Viihde ja kevennykset > Kaatopaikka
Mikä on paras sinappi?
Kyybel:
Tähän mennessä paras on ollut kaverin tekemä Sheriffi-nappi eli yhden tähden Jaloviina pohjainen sinappi...
JulianMiesNokia:
Ehdottomasti:
Händlmaier
Hausmacher Senf
Baijerilainen sinappi jota Lidlissä tulee baijerilaisten bratwurstien mukana pikkupusseissa. Valitettavasti isoissa purkeissa ei ole löytynyt kuin saksalaisista verkkokaupoista, mutta onneksi sitä saa sieltä Suomeenkin.
Heav3n:
Hyvää sinappia ei ole olemassakaan. Kaikki dipataan ketsuppiin.. ranskalaiset, makkarat, nakit.. jopa jauhelihapihvin päälle välillä. Ja keitetyt perunatkin maistuvat paremmilta ketsupin kera :laught:
Kollikissa2:
Anopin hymy !
Thor Patsas:
Sinappi ja ketsuppi ovat molemmat ja niillä oma paikkansa. Esimerksi hampurilaiseen sopii paremmin ketsuppi ja grillimakkaraan taas sinappi. Mielestäni melkein kaikki sinapit ovat hyviä mutta Turun Sinappi on suosikkini.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta