Uutiset:

Kirjoittaja Aihe: Dommelle päiväorjaksi  (Luettu 1382 kertaa)

Poissa Pedro_

  • Newbie
  • Viestejä: 15
  • * Kelpo kaveri
Dommelle päiväorjaksi
« : Syyskuu 30, 2025, 11:24:49 »
Onko foorumilaisilla suosituksia Dommeista jotka tekee pidempiä kuin tunnin kahden sessioita?

Sessio yhdistelmää ostosorjuus/julkinen nöyryytys ja dungeon.

Muutamia kyselyjä jo lähettänyt mutta hinnat menee duunarin ylettymättömiin jos 8h sessio on sen 300€/h
« Viimeksi muokattu: Syyskuu 30, 2025, 12:48:05 kirjoittanut PixelWiz »

Poissa MikaM

  • Hero Member
  • Viestejä: 674
  • *** Näyttää hyvää esimerkkiä
Vs: Dommelle päiväorjaksi
« Vastaus #1 : Syyskuu 30, 2025, 12:33:25 »
Jyväskylän Emmanuella tarjoaa pidempiä sessioita kohtuulliseen tuntihintaan.
En tosin ole varma, löytyykö pidemmille sessioille riittävästi järkevää tekemistä.
Eräs lopettanut domina totesi, että jo kolme tuntia vaatii dominalta hyvää mielikuvitusta.

Poissa Rampart

  • Newbie
  • Viestejä: 9
  • * Kelpo kaveri
Vs: Dommelle päiväorjaksi
« Vastaus #2 : Syyskuu 30, 2025, 15:32:32 »

Taitaa oikeastaan kaikki tehdä (siis ammattidominat jotka keskittyy D-palveluihin) myös pidempiäkin sessioita.

Luin että Lady Muusa mielellään ottaisi pidemmäksi ajaksi (1-3) päiväksi orjan itselleen.. mutta hinnoista en osaa sanoa.

Emmanualla Jyväskylä tekee pidempiäkin sessioita kuten tuossa jo mainittiin - ja on tullut kokeiltua - ja ei käynyt mitenään aikapitkäksi ainakaan itsellä.


Itse en tiedä oikein tuosta että onko se "ajanpituus" niin ratkaiseva sen suhteen että vaatiiko "sessio mielikuvitusta".. meinaan että jos PT:n tulokulma on olla pelkkä fetissi-automaatti ja suoritus-keskeinen "ns piiskauskone" tms..(teen vaan sen mitä on sanottu - enkä mitään muuta)  niin sitten toki - jos asiakkaan listalla on "piiskaa ja sitomista" pelkästään, niin voi olla että jo 1h jälkeen loppuu aiheet kesken ellei sitten kierrätetä samoja asioita "eri huoneissa" jos tilassa on vaikka enemmän huoneita tai mahdollisuuksia  Mutta jos vain nuo 2 on "listalla" niin kyllä siinä saa mielikuvitusta käyttää. Toki - oma mielipiteeni on ..että session pituudesta riippumatta hyvään sessioon tarvitaan aina mielikuvitusta ja ajatustyötä - sitä ei voi vetää "liukuhihnalla" läpi.
 
Sitten taase jos mielikuvitustaan käyttää, mennään yhtään syvemmälle asioissa ja "tongitaan" mielensopukoita- tuntoja, reaktioita..niin itsestäni tuntuu 3h aika "vain vartilta" eli voisin olla-jäädä sinne kurmuutettavaksi vaikka muutamaksi päiväksi muttta..siinä tulee nuo muut elämän realiteetit vastaan kuten se että lompakko ei kyllä kestä sitä näillä 300e/h läpilaskutus hinnoilla.




Poissa orjamies

  • Sr. Member
  • Viestejä: 2214
  • ***** Huikea tyyppi
Vs: Dommelle päiväorjaksi
« Vastaus #3 : Syyskuu 30, 2025, 17:06:43 »
Jyväskylän Emmanuella tarjoaa pidempiä sessioita kohtuulliseen tuntihintaan.
En tosin ole varma, löytyykö pidemmille sessioille riittävästi järkevää tekemistä.
Eräs lopettanut domina totesi, että jo kolme tuntia vaatii dominalta hyvää mielikuvitusta.

yleisesti pitkät sessiot yleensä sisältää jotain aikaa kuluttavaa onko se 4h siivous vai 4h häkissä tms on mielikuvituksesta kiinni. 8h niin että olisi koko

aika toimintaa vaatii jo orjaltakin huippu kunnon  aikanaan itsekkin tutkin näitä päivän hintoja ja monellahan on vaan maininta ne on sovittavissa

ne joilla se hinta on esillä ei se tunti hinnasta kauheasti tipu  noin esimerkkinä katsoin maailmalla suht tunnettun dominan hinnan se oli tonni sisälsi

muistaakseni ruokatunnin . ja pitään alalla olleena sanoisin harva domina joka ei muita palveluja tarjoa yli tonnia per päivä tienaa joskus juu jatkuvasti ei

ja sen mukaan päivän hinta pitäisi laskea.
kysyvälle vastataan

Poissa Tyler

  • Full Member
  • Viestejä: 170
  • ** Piristää muiden päivää
Vs: Dommelle päiväorjaksi
« Vastaus #4 : Syyskuu 30, 2025, 20:20:54 »
700e pintaan ovat maksaneet 4h sessiot joissa olen ollut. On se duunarille iso raha, mutta toki sillon tällön onnistuu jos oikein haluaa. 

Poissa Lifti

  • Vaari
  • Sr. Member
  • Viestejä: 10071
  • ******** Lähellä täydellisyyttä
Vs: Dommelle päiväorjaksi
« Vastaus #5 : Lokakuu 01, 2025, 07:57:01 »
Menkää naimisiin. Vierestä seurannut että naisella riittää mielikuvitusta ihan kevyesti alistaa ja nöyryyttää aviomiestään 20 vuotta.
Can I be your RILF (Retard I'd Like to Fuck)

Poissa orjamies

  • Sr. Member
  • Viestejä: 2214
  • ***** Huikea tyyppi
Vs: Dommelle päiväorjaksi
« Vastaus #6 : Lokakuu 01, 2025, 11:20:08 »
Menkää naimisiin. Vierestä seurannut että naisella riittää mielikuvitusta ihan kevyesti alistaa ja nöyryyttää aviomiestään 20 vuotta.

kokeilin hiukka yli 20v mutta meni kuolemaan...
kysyvälle vastataan