Viihde ja kevennykset > Kaatopaikka

Annin hölinät

<< < (3/10) > >>

AnniAuringonkukka:
gorth, sensuroin tosta edellisestä viestistäni koska meni jopa mulle vähän (liian) polveilevaksi, että elämäkerrat henkilön itsensä lukemana toimii. Esim. tykkäsin kuunnella Debbie Harryn muistelmia. En muista laulaa luikauttiko hän myös sinne väliin, mutta muusikon kohdalla äänikirja kyllä toimii erityisen hyvin.

äRHäkkä, Kiitos. Kaikilla jotka yhtään on tykänneet lukea penskoina on varmaan ainakin yksi tuollainen kirja, joka vaan aukeaa automaattisesti yhdestä tietystä kohdasta jos kirjan sattui tiputtamaan :D

Aurinkorasvat eiiiiih D:

palvelunostaja:
Hyvä kun tulee kaatopaikallekin laatusisältöä :)

Lapsena tuli luettua pikkutuhmia dekkareita kun sellaisiakin hyllyistä löytyi. Ja kaiken maailman Reginoista ne ei niin pikku -tuhmat tarinat.

Mutta se varsinainen aarre oli tahmaisiin käsiini päätynyt cd-rom joka oli täynnä kuvia ja tarinoita. Ei siis mikään kotipolttoinen, ei sellaista vielä ollut, vaan amerikkalaista postimyyntikamaa. Tämmöistäkin oli hetken ennen kuin internet pilasi kaiken. Kuriositeettinä kyseinen cd-rom halusi väkisin asentaa itsensä niin, että tietokone käynnistyi suoraan sen valikkoon. Oli siis sellaistakin siivoamista joka tuijottelutuokion päätteeksi.

Ne rompulla olleet kuvat oli aika hankalia katsella: yksi kerrallaan, pitkät latausajat ja lopulta aukesi aika huonolaatuinen ja pieni kuva. Mutta tarinoiden parissa vietin useammankin herkän hetken. Aika tehokkaasti ovat jo kadonneet muistista, mutta osan aivokapasiteetistani täyttää edelleen ”babysitter” joka kävi lomareissulla läpi sekä kehitysvammaisen vahdittavansa, molemmat vanhemmat ja äidin vielä uudestaan.

Sittemmin on tullut harrastettua näitä harvakseltaan, mutta aina muutaman vuoden välein tulee sellainenkin mieliteko. Kato on käynyt alan sivustoilla, ja jäljellä olevatkin on aikamoisia aikakapseleita. Niin kuin tietysti pitääkin.

Edelleenkin kuitenkin erotican lukeminen rajoittuu novellimittaisiin tarinoihin, joissa on kunnon menoa riittävän tiheään. Kaupalliset tuotteet tai fanfic ei oikein ole koskaan kiinnostaneet.

orjamies:
Tarinoissa on se puoli ettei ne tarvitse olla totta joskus luen vieläkin kun sopiva sattuu.

kun tietää että jos jutusta tekisi clipin se olisi todennäköisesti kökkö.

lähimmäksi onnistumista päässee slave task tyyppiset ratkaisut . noissakin jutun kertoja

on usein vähintään 70% tarinasta huono kertoja pilaa hyvänkin tarinan ja päinvastoin.

Julia:
Mä tykkäsin parikymppisenä enemmän tarinoista kuin pornosta, koska tarinoissa kaikki pimeät ja ns sairaat aiheet pystyi toteuttamaan tavalla, mistä ei tullut ikävä olo. Pornossa näytteleminen korostuu jos on kyse vaikka cnc-jutuista.

Enää en juuri lue eroottista kirjallisuutta vaikka kirjoja muuten luenkin, tuntuu että taito kuvailla sillai hitaasti ja hekumallisesti on vähän kateissa. Tai sit luen vääriä kirjoja.

FortySexN2:
Nuorempana luin paljon kaikenlaista ja satuin saamaan käsiini kaverin isoveljen tai faijan kokoelman Apollinairen, en nyt sanoisi eroottista kirjallisuutta, ehkä enemmän pornosellaista. Sen jälkeen etsin antikvarioista ja muista lähteistä vastaavia kuten O:n tarina ja sellaisia. Olisinpa säästänyt noita, mutta ziljoona muuttoa ja erilaisia vaimohenkilöitä, niin nämä tuppaavat katoamaan. En ole aikoihin lukenut juuri mitään tuohon genreen kuuluvaa. Pitäisi varmaan etsiä

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Siirry pois tekstitilasta