Viihde ja kevennykset > Kaatopaikka
Fight Club
Lifti:
Vaari on syrjintää vastaan (oikeesti en oo) ja kyllä koulukiusaajillekin pitää löytyä edes yksi paikka mihin ihmiset tulevat vapaaehtoisesti hippasille. Jos letkajenkka ei kiinnosta niin siirtykää ketjuun - minkälaisia lintuja näin tänään taivaalla. Siis tämän hetken väännöistä 80% voisi vaan tunkea tänne niin pysyisi muut narut siistinä.
Jos nyt sitten ei tätä yhtä narua ihmiset kestä ja jonkun sydänkäpynen lähtee hame kurtussa vittuun. Niin heipo dei ja nussi itseäsi vaikka perseeseen :-* Vaari voi kyllä auttaa.
Hesee tuu leikkimään, täällä huutaa Lifti.
Pekonen:
Näin on! Koulukiusaajat on syrjitty ihmisryhmä jota kukaan ei puolusta.
Ainoa turvasatama mikä on tällä hyljeksityllä ihmisryhmällä täällä on fight clubissa missä voi saada vertaistukea ja keskustella henkevästi. Muut saa painua vittuun.
Vieras0240:
--- Lainaus käyttäjältä: Lifti - Kesäkuu 03, 2021, 12:46:13 ---Jos nyt sitten ei tätä yhtä narua ihmiset kestä
--- Lainaus päättyy ---
Se onkin ikuisuuskysymys, että mistä mielensä pahoittaminen johtuu? Pahamieli pitää olla itsessään jo olemassa samoin kuin viha ja se sitten purkautuu tavalla tai toisella. Siis jos se ei ole henkilökohtaista mikä on hyvin karsittu saitilta pois.
Itsestä huomaa hyvin sen, että jonain päivinä jotkin ketjut ärsyttää enemmän ja joskus vähemmän, joskus ei lainkaan. Väitän, että jos psykologianlaitos tekisi saitista tutkimuksen, niin keskustelu on aika stabiilia päivästä toiseen noin niinku keskimääräisesti. Se taas kuvastaa ihmisen/lukijan omaa tunneheittelyä päivien välillä, että joskus ärsyttää ja joskus ei ärsytä ja sitten on provoilijat joihin on helppo purkaa omaa pahaa oloa. Jos provoilijat poistuu, niin oma elämä ei muutu sen paremmaksi eikä ole ollut sitä ennen häntä. Provoilijoita tarvitaan, ettei paine kattilassa kasva liian suureksi
Pekonen:
Ikää on jo sen verran että lapselliseltahan tämä tuntuu mutta on ah niin palkitsevaa päästä painekattilasta painetta pois. Pinna kestää paremmin oikeassa elämässä. Ja nahka on jo sen verran paksu ettei oikein jaksa loukkaantua enää mistään.
Lifti:
--- Lainaus käyttäjältä: Pekonen - Kesäkuu 03, 2021, 13:55:47 ---Ikää on jo sen verran että lapselliseltahan tämä tuntuu
--- Lainaus päättyy ---
Lapsi on terve kun se leikkii ::)
Vaari muistaa pyhästä kirjasta sellaisen kohdan - tulkaa lasten kaltaisiksi
Son Jumalan sana!
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta