoa romantiikkaa. 
B-luokan panomees

Poissa Hämäläinen

  • Newbie
  • Viestejä: 30
  • * Kelpo kaveri
Vs: Ihastuminen PT:hen
« Vastaus #22 : Joulukuu 23, 2025, 23:13:47 »
Hienointahan tässä on kun saa hetken hupia ja dopamiinia. Tutustuu uusiin ihmisiin ja ainakin omalla kohdallani teidän kanssa yhdessä olo on nostanut omaa itseluottamusta ja rohkeutta.
Aamen.

Poissa äRHäkkä

  • Sr. Member
  • Viestejä: 2779
  • ****** Rakastajien aatelia
Vs: Ihastuminen PT:hen
« Vastaus #23 : Joulukuu 24, 2025, 01:02:41 »
Peetu pitkälti naulasi asian. Varsinkin tälläisen tyypin vinkkelistä, jolle nosto-pisto-ravistus ei riitä. Enotionaalinen sidos, vaikkakin teennäinen, voi olla tärkeä kokemuksessa.

Itse olen edelleen ihastunut vakkariini. Se ei ole keltään pois, mutta minulle lisää. Vakkarini toimii siinä määrin eettisesti, että hetkittäin varmistelee ettei rahankäyttöni häneen ole mistään tärkeämmästä pois. Olen vuosikymmenet sijoittanut kaikkeen muuhun kuin itseeni, en näe syytä, miksi en voisi käyttää rahaa siihen mikä tekee minulle hyvää. Toistuvasti. Tapaamme muutoinkin, kuin seksin merkeissä. Emme parisuhteile, eikä siitä ole kummallakaan ajatuksia. Viihdymme hyvin yhteisten mielenkiinnonkohteiden parissa. Vähän kuin ystävät, mutta viikoittain paneskelemme rahasta. Mulle sopii, hälle sopii, kuinka väärin tää voi olla ketään kohtaan?
Päivän moka vielä tekemättä?

Poissa Kiimatar

  • Jr. Member
  • Viestejä: 56
  • * Kelpo kaveri
Vs: Ihastuminen PT:hen
« Vastaus #24 : Joulukuu 24, 2025, 03:20:24 »
Lienee normaalia ihastua ihmisiin. Jotkut ihastuu päivittäin. Palvelusuhteen ( eli ostat henkilöltä x seksiä) kautta tulleet ihastumiset ei koskaan a) etene, B) toimi.

Joten unohda.

Poissa Tekoaly007

  • Newbie
  • Viestejä: 38
  • * Kelpo kaveri
Vs: Ihastuminen PT:hen
« Vastaus #25 : Joulukuu 24, 2025, 08:02:43 »
PT:n tapaaminen on kuin menisi teatteriin  katsomaan näytelmää. Aluksi kuulutetaan, että näytelmää ei saa kuvata tai äänittää. Siellä viihdytään. On puoliaika. Kenties tarjoilua. Lopussa suosion osoitukset ja kun näytelmä on ohi, niin lähdetään kotiin oman puolison luokse. Jos näytelmä oli hyvä,niin sitä kehutaan kavereille. Jos taas näytelmä oli ns. ” uutta teatteria” tai kokeilevaa,jopa vieraalla kielellä näyteltyä, niin se jäi siihen. Jotkut käyvät jopa useita kertoja katsomassa ja viihtymässä samaa esitystä ihaillen.Ja lopuksi käy niinkuin aina käy..näytelmää ei esitetä enään missään. Joillakin katsojilla on omat suosikkinäyttelijät tai roolit,joihin samaistua.

Se pituinen se on joulutarina näin joulun kunniaksi! Hyvää Joulua! Ja olkaa kilttejä edes yhden yön.

Poissa palvelunostaja

  • Sr. Member
  • Viestejä: 1017
  • ***** Huikea tyyppi
Vs: Ihastuminen PT:hen
« Vastaus #26 : Joulukuu 24, 2025, 08:19:10 »
Lienee normaalia ihastua ihmisiin. Jotkut ihastuu päivittäin. Palvelusuhteen ( eli ostat henkilöltä x seksiä) kautta tulleet ihastumiset ei koskaan a) etene, B) toimi.

Joten unohda.
Jännästi jopa tällä yhdellä pienellä sivustolla Suomessa sitä kautta syntyneitä suhteita kuitenkin on.

Poissa Teroterava

  • Sr. Member
  • Viestejä: 1014
  • ***** Huikea tyyppi
Vs: Ihastuminen PT:hen
« Vastaus #27 : Joulukuu 24, 2025, 18:54:28 »
^ Kyse on oletettavasti lähinnä hyvästä asiakaspalvelusta. Olet miellyttävä asiakas, josta lortto mielellään haluaa pitää kiinni. Ja voi toki olla että ilmassa on myös hiukan aitoa romantiikkaa.

Mikä on lortto?  :o
woke, suvakki, antifa, intersektionaalisuus

Poissa Pertti Ström

  • Sr. Member
  • Viestejä: 1278
  • ***** Huikea tyyppi
Vs: Ihastuminen PT:hen
« Vastaus #28 : Joulukuu 24, 2025, 18:59:10 »
^ Huora
Russorealisti

Poissa Teroterava

  • Sr. Member
  • Viestejä: 1014
  • ***** Huikea tyyppi
Vs: Ihastuminen PT:hen
« Vastaus #29 : Joulukuu 24, 2025, 19:06:36 »
Aika halventalta kuulostava nimitys seksityöntekijästä.
woke, suvakki, antifa, intersektionaalisuus

Poissa Pikkulerssi

  • Full Member
  • Viestejä: 121
  • * Kelpo kaveri
Vs: Ihastuminen PT:hen
« Vastaus #30 : Joulukuu 24, 2025, 19:28:33 »
^ Rakkaalla lapsella on monta nimeä. Vai pitäisikö aina sanoa tylsästi palveluntarjoaja kun puhutaan prostituoiduista? Niin että ei kukaan varmasti vahingossakaan pahoita mieltään.
B-luokan panomees

Poissa Teroterava

  • Sr. Member
  • Viestejä: 1014
  • ***** Huikea tyyppi
Vs: Ihastuminen PT:hen
« Vastaus #31 : Joulukuu 24, 2025, 19:32:22 »
^mielummin joo. Enkä puhuisi myöskään mistään prostituoidusta, millä on aika helvetin negatiivinen kaiku koko alaan liittyen.
woke, suvakki, antifa, intersektionaalisuus

Poissa saapasjalkakolli

  • Full Member
  • Viestejä: 458
  • **** Nauttii muiden arvostusta
Vs: Ihastuminen PT:hen
« Vastaus #32 : Joulukuu 24, 2025, 21:07:14 »
Mun mielestä sana prostituoitu ei oikein sovi vapaaehtoiseen seksityöhön, koska vaikka sanan etymologinen alkuperä ei viittaa muuhun kuin "esille laittamiseen, itse tai jonkun muun toimesta", niin Suomen kielessä sana prostituoitu kuulostaa siltä kuin joku ulkopuolinen taho olisi prostituoinut naisen, eli laittanut seksuaalisesti tarjolle rahaa vastaan.

Mielestäni sana ei vain sovi kovin hyvin siihen, että joku alkaa tehdä rahaa seksuaalisia palveluita vastaan, mutta sopii erittäin hyvin kun joku pakottaa tai manipuloi jonkun myymään seksiä.

Sanat huora, huorinteko, huoraaminen on taas hieman kirkollisia ja ne kantavat mukanaan vertausta avioliitolliseen seksiin. Enkä tiedä miksi käyttäisin niitäkään, ellei siitä halua jotain kinkyä lisäväriä, että on huoripukki joka käy huorien luona tekemässä huorin. Ehkä lutka on siihen parempi, jos haluaa korostaa seksuaalista tuhmuutta, tosin kovinkaan moni hupakko ei anna kovin lutkamaista palvelua, tapaamisella ei kuule lirkuttelua, kiusoittelua ja sinuun kohdistuvia seksuaalisia ... jotakin fantasian, toiveen ja vaatimuksen keskeltä ... "olethan minulle nyt tälläinen kun sellainenhan sinä olet, ja ehkä sitten annan sinulle jos...".

Seksityöntekijä on sanana ankea ja palveluntarjoaja taas saa minut helposti miettimään, että palvelut on mitä sattuu mutta hinta tuntuu tulevan jostain muualta, koska se on aina sama. Sana hupakko mielestäni hauska, koska se ei ole vakava, eikä sen tarvitse kantaa huora-sanan negatiivista painoa. Minulle tulee sanasta hupakko mieleen lämmin ja mukava nainen, joka ei ota itseään turhan vakavasti, ja juuri sellaisilla haluaisin käydä.
« Viimeksi muokattu: Joulukuu 24, 2025, 21:09:21 kirjoittanut saapasjalkakolli »

Poissa Mmeoww

  • Hero Member
  • Galleria (14)
  • Viestejä: 827
  • ****** Rakastajien aatelia
Vs: Ihastuminen PT:hen
« Vastaus #33 : Tammikuu 13, 2026, 16:50:16 »
Ihastuminen on ihan normaalia, mutta amatööritoiminnalla se voi olla sekasotku, eli jalat alle vaan. Kumpikin  :D

Oon myös ollut ihastunut asiakkaaseen ja se on tosi jees ootella kivaa tapaamista, mutta en suosittele säätämään asiakassuhteen ulkopuolella.

Loppuu nopeesti ja ikävästi ne säädöt.

Esim anonyymiteetti on vaarassa ja se on inhottavaa myös, jos ei kunnon rajoja sovittu kumpaankin suuntaan. Esim kummastakin tai jommasta kummasta voi tuntua että lypsetään palveluja tai rahaa.
Pyllyä OF:ssä ja muuta kivaa IG:ssä ♥️

Paikalla Hirvas

  • Newbie
  • Viestejä: 22
  • * Kelpo kaveri
Vs: Ihastuminen PT:hen
« Vastaus #34 : tänään kello 10:47:23 »
Kerran on osunut omalle kohdalle eräs suomalainen pt, joka vastasi kaikkia odotuksia omalta kohdalta.

Tapaamiset olivat täydellisiä ja pitkän aikaa tapaamiset jatkuivat ja viestejäkin vaihdeltiin hyvissä ajoin aina ennen seuraavaa saapumista paikkakunnalle. Seuraavaa tapaamista kuitenkin tuli odotettua aina, kuin pikkupoika jouluaattoa konsanaan.

Ihastusta kuitenkaan ei tapahtunut ainakaan omalta osalta, vaan tapaamisissa oli enemmänkin täydellinen kemia ja intohimo.

Jostain syystä kyseinen pt kuitenkin lopetti käymiset tällä paikkakunnalla ja ennen vaihtuneet viestit puolin ja toisin loppuivat täysin. Muutamalla viestillä vielä kyselin pt:n saapumisista, mutta vastauksia ei kuulunut.

Syytä en tiedä tänäkään päivänä, mikä johti tähän täydelliseen vetäytymiseen, eikä toisen asiat minulle kuulukkaan tässä asiassa. Syitä varmasti saattaa olla useita, mutta ehkä eniten tässä on mietityttänyt, etten vain itse omalla ulosannilla aiheuttanut toiselle sellaista tunnetta, että tässä olisi jo jostakin muusta kyse, kuin pt:n ja asiakkaan normaalista kohtaamisesta? Koska kyseessä kuitenkin ainakin omalta osalta oli vain ja ainoastaan se hetken irtautuminen arjesta.

Poissa Lapsuuden Sankari

  • Newbie
  • Viestejä: 33
  • ** Piristää muiden päivää
Vs: Ihastuminen PT:hen
« Vastaus #35 : tänään kello 15:00:11 »
Mitä nyt ihastuminen kenellekin tarkoittaa? Minulla on palveluntarjoajista omat suosikkini. Heidän tapaaminen tai ihan pelkkä ilmoitusten selaaminen saa aikaan outoa tunnetta. Olenko silti ihastunut? En mielestäni.

Ihastumista on varmasti vaikeuttanut se, että tapaan täysin erilaisia naisia mistä siviilissä tykkään. Monesti valinta kohdistuu vanhempiin rouviin, jotka voisivat iän puolesta olla äitejäni. Ehkä jo sekin suojaa minua perinteiseltä ihastukselta.

Entä milloin ihastus menee yli? Mustasukkaisuus taitaa olla isoin red flag. Jos PT:n työ alkaa ahdistamaan ja muiden turskien vierailut saavat aikaan suuttumusta tai vihaa, niin silloin mennään jo väärään suuntaan. Myös omasta anonymiteetistä luistaminen tavoitteena tehdä tarkempaa tuttavuutta on sellainen juttu, missä vesilasi alkaa täyttymään yli.

Poissa Lifti

  • Vaari
  • Sr. Member
  • Viestejä: 10701
  • ******** Lähellä täydellisyyttä
Vs: Ihastuminen PT:hen
« Vastaus #36 : tänään kello 15:18:49 »
Olen mä huoraan ihastunut ja tulisesti rakastunut kun kahdelle tuli sormuskin ostettua. Asiakkaana en tosin ollut kertaakaan heille.

Varmaan sen takia näissä hommissa pystynyt pyörimään 18 vuotiaata asti kun huorissa käymiseen silleen tietyllä tavalla, ehkä jonkun mielestä kylmästi suhtaudun mutta ihan vaan omat pallini tyhjennän, poistun paikalta ja seuraavaksi uusi tuttavuus. Siinä ei paljon tunteilla kun rykäsee sen kolme työntöä ja pitkän tuijotuksen. Se asiakas/huora asetelma tekee nazille tästä hommasta simppelin. Se tietysti auttaa kun on itse ollut huora niin ymmärtää "ihanat asiakkaat" että mitä se 9 kertaa kymmenestä tarkoittaa.
« Viimeksi muokattu: tänään kello 15:20:41 kirjoittanut Lifti »

Poissa mattssonni

  • Sr. Member
  • Viestejä: 1572
  • ****** Rakastajien aatelia
Vs: Ihastuminen PT:hen
« Vastaus #37 : tänään kello 16:38:51 »
Jostain syystä kyseinen pt kuitenkin lopetti käymiset tällä paikkakunnalla ja ennen vaihtuneet viestit puolin ja toisin loppuivat täysin. Muutamalla viestillä vielä kyselin pt:n saapumisista, mutta vastauksia ei kuulunut.

Syytä en tiedä tänäkään päivänä, mikä johti tähän täydelliseen vetäytymiseen, eikä toisen asiat minulle kuulukkaan tässä asiassa. Syitä varmasti saattaa olla useita, mutta ehkä eniten tässä on mietityttänyt, etten vain itse omalla ulosannilla aiheuttanut toiselle sellaista tunnetta, että tässä olisi jo jostakin muusta kyse, kuin pt:n ja asiakkaan normaalista kohtaamisesta? Koska kyseessä kuitenkin ainakin omalta osalta oli vain ja ainoastaan se hetken irtautuminen arjesta.

Jos hän lopetti käynnit kokonaan sille paikkakunnalle tai jopa siihen maankolkkaan tai jopa keikkailun kokonaan, asia tuskin liittyi mitenkään sinuun.
Harva asia on mustavalkoinen, useimmiten niissä on monia, vähintäänkin harmaan, sävyjä.