Keskustelua paikkakunnittain > Helsinki/pääkaupunkiseutu
Kiana : Fuck finland stupid Guy
Nuolija:
--- Lainaus käyttäjältä: DeiDei - Lokakuu 19, 2024, 23:27:33 ---^ Presidentti Stubb kävi aikoinaan Puhoksen ostoskeskuksessa ja ihastuneena totesi että;" että tämähän on kuin ulkomailla kävisi."
Veikkaan ettei Stubb ollut liikkeellä yö aikaan ja että odekalla olo oli muutenkin hänen puolestaan niin turvattu, ettei hänen tarvinnut kantaa kaasua ja kääntöveistä taskuissaan ;D
--- Lainaus päättyy ---
Eikös tuo Puhoksen ostoskeskus toimi nykyään lähinnä moskeijana tms? Odottaessani Itiksen Powerista tekemäni tilauksen valmistumista ajattelin käydä Stoan kirjastossa, mutta en oikein tuntenut itseäni tervetulleeksi alueelle 🤔
DeiDei:
^ Voi olla, siellä oli vielä joskus 2013 Intersport kun tyttö harrasti jalkapalloa ja se kuteet piti hakea sieltä, nykyään sekin on Itiksessä. :D
MestariMerlin:
"Eikös tuo Puhoksen ostoskeskus toimi nykyään lähinnä moskeijana tms?"
Surullista jos näin on.. Toi höskähän piti purkaa mutta suunnitelma ei kai ole edistynyt.. Täytyypä joku päivä käydä vilkaisemassa miltä noilla kulmilla näyttää kun sattuu olemaan asiaa tuonnepäin kaupunkia.
Stoasta on kieltämättä tehty mamupaikka, taitaa kahvilakin olla nykyään Itämainen tms.
Katsotaan kuinka selviydytään reissusta ilman arsenaalia.. oletan että keskellä päivää tällainen erikoiskoulutuksen käynyt suomalainen valioyksilö kuitenkin pieksää muutaman mehmetin jos tiukka paikka tulee..🤪
Hormonihiiri:
Tämä muuttuikin poikien voimafantasiaketjuksi.
Ja Puhoksen aluetta kehitetään kokonaisuutena. Kasari-lisäosa puretaan, tulee asuintaloja, lisää liiketiloja, suihkulähde palautetaan yms.
Pekonen:
Kuulostaa hurjalta, 70-80-lukujen New Yorkin Bronxin alue tai Saint Louisin Pruitt-Igoe taida olla mitään verrattuna Vuosaareen ja Puhokseen.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta